DERACLIN SRL
ap. CAM. 1, Sat Sânmihaiu German, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 1,9 mil lei, profit net 823 mii lei, 6 angajați.
Despre DERACLIN SRL
DERACLIN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 noiembrie 2003 cu numărul J35/2574/2003 și codul unic de înregistrare (CUI) 15871290, cu sediul în Sânmihaiu German (com. Sânmihaiu Roman), județul Timiș. Activitatea principală este „Alte activități de curățenie” (cod CAEN 8129). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,9 mil lei (+23% față de 2024), un profit net de 823 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,2 mil lei la 1,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2014 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 15871290
- Nr. Registrul Comerțului
- J35/2574/2003
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 noiembrie 2003
- EUID
- ROONRC.J35/2574/2003
- Cod poștal
- 307381
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.12.2014
din 01.04.2015
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,9 mil lei
- Profit net
- 823 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 823 mii lei
- Datorii
- 1,4 mil lei
- Active totale
- 2,2 mil lei
- Marjă netă
- 43,5%
- Cifră / angajat
- 315 mii lei
+23% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 62% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 353 mii | 413 mii | 663 mii | 820 mii | 882 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,9 mil |
| Venituri totale | 355 mii | 414 mii | 663 mii | 822 mii | 894 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,9 mil |
| Cheltuieli totale | 272 mii | 307 mii | 360 mii | 473 mii | 511 mii | 653 mii | 804 mii | 810 mii | 804 mii | 954 mii |
| Profit / pierdere brută | 83 mii | 108 mii | 302 mii | 349 mii | 383 mii | 543 mii | 448 mii | 548 mii | 791 mii | 975 mii |
| Profit / pierdere netă | 80 mii | 104 mii | 296 mii | 341 mii | 375 mii | 534 mii | 437 mii | 537 mii | 744 mii | 823 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 5 | 7 | 7 | 7 | 8 | 7 | 6 | 6 |
| Active imobilizate | 182 mii | 164 mii | 253 mii | 285 mii | 802 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 989 mii | 934 mii | 1,2 mil |
| Active circulante | 62 mii | 93 mii | 258 mii | 232 mii | 211 mii | 363 mii | 73 mii | 370 mii | 985 mii | 949 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | 5.378 | 9.012 | 8.404 | — | — |
| creanțe | 18 mii | 39 mii | 69 mii | 116 mii | 87 mii | 96 mii | 40 mii | 163 mii | 143 mii | 684 mii |
| casa și conturi la bănci | 44 mii | 54 mii | 189 mii | 115 mii | 124 mii | 261 mii | 25 mii | 199 mii | 842 mii | 266 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 16 mii | — | — |
| Datorii | 197 mii | 106 mii | 215 mii | 89 mii | 490 mii | 550 mii | 417 mii | 132 mii | 1,2 mil | 1,4 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | 11 mii | 6.750 | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 47 mii | 150 mii | 296 mii | 427 mii | 523 mii | 862 mii | 706 mii | 1,2 mil | 744 mii | 823 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 20 în județul Timiș și locul 13 din 410 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8129 – Alte activități de curățenie.
Firme similare din județul Timiș
- IMAGGIO 2020 TIM S.R.L. · Timișoara945 mii lei · 2 ang.
- DEPARAZITIM & CO 2010 SRL · Pișchia875 mii lei · 5 ang.
- RENGOTOX SRL · Utvin (com. Sânmihaiu Roman)620 mii lei · 2 ang.
- BELLEFIORI SRL · Recaș426 mii lei · 1 ang.
- HILFE FUR KORPER UND SEELE S.R.L. · Timișoara262 mii lei · 1 ang.
- R.D.A. TOP SRL · Timișoara240 mii lei · 3 ang.
- BETREUUNG FUR SEELE S.R.L. · Timișoara204 mii lei · 1 ang.
- KEEP CLEAN ANDREEA SRL · Timișoara162 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8129 – Alte activități de curățenie
- 8129 Alte activități de curățenie
Întrebări frecvente despre DERACLIN SRL
Care este CUI-ul firmei DERACLIN SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DERACLIN SRL este 15871290, iar codul de TVA este RO15871290. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J35/2574/2003, iar codul EUID este ROONRC.J35/2574/2003.
Unde are sediul DERACLIN SRL?
Sediul social al firmei DERACLIN SRL este în ap. CAM. 1, Sat Sânmihaiu German, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiș, Sânmihaiu German (com. Sânmihaiu Roman), județul Timiș, cod poștal 307381, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DERACLIN SRL?
Activitatea principală a firmei DERACLIN SRL este „Alte activități de curățenie”, cod CAEN 8129.
Când a fost înființată DERACLIN SRL?
DERACLIN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 noiembrie 2003, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DERACLIN SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 467). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DERACLIN SRL?
În 2025, DERACLIN SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,9 mil lei și un profit net de 823 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DERACLIN SRL plătitoare de TVA?
Da. DERACLIN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2014 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.