DENTAMED SRL
Str. BANU MARACINE TRONSON A, bl. D5A, et. P, Municipiul Pitești, Argeș
În 2025: cifra de afaceri 191 mii lei, profit net 113 mii lei.
Despre DENTAMED SRL
DENTAMED SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 2001 cu numărul J2001000202034 și codul unic de înregistrare (CUI) 13823530, cu sediul în Pitești, județul Argeș. Activitatea principală este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 191 mii lei (+4% față de 2024), un profit net de 113 mii lei. Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 142 mii lei la 191 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 3 aprilie 2002.
Date de identificare
- CUI
- 13823530
- Nr. Registrul Comerțului
- J2001000202034
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 aprilie 2001
- EUID
- ROONRC.J2001000202034
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 03.04.2002
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 191 mii lei
- Profit net
- 113 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 338 mii lei
- Datorii
- 66 mii lei
- Active totale
- 404 mii lei
- Marjă netă
- 59,1%
+4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 16% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 123 mii | 138 mii | 145 mii | 150 mii | 142 mii | 156 mii | 174 mii | 183 mii | 191 mii |
| Venituri totale | 126 mii | 139 mii | 145 mii | 151 mii | 143 mii | 157 mii | 177 mii | 187 mii | 197 mii |
| Cheltuieli totale | 60 mii | 68 mii | 131 mii | 63 mii | 52 mii | 62 mii | 71 mii | 69 mii | 62 mii |
| Profit / pierdere brută | 67 mii | 70 mii | 15 mii | 87 mii | 90 mii | 95 mii | 106 mii | 117 mii | 134 mii |
| Profit / pierdere netă | 63 mii | 66 mii | 10 mii | 83 mii | 86 mii | 90 mii | 91 mii | 98 mii | 113 mii |
| Active imobilizate | 249 mii | 224 mii | 193 mii | 158 mii | 136 mii | 104 mii | 77 mii | 54 mii | 32 mii |
| Active circulante | 105 mii | 189 mii | 112 mii | 204 mii | 205 mii | 247 mii | 371 mii | 312 mii | 372 mii |
| creanțe | 953 | 1.015 | 7.070 | 4.306 | 2.856 | 7.771 | 28 mii | 19 mii | 134 mii |
| casa și conturi la bănci | 104 mii | 188 mii | 105 mii | 200 mii | 202 mii | 239 mii | 343 mii | 292 mii | 238 mii |
| Datorii | 9.342 | 13 mii | 14 mii | 17 mii | 29 mii | 36 mii | 41 mii | 42 mii | 66 mii |
| Capitaluri proprii | 344 mii | 400 mii | 291 mii | 345 mii | 312 mii | 316 mii | 407 mii | 324 mii | 338 mii |
| din care capital subscris vărsat | 78 mii | 78 mii | 78 mii | 78 mii | 78 mii | 78 mii | 78 mii | 78 mii | 78 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 190 din 355 în județul Argeș și locul 8.114 din 14.557 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul Argeș
- RENTAL LUX CONCEPT PITEȘTI S.R.L. · Ștefănești194 mii lei · 1 ang.
- RSD K10 INVEST S.R.L. · Budeasa Mare (com. Budeasa)192 mii lei · 1 ang.
- GENERAL LUCKY CENTER 2007 SRL · Pitești191 mii lei · 1 ang.
- TEHNO IMAGINI SRL · Mărăcineni190 mii lei · 2 ang.
- CEAINARIA FORTUNA SRL · Pitești189 mii lei · 2 ang.
- ANIC INVEST S.R.L. · Lăicăi (com. Cetățeni)189 mii lei · 1 ang.
- MGD 04 ALL INCLUSIVE SRL · Pitești188 mii lei · 1 ang.
- PADEROM INTERMED SRL · Pitești188 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 5267/215/202506.04.2026
pretenţii
Judecătoria Sectorul 1 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 5267/215/202524.02.2025
pretenţii
Judecătoria Craiova · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 335/1259/202405.12.2024
alte cereri cerere privind declararea nulităţii absolute a societăţilor
Tribunalul Comercial Arges · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 2076/288/202421.02.2024
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Ramnicuvalcea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre DENTAMED SRL
Care este CUI-ul firmei DENTAMED SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DENTAMED SRL este 13823530, iar codul de TVA este RO13823530. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2001000202034, iar codul EUID este ROONRC.J2001000202034.
Unde are sediul DENTAMED SRL?
Sediul social al firmei DENTAMED SRL este în Str. BANU MARACINE TRONSON A, bl. D5A, et. P, Municipiul Pitești, Argeș, județul Argeș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DENTAMED SRL?
Activitatea principală a firmei DENTAMED SRL este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820.
Când a fost înființată DENTAMED SRL?
DENTAMED SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 2001, deci are 25 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DENTAMED SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0248 *** 003). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DENTAMED SRL?
În 2025, DENTAMED SRL a raportat o cifră de afaceri de 191 mii lei și un profit net de 113 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DENTAMED SRL plătitoare de TVA?
Da. DENTAMED SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 3 aprilie 2002. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.