Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA34 ani pe piață

DENTAROM SRL

CUI 800526J1992001736327

ȘTRANDULUI, sc. A, et. 1, ap. 3, Municipiul Sibiu, Sibiu

În 2025: cifra de afaceri 736 mii lei, profit net 226 mii lei, 3 angajați.

Despre DENTAROM SRL

DENTAROM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 iulie 1992 cu numărul J1992001736327 și codul unic de înregistrare (CUI) 800526, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Activități de asistență stomatologică” (cod CAEN 8623). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 736 mii lei (+20% față de 2024), un profit net de 226 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 491 mii lei la 736 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
800526
Nr. Registrul Comerțului
J1992001736327
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
27 iulie 1992
EUID
ROONRC.J1992001736327
Cod poștal
550068

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
08.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
736 mii lei

+20% față de 2024

Profit net
226 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
231 mii lei
Datorii
193 mii lei
Active totale
424 mii lei
Marjă netă
30,7%
Cifră / angajat
245 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 46% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii800 mii2016: cifra de afaceri 176.616 lei; profit net 62.010 lei20162017: cifra de afaceri 169.887 lei; profit net 13.897 lei20172018: cifra de afaceri 193.873 lei; pierdere netă 54.845 lei20182019: cifra de afaceri 188.896 lei; pierdere netă 57.075 lei20192020: cifra de afaceri 286.738 lei; profit net 82.583 lei20202021: cifra de afaceri 490.956 lei; profit net 141.171 lei20212022: cifra de afaceri 705.307 lei; profit net 276.534 lei20222023: cifra de afaceri 697.865 lei; profit net 156.944 lei20232024: cifra de afaceri 615.497 lei; profit net 51.384 lei20242025: cifra de afaceri 735.991 lei; profit net 226.028 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă177 mii170 mii194 mii189 mii287 mii491 mii705 mii698 mii615 mii736 mii
Venituri totale177 mii170 mii194 mii189 mii293 mii494 mii715 mii699 mii619 mii741 mii
Cheltuieli totale113 mii154 mii247 mii244 mii207 mii348 mii432 mii536 mii550 mii495 mii
Profit / pierdere brută64 mii16 mii-53 mii-55 mii86 mii146 mii283 mii163 mii69 mii245 mii
Profit / pierdere netă62 mii14 mii-55 mii-57 mii83 mii141 mii277 mii157 mii51 mii226 mii
Număr mediu de angajați1334444333
Active imobilizate15 mii19 mii24 mii28 mii58 mii22 mii71 mii47 mii38 mii29 mii
Active circulante2.4086.34825 mii17 mii37 mii151 mii236 mii202 mii223 mii395 mii
din care stocuri—————————26
creanțe0——4.2225.93811 mii21 mii39 mii11 mii210 mii
casa și conturi la bănci2.4086.34825 mii13 mii31 mii140 mii215 mii164 mii212 mii185 mii
Datorii136 mii130 mii209 mii262 mii229 mii165 mii23 mii30 mii48 mii193 mii
Capitaluri proprii-119 mii-105 mii-160 mii-217 mii-134 mii7.108284 mii219 mii213 mii231 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 41 din 223 în județul Sibiu și locul 2.102 din 10.349 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8623 – Activități de asistență stomatologică.

Firme similare din județul Sibiu

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 8623 – Activități de asistență stomatologică

  • 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice
  • 8622 Activități de asistență medicală specializată
  • 8623 Activități de asistență stomatologică
  • 8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

Întrebări frecvente despre DENTAROM SRL

Care este CUI-ul firmei DENTAROM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DENTAROM SRL este 800526. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992001736327, iar codul EUID este ROONRC.J1992001736327.

Unde are sediul DENTAROM SRL?

Sediul social al firmei DENTAROM SRL este în ȘTRANDULUI, sc. A, et. 1, ap. 3, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 550068, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are DENTAROM SRL?

Activitatea principală a firmei DENTAROM SRL este „Activități de asistență stomatologică”, cod CAEN 8623. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată DENTAROM SRL?

DENTAROM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 iulie 1992, deci are 34 ani de activitate.

Cum pot contacta firma DENTAROM SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DENTAROM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sibiu sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are DENTAROM SRL?

În 2025, DENTAROM SRL a raportat o cifră de afaceri de 736 mii lei și un profit net de 226 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este DENTAROM SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, DENTAROM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.

Explorează