Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA19 ani pe piață

DIAMISO CONSTRUCT SRL

CUI 19256590J08/2853/2006

Str. 1 DECEMBRIE 1918, bl. 69, sc. B, ap. 5 BIROUL 2, Municipiul Făgăraș, Brașov

În 2025: cifra de afaceri 251 mii lei, pierdere netă 437 mii lei, 5 angajați.

Despre DIAMISO CONSTRUCT SRL

DIAMISO CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 noiembrie 2006 cu numărul J08/2853/2006 și codul unic de înregistrare (CUI) 19256590, cu sediul în Făgăraș, județul Brașov. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 251 mii lei (-76% față de 2024), o pierdere netă de 437 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 494 mii lei la 251 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2016.

Date de identificare

CUI
19256590
Nr. Registrul Comerțului
J08/2853/2006
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
29 noiembrie 2006
EUID
ROONRC.J08/2853/2006
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.12.2016

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
02.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Făgăraş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
251 mii lei

-76% față de 2024

Pierdere netă
437 mii lei
Angajați (medie)
5
Capitaluri proprii
-486 mii lei
Datorii
1 mil lei
Active totale
539 mii lei
Marjă netă
-174%
Cifră / angajat
50 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (190%); cifra de afaceri a scăzut cu 76% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 418.585 lei; profit net 96.760 lei20162017: cifra de afaceri 208.903 lei; profit net 2.574 lei20172018: cifra de afaceri 450.297 lei; profit net 38.325 lei20182019: cifra de afaceri 494.450 lei; profit net 914 lei20192020: cifra de afaceri 460.542 lei; profit net 434 lei20202023: cifra de afaceri 760.414 lei; profit net 17.067 lei20232024: cifra de afaceri 1.036.839 lei; pierdere netă 87.271 lei20242025: cifra de afaceri 251.111 lei; pierdere netă 437.031 lei2025
Indicator (lei)20162017201820192020202320242025
Cifra de afaceri netă419 mii209 mii450 mii494 mii461 mii760 mii1 mil251 mii
Venituri totale419 mii209 mii450 mii494 mii461 mii761 mii1 mil278 mii
Cheltuieli totale318 mii204 mii407 mii489 mii456 mii736 mii1,1 mil715 mii
Profit / pierdere brută101 mii4.66343 mii5.8594.45625 mii-86 mii-437 mii
Profit / pierdere netă97 mii2.57438 mii91443417 mii-87 mii-437 mii
Număr mediu de angajați36566555
Active imobilizate13 mii17 mii20 mii158 mii347 mii288 mii536 mii483 mii
Active circulante73 mii86 mii229 mii69 mii39 mii146 mii141 mii56 mii
din care stocuri—3.421—1.000————
creanțe4.550—78113513548 mii12 mii23 mii
casa și conturi la bănci68 mii83 mii229 mii68 mii39 mii98 mii128 mii33 mii
Datorii112 mii127 mii235 mii212 mii370 mii396 mii726 mii1 mil
Capitaluri proprii-27 mii-24 mii14 mii15 mii16 mii39 mii-49 mii-486 mii
din care capital subscris vărsat300300300300300300300300

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 306 din 628 în județul Brașov și locul 7.480 din 16.143 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Brașov

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 17.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

Întrebări frecvente despre DIAMISO CONSTRUCT SRL

Care este CUI-ul firmei DIAMISO CONSTRUCT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DIAMISO CONSTRUCT SRL este 19256590, iar codul de TVA este RO19256590. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J08/2853/2006, iar codul EUID este ROONRC.J08/2853/2006.

Unde are sediul DIAMISO CONSTRUCT SRL?

Sediul social al firmei DIAMISO CONSTRUCT SRL este în Str. 1 DECEMBRIE 1918, bl. 69, sc. B, ap. 5 BIROUL 2, Municipiul Făgăraș, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are DIAMISO CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a firmei DIAMISO CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120.

Când a fost înființată DIAMISO CONSTRUCT SRL?

DIAMISO CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 noiembrie 2006, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma DIAMISO CONSTRUCT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 492). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are DIAMISO CONSTRUCT SRL?

În 2025, DIAMISO CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 251 mii lei și o pierdere netă de 437 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este DIAMISO CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da. DIAMISO CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.

Explorează