DIABETMARK SRL
CONSTANTIN ROMANU-VIVU, et. PARTER, ap. 2, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 318 mii lei, profit net 273 mii lei.
Despre DIABETMARK SRL
DIABETMARK SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 martie 2016 cu numărul J26/327/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 35735935, cu sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Activități de asistență medicală specializată” (cod CAEN 8622). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 318 mii lei (-27% față de 2024), un profit net de 273 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 351 mii lei la 318 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2024.
Date de identificare
- CUI
- 35735935
- Nr. Registrul Comerțului
- J26/327/2016
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 01 martie 2016
- EUID
- ROONRC.J26/327/2016
- Cod poștal
- 540109
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.12.2024
reactivat 13.06.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 318 mii lei
- Profit net
- 273 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 274 mii lei
- Datorii
- 34 mii lei
- Active totale
- 308 mii lei
- Marjă netă
- 85,9%
-27% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 11% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 42 mii | 63 mii | 242 mii | 290 mii | 274 mii | 351 mii | 214 mii | 200 mii | 438 mii | 318 mii |
| Venituri totale | 42 mii | 63 mii | 242 mii | 290 mii | 274 mii | 351 mii | 214 mii | 200 mii | 438 mii | 337 mii |
| Cheltuieli totale | 1.485 | 3.277 | 4.011 | 4.728 | 5.992 | 8.605 | 5.954 | 6.744 | 11 mii | 13 mii |
| Profit / pierdere brută | 41 mii | 59 mii | 238 mii | 285 mii | 268 mii | 342 mii | 208 mii | 194 mii | 427 mii | 324 mii |
| Profit / pierdere netă | 40 mii | 58 mii | 231 mii | 276 mii | 260 mii | 332 mii | 202 mii | 163 mii | 360 mii | 273 mii |
| Active imobilizate | — | 358 | 2.558 | 1.535 | 2.845 | 1.400 | 467 | 13 mii | 8.840 | 3.930 |
| Active circulante | 42 mii | 59 mii | 235 mii | 277 mii | 259 mii | 333 mii | 216 mii | 164 mii | 382 mii | 304 mii |
| creanțe | 1.700 | 20 mii | 80 mii | 37 mii | 3.635 | 30 mii | 170 mii | 21 mii | 40 mii | 240 mii |
| casa și conturi la bănci | 40 mii | 39 mii | 155 mii | 240 mii | 256 mii | 303 mii | 46 mii | 144 mii | 342 mii | 63 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 373 | 350 |
| Datorii | 1.608 | 1.347 | 6.425 | 2.589 | 1.646 | 2.067 | 14 mii | 14 mii | 31 mii | 34 mii |
| Capitaluri proprii | 40 mii | 58 mii | 231 mii | 276 mii | 260 mii | 332 mii | 202 mii | 164 mii | 360 mii | 274 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 223 din 440 în județul Mureș și locul 5.938 din 12.304 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8622 – Activități de asistență medicală specializată.
Firme similare din județul Mureș
- OPTOMED SRL · Târgu Mureș328 mii lei · 1 ang.
- PREMIUM GINESTAR S.R.L. · Sîngeorgiu De Mureș327 mii lei · 1 ang.
- FANITA ERIKAMED S.R.L. · Sângeorgiu De Pădure325 mii lei · 3 ang.
- SHEBA PROMEDICAL S.R.L. · Nazna (com. Sâncraiu De Mureș)319 mii lei · 1 ang.
- CRT CARDIO MEDICAL S.R.L. · Târgu Mureș316 mii lei · 2 ang.
- MALISOL S.R.L. · Târgu Mureș313 mii lei · 1 ang.
- CARDIOLINK S.R.L. · Nazna (com. Sâncraiu De Mureș)311 mii lei · 0 ang.
- PSIHOSCAN BUTE S.R.L. · Târgu Mureș310 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 18.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8622 – Activități de asistență medicală specializată
- 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
- 8622 Activități de asistență medicală specializată
- 8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană
Întrebări frecvente despre DIABETMARK SRL
Care este CUI-ul firmei DIABETMARK SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DIABETMARK SRL este 35735935, iar codul de TVA este RO35735935. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/327/2016, iar codul EUID este ROONRC.J26/327/2016.
Unde are sediul DIABETMARK SRL?
Sediul social al firmei DIABETMARK SRL este în CONSTANTIN ROMANU-VIVU, et. PARTER, ap. 2, Municipiul Târgu Mureș, Mureș, județul Mureș, cod poștal 540109, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DIABETMARK SRL?
Activitatea principală a firmei DIABETMARK SRL este „Activități de asistență medicală specializată”, cod CAEN 8622. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DIABETMARK SRL?
DIABETMARK SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 martie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DIABETMARK SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DIABETMARK SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Târgu Mureș sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are DIABETMARK SRL?
În 2025, DIABETMARK SRL a raportat o cifră de afaceri de 318 mii lei și un profit net de 273 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DIABETMARK SRL plătitoare de TVA?
Da. DIABETMARK SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2024. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.