Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA7 ani pe piață

DEV QUANTUM CONS S.R.L.

CUI 40511578J2019000529293

GURA PUTNEI, București Sectorul 3, București

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 1,3 mil lei, profit net 84 mii lei, 3 angajați.

Despre DEV QUANTUM CONS S.R.L.

DEV QUANTUM CONS S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 ianuarie 2019 cu numărul J2019000529293 și codul unic de înregistrare (CUI) 40511578, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne” (cod CAEN 4722). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,3 mil lei (+963% față de 2024), un profit net de 84 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 675 mii lei la 1,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 7 iunie 2019.

Date de identificare

CUI
40511578
Nr. Registrul Comerțului
J2019000529293
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
29 ianuarie 2019
EUID
ROONRC.J2019000529293
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 07.06.2019

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
15.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,3 mil lei

+963% față de 2024

Profit net
84 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
19 mii lei
Datorii
1,5 mil lei
Active totale
1,6 mil lei
Marjă netă
6,3%
Cifră / angajat
441 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 99% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2019: cifra de afaceri 603.406 lei; profit net 357.752 lei20192020: cifra de afaceri 482.777 lei; profit net 106.311 lei20202021: cifra de afaceri 675.174 lei; profit net 123.657 lei20212022: cifra de afaceri 1.303.842 lei; profit net 341.683 lei20222023: cifra de afaceri 337.588 lei; pierdere netă 222.177 lei20232024: cifra de afaceri 124.546 lei; pierdere netă 185.040 lei20242025: cifra de afaceri 1.323.849 lei; profit net 83.694 lei2025
Indicator (lei)2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă603 mii483 mii675 mii1,3 mil338 mii125 mii1,3 mil
Venituri totale617 mii669 mii675 mii1,3 mil342 mii212 mii1,4 mil
Cheltuieli totale253 mii558 mii545 mii949 mii560 mii397 mii1,3 mil
Profit / pierdere brută364 mii111 mii130 mii355 mii-219 mii-185 mii102 mii
Profit / pierdere netă358 mii106 mii124 mii342 mii-222 mii-185 mii84 mii
Număr mediu de angajați6755213
Active imobilizate245 mii200 mii200 mii186 mii103 mii396 mii307 mii
Active circulante824 mii621 mii717 mii814 mii689 mii996 mii1,2 mil
din care stocuri2.1185.403—101 mii1.532109 mii302 mii
creanțe612 mii607 mii630 mii689 mii672 mii860 mii543 mii
casa și conturi la bănci210 mii8.47688 mii23 mii16 mii27 mii400 mii
Datorii525 mii357 mii330 mii658 mii672 mii1,5 mil1,5 mil
Venituri în avans186 mii——————
Capitaluri proprii358 mii464 mii588 mii342 mii120 mii-65 mii19 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 52 din 128 în județul București și locul 312 din 794 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4722 – Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne.

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4722 – Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne

  • 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
  • 5611 Restaurante
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Întrebări frecvente despre DEV QUANTUM CONS S.R.L.

Care este CUI-ul firmei DEV QUANTUM CONS S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DEV QUANTUM CONS S.R.L. este 40511578, iar codul de TVA este RO40511578. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019000529293, iar codul EUID este ROONRC.J2019000529293.

Unde are sediul DEV QUANTUM CONS S.R.L.?

Sediul social al firmei DEV QUANTUM CONS S.R.L. este în GURA PUTNEI, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are DEV QUANTUM CONS S.R.L.?

Activitatea principală a firmei DEV QUANTUM CONS S.R.L. este „Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne”, cod CAEN 4722. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată DEV QUANTUM CONS S.R.L.?

DEV QUANTUM CONS S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 ianuarie 2019, deci are 7 ani de activitate.

Cum pot contacta firma DEV QUANTUM CONS S.R.L.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 066). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are DEV QUANTUM CONS S.R.L.?

În 2025, DEV QUANTUM CONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1,3 mil lei și un profit net de 84 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este DEV QUANTUM CONS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. DEV QUANTUM CONS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 7 iunie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.

Explorează