Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA18 ani pe piață

DIANGELI CONSTRUCT SRL

CUI 23700968J39/393/2008

Str. MIHAIL KOGĂLNICEANU, Sat Gugești, Comuna Gugești, Vrancea

În 2025: cifra de afaceri 372 mii lei, profit net 51 mii lei, 5 angajați.

Despre DIANGELI CONSTRUCT SRL

DIANGELI CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 aprilie 2008 cu numărul J39/393/2008 și codul unic de înregistrare (CUI) 23700968, cu sediul în Gugești, județul Vrancea. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 372 mii lei (+13% față de 2024), un profit net de 51 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 359 mii lei la 372 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2011.

Date de identificare

CUI
23700968
Nr. Registrul Comerțului
J39/393/2008
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
10 aprilie 2008
EUID
ROONRC.J39/393/2008
Cod poștal
627155

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.02.2011

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
372 mii lei

+13% față de 2024

Profit net
51 mii lei
Angajați (medie)
5
Capitaluri proprii
-106 mii lei
Datorii
368 mii lei
Active totale
263 mii lei
Marjă netă
13,8%
Cifră / angajat
74 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (140%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii2016: cifra de afaceri 440.379 lei; profit net 108.568 lei20162017: cifra de afaceri 421.612 lei; profit net 3.401 lei20172018: cifra de afaceri 505.509 lei; pierdere netă 37.699 lei20182019: cifra de afaceri 598.423 lei; profit net 156.841 lei20192020: cifra de afaceri 297.621 lei; pierdere netă 101.421 lei20202021: cifra de afaceri 358.518 lei; pierdere netă 71.413 lei20212022: cifra de afaceri 327.705 lei; pierdere netă 110.674 lei20222023: cifra de afaceri 354.307 lei; pierdere netă 37.263 lei20232024: cifra de afaceri 330.177 lei; pierdere netă 66.526 lei20242025: cifra de afaceri 372.057 lei; profit net 51.195 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă440 mii422 mii506 mii598 mii298 mii359 mii328 mii354 mii330 mii372 mii
Venituri totale447 mii422 mii506 mii598 mii298 mii359 mii329 mii406 mii333 mii386 mii
Cheltuieli totale334 mii414 mii538 mii436 mii396 mii426 mii436 mii440 mii400 mii335 mii
Profit / pierdere brută113 mii7.617-33 mii163 mii-98 mii-68 mii-107 mii-33 mii-67 mii51 mii
Profit / pierdere netă109 mii3.401-38 mii157 mii-101 mii-71 mii-111 mii-37 mii-67 mii51 mii
Număr mediu de angajați12131612101210865
Active imobilizate62 mii83 mii104 mii81 mii64 mii55 mii134 mii50 mii54 mii52 mii
Active circulante111 mii137 mii266 mii229 mii146 mii230 mii200 mii263 mii206 mii211 mii
din care stocuri————2.1402.1402.1402.140——
creanțe7.71497 mii229 mii159 mii83 mii149 mii91 mii192 mii159 mii92 mii
casa și conturi la bănci104 mii39 mii37 mii70 mii61 mii79 mii106 mii68 mii47 mii119 mii
Datorii46 mii108 mii296 mii80 mii82 mii227 mii387 mii403 mii416 mii368 mii
Capitaluri proprii128 mii111 mii74 mii231 mii129 mii58 mii-53 mii-90 mii-157 mii-106 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 88 din 284 în județul Vrancea și locul 5.723 din 16.150 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Vrancea

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
  • 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a.
  • 1411 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
  • 1412 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
  • 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
  • 1414 Fabricarea de articole de lenjerie de corp
  • 1419 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.

Întrebări frecvente despre DIANGELI CONSTRUCT SRL

Care este CUI-ul firmei DIANGELI CONSTRUCT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DIANGELI CONSTRUCT SRL este 23700968, iar codul de TVA este RO23700968. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J39/393/2008, iar codul EUID este ROONRC.J39/393/2008.

Unde are sediul DIANGELI CONSTRUCT SRL?

Sediul social al firmei DIANGELI CONSTRUCT SRL este în Str. MIHAIL KOGĂLNICEANU, Sat Gugești, Comuna Gugești, Vrancea, județul Vrancea, cod poștal 627155, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are DIANGELI CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a firmei DIANGELI CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată DIANGELI CONSTRUCT SRL?

DIANGELI CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 aprilie 2008, deci are 18 ani de activitate.

Cum pot contacta firma DIANGELI CONSTRUCT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0237 *** 636). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are DIANGELI CONSTRUCT SRL?

În 2025, DIANGELI CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 372 mii lei și un profit net de 51 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este DIANGELI CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da. DIANGELI CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează