DENDAVNIC START SRL
BORDEȘTI, Sat Bordești, Comuna Bordești, Vrancea
În 2025: cifra de afaceri 341 mii lei, profit net 232 mii lei, 1 angajați.
Despre DENDAVNIC START SRL
DENDAVNIC START SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iulie 2017 cu numărul J39/742/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 37950190, cu sediul în Bordești, județul Vrancea. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 341 mii lei (+33% față de 2024), un profit net de 232 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 243 mii lei la 341 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 37950190
- Nr. Registrul Comerțului
- J39/742/2017
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 iulie 2017
- EUID
- ROONRC.J39/742/2017
- Cod poștal
- 627045
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 341 mii lei
- Profit net
- 232 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 232 mii lei
- Datorii
- 0 lei
- Active totale
- 232 mii lei
- Marjă netă
- 67,9%
- Cifră / angajat
- 341 mii lei
+33% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 0% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 52 mii | 78 mii | 172 mii | 231 mii | 243 mii | 241 mii | 243 mii | 257 mii | 341 mii |
| Venituri totale | 52 mii | 78 mii | 172 mii | 231 mii | 243 mii | 241 mii | 243 mii | 257 mii | 342 mii |
| Cheltuieli totale | 3.835 | 7.224 | 12 mii | 14 mii | 102 mii | 65 mii | 84 mii | 87 mii | 105 mii |
| Profit / pierdere brută | 48 mii | 71 mii | 160 mii | 217 mii | 141 mii | 176 mii | 159 mii | 170 mii | 237 mii |
| Profit / pierdere netă | 46 mii | 69 mii | 155 mii | 210 mii | 133 mii | 171 mii | 156 mii | 168 mii | 232 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | — | 0 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | 23 mii |
| Active circulante | 47 mii | 117 mii | 232 mii | 442 mii | 568 mii | 200 mii | 180 mii | 171 mii | 209 mii |
| creanțe | — | — | 66 mii | 96 mii | 1.149 | — | 162 mii | 111 mii | 161 mii |
| casa și conturi la bănci | 47 mii | 117 mii | 166 mii | 346 mii | 566 mii | 70 mii | 18 mii | 60 mii | 48 mii |
| Datorii | 254 | 2.229 | 8.006 | 8.000 | 0 | 29 mii | 23 mii | 2.116 | 0 |
| Capitaluri proprii | 46 mii | 115 mii | 224 mii | 434 mii | 568 mii | 171 mii | 157 mii | 169 mii | 232 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 99 din 284 în județul Vrancea și locul 6.085 din 16.155 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Vrancea
- WORK ART & DESIGN SRL · Focșani353 mii lei · 1 ang.
- VRIG BUILD SRL · Suraia353 mii lei · 5 ang.
- C&C ENGINEERING S.R.L. · Focșani347 mii lei · 2 ang.
- CHERVAS-CONSTRUCȚII S.R.L. · Păulești347 mii lei · 1 ang.
- MARINESCU & CO SNC · Focșani346 mii lei · 4 ang.
- GEOANG FINEDIL S.R.L. · Focșani341 mii lei · 0 ang.
- GRD GRAND IMINENT S.R.L. · Odobești338 mii lei · 1 ang.
- ELYSIUN EDIL S.R.L. · Gugești330 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 16910/231/202423.09.2024
validare poprire
Judecătoria Focsani · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
- 16808/231/202304.10.2023
validare poprire
Judecătoria Focsani · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
Întrebări frecvente despre DENDAVNIC START SRL
Care este CUI-ul firmei DENDAVNIC START SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DENDAVNIC START SRL este 37950190. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J39/742/2017, iar codul EUID este ROONRC.J39/742/2017.
Unde are sediul DENDAVNIC START SRL?
Sediul social al firmei DENDAVNIC START SRL este în BORDEȘTI, Sat Bordești, Comuna Bordești, Vrancea, județul Vrancea, cod poștal 627045, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DENDAVNIC START SRL?
Activitatea principală a firmei DENDAVNIC START SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DENDAVNIC START SRL?
DENDAVNIC START SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iulie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DENDAVNIC START SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DENDAVNIC START SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Bordești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are DENDAVNIC START SRL?
În 2025, DENDAVNIC START SRL a raportat o cifră de afaceri de 341 mii lei și un profit net de 232 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DENDAVNIC START SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, DENDAVNIC START SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.