DERMATIN CONSTRUCT SRL
Sicului, Sat Sântejude Vale, Comuna Țaga, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 44 mii lei, profit net 149 mii lei, 1 angajați.
Despre DERMATIN CONSTRUCT SRL
DERMATIN CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 octombrie 1996 cu numărul J12/1705/1996 și codul unic de înregistrare (CUI) 9052941, cu sediul în Sântejude Vale (com. Țaga), județul Cluj. Activitatea principală este „Acvacultura în ape dulci” (cod CAEN 0322). Firma are 29 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 44 mii lei (-55% față de 2024), un profit net de 149 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1.940 lei la 44 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 9052941
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/1705/1996
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 octombrie 1996
- EUID
- ROONRC.J12/1705/1996
- Cod poștal
- 407568
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Gherla
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 44 mii lei
- Profit net
- 149 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 11 mii lei
- Datorii
- 11 mii lei
- Active totale
- 22 mii lei
- Marjă netă
- 341%
- Cifră / angajat
- 44 mii lei
-55% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 55% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 8.731 | 5.140 | 6.795 | 7.550 | 9.335 | 1.940 | 11 mii | 27 mii | 97 mii | 44 mii |
| Venituri totale | 8.731 | 5.140 | 6.795 | 7.550 | 9.335 | 1.940 | 11 mii | 29 mii | 97 mii | 224 mii |
| Cheltuieli totale | 13 mii | 14 mii | 23 mii | 22 mii | 2.290 | 1.300 | 11 mii | 66 mii | 64 mii | 73 mii |
| Profit / pierdere brută | -4.246 | -9.165 | -16 mii | -15 mii | 7.045 | 640 | -205 | -37 mii | 33 mii | 151 mii |
| Profit / pierdere netă | -4.521 | -9.319 | -16 mii | -15 mii | 6.911 | 582 | -297 | -37 mii | 32 mii | 149 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
| Active circulante | 23 mii | 20 mii | 15 mii | 15 mii | 15 mii | 13 mii | 22 mii | 15 mii | 59 mii | 22 mii |
| din care stocuri | 21 mii | 19 mii | 13 mii | 13 mii | 13 mii | 13 mii | 13 mii | 13 mii | 13 mii | 13 mii |
| creanțe | — | — | — | 33 | 33 | 33 | 71 | 0 | — | — |
| casa și conturi la bănci | 2.229 | 187 | 2.758 | 2.321 | 2.548 | 688 | 8.937 | 2.021 | 46 mii | 9.291 |
| Datorii | 124 mii | 130 mii | 143 mii | 157 mii | 148 mii | 145 mii | 154 mii | 184 mii | 197 mii | 11 mii |
| Capitaluri proprii | -102 mii | -111 mii | -127 mii | -142 mii | -133 mii | -132 mii | -132 mii | -170 mii | -138 mii | 11 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 14 din 16 în județul Cluj și locul 411 din 530 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0322 – Acvacultura în ape dulci.
Firme similare din județul Cluj
- PISCICOLA TURDA S.R.L. · Cluj-Napoca66 mii lei · 1 ang.
- ACVATARD SRL · Cluj-Napoca27 mii lei · 1 ang.
- FISH ACIPENSIS SRL · Cluj-Napoca22 mii lei · 0 ang.
- EURO HUNTER SRL · Cluj-Napoca0 lei · 0 ang.
- INFINITY APART SRL · Cluj-Napoca0 lei · 0 ang.
- VIOPRODMARILIA SRL · Valea Drăganului (com. Poieni)0 lei · 0 ang.
- ACVAFERMO S.R.L. · Sântejude Vale (com. Țaga)0 lei · 0 ang.
- UNI INVEST SRL · Cluj-Napoca0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0322 – Acvacultura în ape dulci
- 0312 Pescuitul în ape dulci
- 0322 Acvacultura în ape dulci
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre DERMATIN CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei DERMATIN CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DERMATIN CONSTRUCT SRL este 9052941. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/1705/1996, iar codul EUID este ROONRC.J12/1705/1996.
Unde are sediul DERMATIN CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei DERMATIN CONSTRUCT SRL este în Sicului, Sat Sântejude Vale, Comuna Țaga, Cluj, Sântejude Vale (com. Țaga), județul Cluj, cod poștal 407568, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DERMATIN CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei DERMATIN CONSTRUCT SRL este „Acvacultura în ape dulci”, cod CAEN 0322. În Registrul Comerțului are autorizate în total 25 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DERMATIN CONSTRUCT SRL?
DERMATIN CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 octombrie 1996, deci are 29 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DERMATIN CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 290). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DERMATIN CONSTRUCT SRL?
În 2025, DERMATIN CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 44 mii lei și un profit net de 149 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DERMATIN CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, DERMATIN CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.