DIG'S SRL
Sat Gârda De Sus, Comuna Gârda De Sus, Alba
În 2025: cifra de afaceri 108 mii lei, pierdere netă 59 mii lei, 2 angajați.
Despre DIG'S SRL
DIG'S SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 octombrie 2003 cu numărul J01/881/2003 și codul unic de înregistrare (CUI) 15831075, cu sediul în Gârda De Sus, județul Alba. Activitatea principală este „Alte servicii de cazare” (cod CAEN 5590). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 108 mii lei (-23% față de 2024), o pierdere netă de 59 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 95 mii lei la 108 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 15831075
- Nr. Registrul Comerțului
- J01/881/2003
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 octombrie 2003
- EUID
- ROONRC.J01/881/2003
- Cod poștal
- 517310
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Câmpeni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 108 mii lei
- Pierdere netă
- 59 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 173 mii lei
- Datorii
- 53 mii lei
- Active totale
- 225 mii lei
- Marjă netă
- -54,8%
- Cifră / angajat
- 54 mii lei
-23% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 62 mii | 48 mii | 125 mii | 116 mii | 111 mii | 95 mii | 155 mii | 158 mii | 140 mii | 108 mii |
| Venituri totale | 62 mii | 48 mii | 125 mii | 116 mii | 190 mii | 97 mii | 155 mii | 158 mii | 140 mii | 106 mii |
| Cheltuieli totale | 54 mii | 40 mii | 45 mii | 52 mii | 59 mii | 67 mii | 125 mii | 149 mii | 128 mii | 162 mii |
| Profit / pierdere brută | 7.654 | 8.214 | 80 mii | 64 mii | 131 mii | 30 mii | 30 mii | 8.688 | 12 mii | -56 mii |
| Profit / pierdere netă | 6.826 | 6.794 | 79 mii | 62 mii | 128 mii | 27 mii | 27 mii | 7.298 | 8.320 | -59 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | 1 | 1 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | 251 mii | 245 mii | 238 mii | 232 mii | 225 mii | 219 mii | 213 mii | 212 mii | 207 mii | 202 mii |
| Active circulante | 3.111 | 607 | 12 mii | 9.469 | 6.744 | 17 mii | 31 mii | 45 mii | 46 mii | 23 mii |
| din care stocuri | 2.641 | 2.661 | -29 | 2.486 | 1.031 | 2.029 | 2.505 | 2.424 | 2.459 | 19 mii |
| creanțe | — | -3.000 | 1.450 | — | 545 | 7.933 | 2.676 | 1.193 | 2.439 | 1.539 |
| casa și conturi la bănci | 470 | 946 | 11 mii | 6.983 | 5.168 | 7.024 | 26 mii | 41 mii | 41 mii | 2.498 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 124 | 128 | 260 | 257 | 322 | 161 | 267 |
| Datorii | 259 mii | 244 mii | 170 mii | 99 mii | 41 mii | 18 mii | 18 mii | 24 mii | 21 mii | 53 mii |
| Venituri în avans | 79 mii | 79 mii | 79 mii | 79 mii | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -84 mii | -77 mii | 1.487 | 64 mii | 191 mii | 218 mii | 226 mii | 233 mii | 232 mii | 173 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 28 din 46 în județul Alba și locul 1.075 din 1.657 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5590 – Alte servicii de cazare.
Firme similare din județul Alba
- ALE & DEEA SRL · Sebeșel (com. Săsciori)139 mii lei · 1 ang.
- ALPIN BRAD SRL · Lunca Bisericii (com. Vidra)129 mii lei · 1 ang.
- ALEX PROD LEMN SRL · Dolești (com. Avram Iancu)122 mii lei · 0 ang.
- TERRA ELIXIR SRL · Alba Iulia98 mii lei · 0 ang.
- GLOBUS UTAZAS SRL · Rimetea94 mii lei · 1 ang.
- FRANCISCA FOREST S.R.L. · Alba Iulia89 mii lei · 1 ang.
- MATIA RESORT SRL · Alba Iulia88 mii lei · 0 ang.
- TASHA INVEST SRL · Alba Iulia84 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5590 – Alte servicii de cazare
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5610 Restaurante
Întrebări frecvente despre DIG'S SRL
Care este CUI-ul firmei DIG'S SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DIG'S SRL este 15831075. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J01/881/2003, iar codul EUID este ROONRC.J01/881/2003.
Unde are sediul DIG'S SRL?
Sediul social al firmei DIG'S SRL este în Sat Gârda De Sus, Comuna Gârda De Sus, Alba, județul Alba, cod poștal 517310, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DIG'S SRL?
Activitatea principală a firmei DIG'S SRL este „Alte servicii de cazare”, cod CAEN 5590. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DIG'S SRL?
DIG'S SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 octombrie 2003, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DIG'S SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0258 *** 167). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DIG'S SRL?
În 2025, DIG'S SRL a raportat o cifră de afaceri de 108 mii lei și o pierdere netă de 59 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DIG'S SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, DIG'S SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.