DENTA PRAXIS SRL
Str. MUNCII, ap. 3, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 84 mii lei, profit net 8.334 lei, 1 angajați.
Despre DENTA PRAXIS SRL
DENTA PRAXIS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 septembrie 2000 cu numărul J2000000500269 și codul unic de înregistrare (CUI) 13377682, cu sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Activități de asistență stomatologică” (cod CAEN 8623). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 84 mii lei (+76% față de 2024), un profit net de 8.334 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 41 mii lei la 84 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 13377682
- Nr. Registrul Comerțului
- J2000000500269
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 septembrie 2000
- EUID
- ROONRC.J2000000500269
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 84 mii lei
- Profit net
- 8.334 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 8.874 lei
- Datorii
- 9.164 lei
- Active totale
- 18 mii lei
- Marjă netă
- 10%
- Cifră / angajat
- 84 mii lei
+76% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 51% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 39 mii | 23 mii | 33 mii | 44 mii | 26 mii | 41 mii | 42 mii | 67 mii | 48 mii | 84 mii |
| Venituri totale | 39 mii | 23 mii | 33 mii | 44 mii | 26 mii | 41 mii | 42 mii | 92 mii | 50 mii | 84 mii |
| Cheltuieli totale | 32 mii | 21 mii | 21 mii | 37 mii | 32 mii | 36 mii | 25 mii | 76 mii | 36 mii | 74 mii |
| Profit / pierdere brută | 7.093 | 1.483 | 12 mii | 6.991 | -6.022 | 4.703 | 17 mii | 16 mii | 14 mii | 9.883 |
| Profit / pierdere netă | 5.930 | 800 | 11 mii | 5.674 | -6.663 | 4.367 | 16 mii | 15 mii | 12 mii | 8.334 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 73 | — | 3.590 | 2.359 | 3.576 | 816 | 8.379 | 7.320 | 12 mii | 9.459 |
| Active circulante | 3.000 | 3.144 | 8.780 | 14 mii | 5.603 | 11 mii | 8.837 | 28 mii | 16 mii | 8.356 |
| creanțe | — | — | — | 60 | 506 | 1.837 | 1.066 | 500 | 500 | 502 |
| casa și conturi la bănci | 3.000 | 3.144 | 8.780 | 14 mii | 5.097 | 9.224 | 7.771 | 28 mii | 15 mii | 7.854 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | 220 | 220 | 220 | 223 |
| Datorii | 7.098 | 6.369 | 4.493 | 2.700 | 2.618 | 949 | 1.179 | 4.253 | 1.646 | 9.164 |
| Capitaluri proprii | -4.025 | -3.225 | 7.877 | 14 mii | 6.561 | 11 mii | 16 mii | 31 mii | 27 mii | 8.874 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 236 din 275 în județul Mureș și locul 8.364 din 10.349 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8623 – Activități de asistență stomatologică.
Firme similare din județul Mureș
- DENTAMAREX SRL · Sighișoara90 mii lei · 1 ang.
- SPECIAL STOMADENT SRL · Târgu Mureș87 mii lei · 1 ang.
- RX DENT SRL · Sighișoara85 mii lei · 1 ang.
- MEDCRIS STOMATOLOGIE S.R.L. · Târgu Mureș84 mii lei · 0 ang.
- CLINICA DENTARĂ DR LAURA BALINT S.R.L. · Târgu Mureș81 mii lei · 1 ang.
- DR. MIRIAM I. GBD S.R.L. · Târgu Mureș80 mii lei · 1 ang.
- SUSIDENT SRL · Târgu Mureș79 mii lei · 1 ang.
- A1 DENTAL S.R.L. · Reghin79 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8623 – Activități de asistență stomatologică
- 8623 Activități de asistență stomatologică
Întrebări frecvente despre DENTA PRAXIS SRL
Care este CUI-ul firmei DENTA PRAXIS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DENTA PRAXIS SRL este 13377682. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2000000500269, iar codul EUID este ROONRC.J2000000500269.
Unde are sediul DENTA PRAXIS SRL?
Sediul social al firmei DENTA PRAXIS SRL este în Str. MUNCII, ap. 3, Municipiul Târgu Mureș, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DENTA PRAXIS SRL?
Activitatea principală a firmei DENTA PRAXIS SRL este „Activități de asistență stomatologică”, cod CAEN 8623.
Când a fost înființată DENTA PRAXIS SRL?
DENTA PRAXIS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 septembrie 2000, deci are 26 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DENTA PRAXIS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0265 *** 400). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DENTA PRAXIS SRL?
În 2025, DENTA PRAXIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 84 mii lei și un profit net de 8.334 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DENTA PRAXIS SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, DENTA PRAXIS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.