Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA14 ani pe piață

DENTALWAY SRL

CUI 29947550J2012003213402

GENERAL EREMIA GRIGORESCU, ap. 2, București Sectorul 1, București

În 2025: cifra de afaceri — lei, pierdere netă 162 mii lei, 1 angajați.

Despre DENTALWAY SRL

DENTALWAY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 martie 2012 cu numărul J2012003213402 și codul unic de înregistrare (CUI) 29947550, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de asistență stomatologică” (cod CAEN 8623). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 0 lei (-100% față de 2024), o pierdere netă de 162 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2018 și 2024, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,2 mil lei la 165 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
29947550
Nr. Registrul Comerțului
J2012003213402
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
21 martie 2012
EUID
ROONRC.J2012003213402
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
15.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
— lei

-100% față de 2024

Pierdere netă
162 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
332 mii lei
Datorii
1,3 mil lei
Active totale
1,6 mil lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; cifra de afaceri a scăzut cu 100% față de 2024; fără venituri raportate în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 266.028 lei; profit net 18.922 lei20162017: cifra de afaceri 305.567 lei; profit net 38.187 lei20172018: cifra de afaceri 1.217.448 lei; profit net 22.656 lei20182019: cifra de afaceri 2.375 lei; pierdere netă 71.243 lei20192020: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 60.398 lei20202022: cifra de afaceri 480.000 lei; profit net 373.844 lei20222023: cifra de afaceri 285.000 lei; profit net 186.170 lei20232024: cifra de afaceri 164.697 lei; pierdere netă 67.159 lei20242025: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 161.679 lei2025
Indicator (lei)201620172018201920202022202320242025
Cifra de afaceri netă266 mii306 mii1,2 mil2.3750480 mii285 mii165 mii—
Venituri totale322 mii306 mii1,2 mil2.3750480 mii285 mii165 mii0
Cheltuieli totale299 mii264 mii1,2 mil74 mii60 mii101 mii93 mii230 mii162 mii
Profit / pierdere brută23 mii41 mii35 mii-71 mii-60 mii379 mii192 mii-66 mii-162 mii
Profit / pierdere netă19 mii38 mii23 mii-71 mii-60 mii374 mii186 mii-67 mii-162 mii
Număr mediu de angajați332211211
Active imobilizate70 mii49 mii31 mii21 mii34 mii13 mii13 mii8.9646.036
Active circulante580 mii985 mii580 mii576 mii552 mii1 mil1,4 mil1,5 mil1,5 mil
din care stocuri17 mii9.4628.5918.5910————
creanțe546 mii815 mii570 mii570 mii552 mii1 mil1,4 mil1,5 mil1,5 mil
casa și conturi la bănci17 mii161 mii1.661-2.5532887531 mii15 mii44 mii
Cheltuieli în avans117 mii76 mii76 mii76 mii76 mii76 mii76 mii76 mii76 mii
Datorii748 mii1,1 mil606 mii664 mii713 mii761 mii911 mii1,1 mil1,3 mil
Capitaluri proprii19 mii58 mii80 mii9.298-51 mii375 mii561 mii494 mii332 mii
din care capital subscris vărsat200220220270270270270270270

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 8623 – Activități de asistență stomatologică

  • 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice
  • 8623 Activități de asistență stomatologică
  • 8691 Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
  • 8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
  • 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
  • 8623 Activități de asistență stomatologică
  • 8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană

Întrebări frecvente despre DENTALWAY SRL

Care este CUI-ul firmei DENTALWAY SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DENTALWAY SRL este 29947550. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012003213402, iar codul EUID este ROONRC.J2012003213402.

Unde are sediul DENTALWAY SRL?

Sediul social al firmei DENTALWAY SRL este în GENERAL EREMIA GRIGORESCU, ap. 2, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are DENTALWAY SRL?

Activitatea principală a firmei DENTALWAY SRL este „Activități de asistență stomatologică”, cod CAEN 8623. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată DENTALWAY SRL?

DENTALWAY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 martie 2012, deci are 14 ani de activitate.

Cum pot contacta firma DENTALWAY SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DENTALWAY SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 1 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are DENTALWAY SRL?

În 2025, DENTALWAY SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și o pierdere netă de 162 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este DENTALWAY SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, DENTALWAY SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.

Explorează