DENTOTAL PROTECT SRL
INDEPENDENȚEI, et. 1, București Sectorul 6, București
În 2025: cifra de afaceri 151 mil lei, profit net 4,1 mil lei, 69 angajați.
Despre DENTOTAL PROTECT SRL
DENTOTAL PROTECT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 decembrie 1994 cu numărul J1994028774409 și codul unic de înregistrare (CUI) 6812309, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale” (cod CAEN 4646). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 151 mil lei (+9% față de 2024), un profit net de 4,1 mil lei și 69 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 101 mil lei la 151 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 1995.
Date de identificare
- CUI
- 6812309
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994028774409
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 decembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994028774409
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.04.1995
Organ fiscal competent: Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 151 mil lei
- Profit net
- 4,1 mil lei
- Angajați (medie)
- 69
- Capitaluri proprii
- 13,4 mil lei
- Datorii
- 42 mil lei
- Active totale
- 55,7 mil lei
- Marjă netă
- 2,7%
- Cifră / angajat
- 2,2 mil lei
+9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 75% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 58,4 mil | 67,4 mil | 78,1 mil | 93,3 mil | 88,6 mil | 101 mil | 109 mil | 122 mil | 138 mil | 151 mil |
| Venituri totale | 58,7 mil | 67,8 mil | 78,5 mil | 93,6 mil | 91,2 mil | 103 mil | 111 mil | 124 mil | 138 mil | 151 mil |
| Cheltuieli totale | 50,2 mil | 61,1 mil | 70,8 mil | 84,5 mil | 84 mil | 101 mil | 113 mil | 122 mil | 135 mil | 146 mil |
| Profit / pierdere brută | 8,5 mil | 6,7 mil | 7,7 mil | 9,1 mil | 7,3 mil | 1,1 mil | -2,1 mil | 1,5 mil | 3,4 mil | 5,1 mil |
| Profit / pierdere netă | 7,3 mil | 5,8 mil | 6,6 mil | 7,8 mil | 6 mil | 928 mii | -2,1 mil | 1,4 mil | 2,9 mil | 4,1 mil |
| Număr mediu de angajați | 100 | 108 | 114 | 124 | 138 | 137 | 160 | 72 | 67 | 69 |
| Active imobilizate | 6,4 mil | 7,2 mil | 2,5 mil | 1,4 mil | 3,2 mil | 6,2 mil | 5,5 mil | 3 mil | 3,5 mil | 6,5 mil |
| Active circulante | 16,8 mil | 18,1 mil | 23,6 mil | 26,2 mil | 40,9 mil | 46 mil | 48,8 mil | 49,8 mil | 56,4 mil | 49 mil |
| din care stocuri | 10,7 mil | 11,4 mil | 13,1 mil | 18,3 mil | 26,4 mil | 31,3 mil | 30,7 mil | 31,7 mil | 36,7 mil | 34,3 mil |
| creanțe | 3,4 mil | 4,2 mil | 9,3 mil | 4,8 mil | 5,9 mil | 8,2 mil | 12,1 mil | 8 mil | 11 mil | 10,3 mil |
| casa și conturi la bănci | 2,8 mil | 2,6 mil | 1,2 mil | 3,1 mil | 8,6 mil | 6,5 mil | 6 mil | 10,1 mil | 8,6 mil | 4,4 mil |
| Cheltuieli în avans | 26 mii | 29 mii | 21 mii | 40 mii | 218 mii | 511 mii | 440 mii | 368 mii | 239 mii | 199 mii |
| Datorii | 15,7 mil | 19,4 mil | 19,3 mil | 20,8 mil | 31,5 mil | 49,9 mil | 45,1 mil | 40,4 mil | 45,7 mil | 42 mil |
| Venituri în avans | — | 7.582 | — | — | — | — | 16 mii | 1,7 mil | 623 mii | 226 mii |
| Capitaluri proprii | 7,6 mil | 6 mil | 6,7 mil | 6,8 mil | 12,8 mil | 2,8 mil | 9,6 mil | 11 mil | 13,9 mil | 13,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 52 mii | 52 mii | 52 mii | 52 mii | 52 mii | 52 mii | 52 mii | 52 mii | 52 mii | 52 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 60 din 635 în județul București și locul 82 din 1.411 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4646 – Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale.
Firme similare din județul București
- TRIDENT PHARMA SRL · București Sector 1160 mil lei · 9 ang.
- MEDICLIM SRL · București Sector 3156 mil lei · 89 ang.
- RECORDATI ROMÂNIA SRL · București Sector 5155 mil lei · 38 ang.
- PHARMACTIVE DISTRIBUTION SRL · București Sector 1149 mil lei · 15 ang.
- YORK FARM SRL · București Sector 1143 mil lei · 16 ang.
- PAUL HARTMANN SRL · București Sector 2139 mil lei · 65 ang.
- SWIXX BIOPHARMA S.R.L. · București Sector 1132 mil lei · 33 ang.
- PERRIGO ROMÂNIA S.R.L. · București Sector 1131 mil lei · 39 ang.
Dosare în instanță
9 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 13556/302/202622.04.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Sectorul 5 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 7753/303/202602.04.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 5444/281/202609.03.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Ploiesti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 3388/93/202509.12.2025
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)
Tribunalul Ilfov · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 34555/300/202511.11.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 4569/303/202405.03.2024
plângere contravenţională PLA NR. 073379/06.02.2024
Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Contestator
- 1482/303/202426.01.2024
plângere contravenţională R23 NR. 0932311/13.12.2023
Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Contestator
- 1518/303/202426.01.2024
plângere contravenţională R23 NR. 0910929/12.12.2023
Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Contestator
- 2429/114/202313.11.2023
deschiderea procedurii la cererea creditorului
Tribunalul Buzau · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4646 – Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 5210 Depozitări
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
Întrebări frecvente despre DENTOTAL PROTECT SRL
Care este CUI-ul firmei DENTOTAL PROTECT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DENTOTAL PROTECT SRL este 6812309, iar codul de TVA este RO6812309. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994028774409, iar codul EUID este ROONRC.J1994028774409.
Unde are sediul DENTOTAL PROTECT SRL?
Sediul social al firmei DENTOTAL PROTECT SRL este în INDEPENDENȚEI, et. 1, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DENTOTAL PROTECT SRL?
Activitatea principală a firmei DENTOTAL PROTECT SRL este „Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale”, cod CAEN 4646. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DENTOTAL PROTECT SRL?
DENTOTAL PROTECT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 decembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DENTOTAL PROTECT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 110). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DENTOTAL PROTECT SRL?
În 2025, DENTOTAL PROTECT SRL a raportat o cifră de afaceri de 151 mil lei și un profit net de 4,1 mil lei, cu 69 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DENTOTAL PROTECT SRL plătitoare de TVA?
Da. DENTOTAL PROTECT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 1995. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.