DIVINART SRL
Sat Munteni, Comuna Belcești, Iași
În 2025: cifra de afaceri 170 mii lei, pierdere netă 93 mii lei, 1 angajați.
Despre DIVINART SRL
DIVINART SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 aprilie 2014 cu numărul J2014000629222 și codul unic de înregistrare (CUI) 33039600, cu sediul în Munteni (com. Belcești), județul Iași. Activitatea principală este „Activități de creație în domeniul artelor vizuale” (cod CAEN 9012). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 170 mii lei (-68% față de 2024), o pierdere netă de 93 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 231 mii lei la 170 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 33039600
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014000629222
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 aprilie 2014
- EUID
- ROONRC.J2014000629222
- Cod poștal
- 707047
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Hârlău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 170 mii lei
- Pierdere netă
- 93 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 118 mii lei
- Datorii
- 101 mii lei
- Active totale
- 219 mii lei
- Marjă netă
- -54,7%
- Cifră / angajat
- 170 mii lei
-68% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 68% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 420 mii | 690 mii | 565 mii | 494 mii | 231 mii | 153 mii | 24 mii | 526 mii | 170 mii |
| Venituri totale | 420 mii | 697 mii | 563 mii | 494 mii | 228 mii | 154 mii | 22 mii | 591 mii | 170 mii |
| Cheltuieli totale | 367 mii | 551 mii | 461 mii | 483 mii | 181 mii | 135 mii | 23 mii | 432 mii | 263 mii |
| Profit / pierdere brută | 53 mii | 146 mii | 101 mii | 11 mii | 47 mii | 19 mii | -1.223 | 158 mii | -93 mii |
| Profit / pierdere netă | 48 mii | 139 mii | 96 mii | 5.812 | 44 mii | 17 mii | -2.285 | 131 mii | -93 mii |
| Număr mediu de angajați | 8 | 10 | 11 | 10 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | 2.441 | 2.100 | 1.760 | 1.079 | 738 | 102 mii |
| Active circulante | 61 mii | 149 mii | 209 mii | 221 mii | 252 mii | 225 mii | 217 mii | 251 mii | 115 mii |
| din care stocuri | 25 mii | 36 mii | 14 mii | 12 mii | 27 mii | 25 mii | 55 mii | 63 mii | 31 mii |
| creanțe | 13 mii | 12 mii | 10 mii | 14 mii | 18 mii | 875 | 125 mii | 74 mii | 69 mii |
| casa și conturi la bănci | 23 mii | 100 mii | 185 mii | 195 mii | 206 mii | 199 mii | 37 mii | 114 mii | 15 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.190 | 1.190 | — | — | 2.000 | — | 221 | 5.191 | 2.075 |
| Datorii | 100 mii | 44 mii | 25 mii | 42 mii | 36 mii | 16 mii | 18 mii | 47 mii | 101 mii |
| Venituri în avans | 2.125 | 6.185 | 14 mii | 5.679 | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -39 mii | 99 mii | 170 mii | 176 mii | 220 mii | 211 mii | 200 mii | 210 mii | 118 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 9 din 31 în județul Iași și locul 109 din 350 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9012 – Activități de creație în domeniul artelor vizuale.
Firme similare din județul Iași
- MANDILION ART SRL · Cercu (com. Bârnova)217 mii lei · 2 ang.
- COZMART S.R.L. · Valea Lupului205 mii lei · 1 ang.
- ARTICONIS S.R.L. · Valea Adâncă (com. Miroslava)200 mii lei · 1 ang.
- MURALUMII S.R.L. · Iași154 mii lei · 1 ang.
- OLDMAS S.R.L. · Sat Pârcovaci, Oraș Hârlău146 mii lei · 1 ang.
- SSEE PRODUCTIONS S.R.L. · Iași141 mii lei · 1 ang.
- FIRE KULTUR S.R.L. · Pietraria (com. Bârnova)133 mii lei · 0 ang.
- ART DIONISIU S.R.L. · Lunca Cetățuii (com. Ciurea)132 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9012 – Activități de creație în domeniul artelor vizuale
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 5210 Depozitări
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9012 Activități de creație în domeniul artelor vizuale
- 9013 Alte activități de creație artistică
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre DIVINART SRL
Care este CUI-ul firmei DIVINART SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DIVINART SRL este 33039600. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014000629222, iar codul EUID este ROONRC.J2014000629222.
Unde are sediul DIVINART SRL?
Sediul social al firmei DIVINART SRL este în Sat Munteni, Comuna Belcești, Iași, Munteni (com. Belcești), județul Iași, cod poștal 707047, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DIVINART SRL?
Activitatea principală a firmei DIVINART SRL este „Activități de creație în domeniul artelor vizuale”, cod CAEN 9012. În Registrul Comerțului are autorizate în total 28 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DIVINART SRL?
DIVINART SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 aprilie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DIVINART SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0751 *** 453). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DIVINART SRL?
În 2025, DIVINART SRL a raportat o cifră de afaceri de 170 mii lei și o pierdere netă de 93 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DIVINART SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, DIVINART SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.