DENTIN TEHNIC SRL
Str. RĂZOARE, et. 1, ap. 19, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 919 mii lei, profit net 81 mii lei, 8 angajați.
Despre DENTIN TEHNIC SRL
DENTIN TEHNIC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 iunie 2011 cu numărul J2011001698125 și codul unic de înregistrare (CUI) 28725688, cu sediul în Florești, județul Cluj. Activitatea principală este „Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice” (cod CAEN 3250). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 919 mii lei (-1% față de 2024), un profit net de 81 mii lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 836 mii lei la 919 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 28725688
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011001698125
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 iunie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011001698125
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 919 mii lei
- Profit net
- 81 mii lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- 153 mii lei
- Datorii
- 343 mii lei
- Active totale
- 496 mii lei
- Marjă netă
- 8,8%
- Cifră / angajat
- 115 mii lei
-1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 69% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 355 mii | 372 mii | 390 mii | 503 mii | 415 mii | 836 mii | 980 mii | 1,1 mil | 927 mii | 919 mii |
| Venituri totale | 355 mii | 386 mii | 390 mii | 503 mii | 415 mii | 836 mii | 980 mii | 1,1 mil | 932 mii | 1 mil |
| Cheltuieli totale | 285 mii | 341 mii | 369 mii | 452 mii | 360 mii | 522 mii | 688 mii | 785 mii | 869 mii | 935 mii |
| Profit / pierdere brută | 71 mii | 45 mii | 21 mii | 51 mii | 55 mii | 314 mii | 293 mii | 272 mii | 62 mii | 108 mii |
| Profit / pierdere netă | 67 mii | 41 mii | 17 mii | 46 mii | 51 mii | 305 mii | 283 mii | 261 mii | 39 mii | 81 mii |
| Număr mediu de angajați | 9 | 10 | 9 | 8 | 9 | 10 | 9 | 9 | 9 | 8 |
| Active imobilizate | 168 mii | 351 mii | 389 mii | 466 mii | 368 mii | 382 mii | 251 mii | 168 mii | 198 mii | 410 mii |
| Active circulante | 230 mii | 153 mii | 90 mii | 52 mii | 91 mii | 268 mii | 160 mii | 177 mii | 147 mii | 86 mii |
| din care stocuri | 11 mii | 14 mii | — | — | — | — | — | 514 | 21 mii | 35 mii |
| creanțe | 6.100 | 2.360 | 13 mii | 1.260 | 9.339 | 138 mii | 94 mii | 68 mii | 27 mii | — |
| casa și conturi la bănci | 213 mii | 137 mii | 77 mii | 51 mii | 81 mii | 130 mii | 67 mii | 109 mii | 100 mii | 51 mii |
| Cheltuieli în avans | 17 mii | 8.247 | 2.189 | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 347 mii | 404 mii | 355 mii | 346 mii | 235 mii | 173 mii | 128 mii | 84 mii | 88 mii | 343 mii |
| Capitaluri proprii | 68 mii | 109 mii | 126 mii | 172 mii | 224 mii | 477 mii | 283 mii | 262 mii | 257 mii | 153 mii |
| din care capital subscris vărsat | 330 | 330 | 330 | 330 | 330 | 330 | 330 | 330 | 330 | 330 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 30 din 144 în județul Cluj și locul 304 din 1.773 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3250 – Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice.
Firme similare din județul Cluj
- WINDENT LAB SRL · Cluj-Napoca1 mil lei · 4 ang.
- DIGIDENT SOLUTIONS SRL · Florești954 mii lei · 1 ang.
- ADI ORTODENT SRL · Cluj-Napoca921 mii lei · 5 ang.
- ADG DENT SRL · Cluj-Napoca914 mii lei · 9 ang.
- LENS CRIS PROD SRL · Cluj-Napoca890 mii lei · 2 ang.
- IDENT LAB SRL · Câmpia Turzii832 mii lei · 5 ang.
- XDENTAL LAB SOLUTIONS S.R.L. · Cluj-Napoca771 mii lei · 3 ang.
- ORTODESIGN S.R.L. · Florești742 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 3250 – Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice
- 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice
Întrebări frecvente despre DENTIN TEHNIC SRL
Care este CUI-ul firmei DENTIN TEHNIC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DENTIN TEHNIC SRL este 28725688. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011001698125, iar codul EUID este ROONRC.J2011001698125.
Unde are sediul DENTIN TEHNIC SRL?
Sediul social al firmei DENTIN TEHNIC SRL este în Str. RĂZOARE, et. 1, ap. 19, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DENTIN TEHNIC SRL?
Activitatea principală a firmei DENTIN TEHNIC SRL este „Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice”, cod CAEN 3250.
Când a fost înființată DENTIN TEHNIC SRL?
DENTIN TEHNIC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 iunie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DENTIN TEHNIC SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 445). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DENTIN TEHNIC SRL?
În 2025, DENTIN TEHNIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 919 mii lei și un profit net de 81 mii lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DENTIN TEHNIC SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, DENTIN TEHNIC SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.