DEYMAND COM SRL
MĂRULUI, bl. N9, sc. G, et. 3, ap. 14, Municipiul Motru, Gorj
În 2025: cifra de afaceri 1,8 mil lei, profit net 114 mii lei, 9 angajați.
Despre DEYMAND COM SRL
DEYMAND COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 aprilie 2012 cu numărul J2012000216187 și codul unic de înregistrare (CUI) 30079171, cu sediul în Motru, județul Gorj. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,8 mil lei (+8% față de 2024), un profit net de 114 mii lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,2 mil lei la 1,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2014.
Date de identificare
- CUI
- 30079171
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012000216187
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 aprilie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012000216187
- Cod poștal
- 215200
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.09.2014
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Motru
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,8 mil lei
- Profit net
- 114 mii lei
- Angajați (medie)
- 9
- Capitaluri proprii
- 188 mii lei
- Datorii
- 809 mii lei
- Active totale
- 996 mii lei
- Marjă netă
- 6,4%
- Cifră / angajat
- 199 mii lei
+8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 81% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,3 mil | 1,4 mil | 943 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 2,1 mil | 1,7 mil | 1,8 mil |
| Venituri totale | 1,3 mil | 1,4 mil | 985 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 2,1 mil | 1,7 mil | 1,8 mil |
| Cheltuieli totale | 1,2 mil | 1,3 mil | 910 mii | 1,1 mil | 975 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,8 mil | 1,4 mil | 1,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 89 mii | 100 mii | 75 mii | 86 mii | 80 mii | 81 mii | 60 mii | 316 mii | 270 mii | 134 mii |
| Profit / pierdere netă | 74 mii | 87 mii | 65 mii | 75 mii | 69 mii | 69 mii | 48 mii | 295 mii | 220 mii | 114 mii |
| Număr mediu de angajați | 17 | 15 | 12 | 8 | 10 | 9 | 10 | 10 | 9 | 9 |
| Active imobilizate | 122 mii | 125 mii | 5.611 | 5.611 | 79 mii | 108 mii | 114 mii | 76 mii | 244 mii | 456 mii |
| Active circulante | 563 mii | 608 mii | 605 mii | 704 mii | 726 mii | 673 mii | 664 mii | 782 mii | 433 mii | 540 mii |
| din care stocuri | 206 mii | 132 mii | 369 mii | 297 mii | 70 mii | 99 mii | 63 mii | 70 mii | 123 mii | 462 mii |
| creanțe | 1.493 | 82 mii | 112 mii | 246 mii | 275 mii | 269 mii | 297 mii | 152 mii | 29 mii | 35 mii |
| casa și conturi la bănci | 356 mii | 394 mii | 124 mii | 161 mii | 382 mii | 305 mii | 303 mii | 559 mii | 281 mii | 43 mii |
| Datorii | 560 mii | 595 mii | 495 mii | 578 mii | 664 mii | 639 mii | 657 mii | 488 mii | 384 mii | 809 mii |
| Capitaluri proprii | 125 mii | 138 mii | 116 mii | 132 mii | 141 mii | 142 mii | 121 mii | 369 mii | 294 mii | 188 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 19 din 147 în județul Gorj și locul 1.296 din 10.465 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
Firme similare din județul Gorj
- SERGINIO SRL · Târgu Jiu2,1 mil lei · 1 ang.
- ROLSA 72 SRL · Târgu Jiu2,1 mil lei · 4 ang.
- TIANTIAN SHOPPING S.R.L. · Motru2 mil lei · 7 ang.
- CALOTERM SRL · Târgu Jiu2 mil lei · 3 ang.
- ARMEANCA CONSTRUCT SRL · Târgu Jiu1,9 mil lei · 2 ang.
- VLANIFER SRL · Alimpești1,5 mil lei · 6 ang.
- ACTUAL SRL · Târgu Jiu1,3 mil lei · 7 ang.
- ECOMIFY S.R.L. · Cocoreni (com. Bâlteni)1,2 mil lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9621 Activități de coafură și frizerie
Întrebări frecvente despre DEYMAND COM SRL
Care este CUI-ul firmei DEYMAND COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DEYMAND COM SRL este 30079171, iar codul de TVA este RO30079171. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012000216187, iar codul EUID este ROONRC.J2012000216187.
Unde are sediul DEYMAND COM SRL?
Sediul social al firmei DEYMAND COM SRL este în MĂRULUI, bl. N9, sc. G, et. 3, ap. 14, Municipiul Motru, Gorj, județul Gorj, cod poștal 215200, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DEYMAND COM SRL?
Activitatea principală a firmei DEYMAND COM SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 37 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DEYMAND COM SRL?
DEYMAND COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 aprilie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DEYMAND COM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0767 *** 915). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DEYMAND COM SRL?
În 2025, DEYMAND COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,8 mil lei și un profit net de 114 mii lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DEYMAND COM SRL plătitoare de TVA?
Da. DEYMAND COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.