DESTEMA SRL
ALBATROSULUI, bl. AV21B, sc. B, et. P, ap. 12, Municipiul Constanța, Constanța
În 2025: cifra de afaceri 148 mii lei, pierdere netă 35 mii lei, 2 angajați.
Despre DESTEMA SRL
DESTEMA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 ianuarie 2003 cu numărul J2003000607136 și codul unic de înregistrare (CUI) 15145360, cu sediul în Constanța, județul Constanța. Activitatea principală este „Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare” (cod CAEN 6831). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 148 mii lei, o pierdere netă de 35 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 174 mii lei la 148 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 15145360
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003000607136
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 ianuarie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003000607136
- Cod poștal
- 900139
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 148 mii lei
- Pierdere netă
- 35 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -495 mii lei
- Datorii
- 505 mii lei
- Active totale
- 9.849 lei
- Marjă netă
- -23,4%
- Cifră / angajat
- 74 mii lei
0% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (5129%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 123 mii | 179 mii | 232 mii | 133 mii | 115 mii | 174 mii | 162 mii | 115 mii | 148 mii | 148 mii |
| Venituri totale | 123 mii | 179 mii | 232 mii | 133 mii | 115 mii | 174 mii | 162 mii | 115 mii | 148 mii | 148 mii |
| Cheltuieli totale | 77 mii | 92 mii | 110 mii | 129 mii | 73 mii | 134 mii | 166 mii | 169 mii | 214 mii | 182 mii |
| Profit / pierdere brută | 45 mii | 87 mii | 122 mii | 4.250 | 42 mii | 40 mii | -3.888 | -54 mii | -65 mii | -33 mii |
| Profit / pierdere netă | 44 mii | 85 mii | 119 mii | 2.917 | 41 mii | 39 mii | -5.506 | -56 mii | -67 mii | -35 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 5 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 |
| Active imobilizate | 47 mii | 40 mii | 34 mii | 27 mii | 21 mii | 16 mii | 10 mii | 4.602 | — | — |
| Active circulante | 24 mii | 12 mii | 12 mii | 5.648 | 15 mii | 31 mii | 8.088 | 9.668 | 4.207 | 9.849 |
| din care stocuri | — | — | 860 | — | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | 2.474 | 2.172 | 67 | — | 165 | 348 | 434 | 406 | 365 | 539 |
| casa și conturi la bănci | 22 mii | 9.572 | 11 mii | 5.648 | 14 mii | 30 mii | 7.654 | 9.262 | 3.842 | 9.310 |
| Cheltuieli în avans | 1.035 | 1.035 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 661 mii | 558 mii | 431 mii | 415 mii | 378 mii | 350 mii | 327 mii | 378 mii | 465 mii | 505 mii |
| Capitaluri proprii | -589 mii | -504 mii | -385 mii | -382 mii | -342 mii | -303 mii | -309 mii | -364 mii | -461 mii | -495 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 68 din 207 în județul Constanța și locul 2.302 din 6.142 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6831 – Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare.
Firme similare din județul Constanța
- OPAL IMOBILIARE S.R.L. · Năvodari155 mii lei · 1 ang.
- RIVIERA INVEST SRL · Constanța147 mii lei · 2 ang.
- IMOBILIARE LITORAL CALLATIS SRL · Mangalia147 mii lei · 1 ang.
- CORIAX CONSULTING SRL · Constanța143 mii lei · 1 ang.
- ART ESTATE BUSINESS S.R.L. · Constanța141 mii lei · 1 ang.
- IMPERIA CREATIV S.R.L. · Constanța139 mii lei · 1 ang.
- ȚICU ELY COMPANY SRL · Năvodari136 mii lei · 2 ang.
- ALLIANCE REAL ESTATE BUSINESS CENTER S.R.L. · Constanța136 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6831 – Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
Întrebări frecvente despre DESTEMA SRL
Care este CUI-ul firmei DESTEMA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DESTEMA SRL este 15145360. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003000607136, iar codul EUID este ROONRC.J2003000607136.
Unde are sediul DESTEMA SRL?
Sediul social al firmei DESTEMA SRL este în ALBATROSULUI, bl. AV21B, sc. B, et. P, ap. 12, Municipiul Constanța, Constanța, județul Constanța, cod poștal 900139, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DESTEMA SRL?
Activitatea principală a firmei DESTEMA SRL este „Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare”, cod CAEN 6831.
Când a fost înființată DESTEMA SRL?
DESTEMA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 ianuarie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DESTEMA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0241 *** 688). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DESTEMA SRL?
În 2025, DESTEMA SRL a raportat o cifră de afaceri de 148 mii lei și o pierdere netă de 35 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DESTEMA SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, DESTEMA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.