DIO TES COM SRL
Str. AVRAM IANCU, bl. 47, ap. 12, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 9,8 mil lei, profit net 362 mii lei, 4 angajați.
Despre DIO TES COM SRL
DIO TES COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 martie 1993 cu numărul J1993000824268 și codul unic de înregistrare (CUI) 3936426, cu sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 9,8 mil lei (+393% față de 2024), un profit net de 362 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,6 mil lei la 9,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1997.
Date de identificare
- CUI
- 3936426
- Nr. Registrul Comerțului
- J1993000824268
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 martie 1993
- EUID
- ROONRC.J1993000824268
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 01.09.1997
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 9,8 mil lei
- Profit net
- 362 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 529 mii lei
- Datorii
- 4 mil lei
- Active totale
- 4,5 mil lei
- Marjă netă
- 3,7%
- Cifră / angajat
- 2,4 mil lei
+393% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 88% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,2 mil | 1,2 mil | 2,1 mil | 1,4 mil | 8,5 mil | 2,6 mil | 1,6 mil | 6,5 mil | 2 mil | 9,8 mil |
| Venituri totale | 2,2 mil | 1,2 mil | 2,1 mil | 1,4 mil | 8,5 mil | 3,2 mil | 1,9 mil | 6 mil | 2,7 mil | 9,8 mil |
| Cheltuieli totale | 2 mil | 995 mii | 2,2 mil | 1,7 mil | 7,9 mil | 3,1 mil | 1,8 mil | 5,8 mil | 2,6 mil | 9,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 157 mii | 193 mii | -63 mii | -313 mii | 611 mii | 24 mii | 47 mii | 226 mii | 28 mii | 437 mii |
| Profit / pierdere netă | 131 mii | 181 mii | -84 mii | -327 mii | 494 mii | 14 mii | 31 mii | 200 mii | 22 mii | 362 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 |
| Active imobilizate | 52 mii | 44 mii | 42 mii | 8.136 | 76 mii | 58 mii | 31 mii | 17 mii | 0 | 461 mii |
| Active circulante | 493 mii | 589 mii | 641 mii | 184 mii | 1,4 mil | 878 mii | 1,7 mil | 661 mii | 1,5 mil | 4,1 mil |
| din care stocuri | 139 | 91 mii | 292 | 4.712 | 379 | 550 mii | 825 mii | 321 mii | 978 mii | 1,3 mil |
| creanțe | 313 mii | 155 mii | 487 mii | 81 mii | 951 mii | 89 mii | 760 mii | 321 mii | 156 mii | 2,7 mil |
| casa și conturi la bănci | 179 mii | 342 mii | 154 mii | 98 mii | 492 mii | 239 mii | 79 mii | 19 mii | 326 mii | 126 mii |
| Cheltuieli în avans | 456 | 241 | 537 | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 407 mii | 444 mii | 761 mii | 603 mii | 1,4 mil | 838 mii | 1,6 mil | 349 mii | 1,2 mil | 4 mil |
| Capitaluri proprii | 138 mii | 189 mii | -77 mii | -411 mii | 83 mii | 98 mii | 129 mii | 329 mii | 290 mii | 529 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 5.200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 23 din 347 în județul Mureș și locul 1.284 din 19.567 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Mureș
- AGC URBIO S.R.L. · Târgu Mureș11 mil lei · 16 ang.
- EXPERT CONTRACTING SRL · Târgu Mureș10,9 mil lei · 17 ang.
- CREATIV CONSREG S.R.L. · Reghin10,9 mil lei · 52 ang.
- ARMONT SRL · Târgu Mureș10,3 mil lei · 57 ang.
- MOBCOMAND SRL · Șaeș (com. Apold)10,3 mil lei · 23 ang.
- PRESTCONSTAR SRL · Cîmpenița (com. Ceuașu De Cîmpie)9,9 mil lei · 21 ang.
- ATLAS COMPANY SRL · Târgu Mureș8,5 mil lei · 8 ang.
- RUCAS CONSTRUCT SRL · Gănești8,2 mil lei · 18 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 17423/271/202603.09.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Oradea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 2521 Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire central; producția de generatoare de abur și boilere
- 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
- 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre DIO TES COM SRL
Care este CUI-ul firmei DIO TES COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DIO TES COM SRL este 3936426, iar codul de TVA este RO3936426. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1993000824268, iar codul EUID este ROONRC.J1993000824268.
Unde are sediul DIO TES COM SRL?
Sediul social al firmei DIO TES COM SRL este în Str. AVRAM IANCU, bl. 47, ap. 12, Municipiul Târgu Mureș, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DIO TES COM SRL?
Activitatea principală a firmei DIO TES COM SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 49 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DIO TES COM SRL?
DIO TES COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 martie 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DIO TES COM SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DIO TES COM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Târgu Mureș sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are DIO TES COM SRL?
În 2025, DIO TES COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 9,8 mil lei și un profit net de 362 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DIO TES COM SRL plătitoare de TVA?
Da. DIO TES COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1997. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.