DEMSELF S.R.L.
BUTNARI, bl. B5-2, sc. B, et. 2, Municipiul Iași, Iași
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 430 mii lei, profit net 20 lei, 4 angajați.
Despre DEMSELF S.R.L.
DEMSELF S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 noiembrie 2021 cu numărul J22/4080/2021 și codul unic de înregistrare (CUI) 37845837, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Prelucrarea și fasonarea sticlei plate” (cod CAEN 2312). Firma are 4 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 430 mii lei (+49% față de 2024), un profit net de 20 lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 426 mii lei la 430 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2019.
Date de identificare
- CUI
- 37845837
- Nr. Registrul Comerțului
- J22/4080/2021
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 noiembrie 2021
- EUID
- ROONRC.J22/4080/2021
- Cod poștal
- 700155
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.09.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 430 mii lei
- Profit net
- 20 lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- -1,1 mil lei
- Datorii
- 1,2 mil lei
- Active totale
- 151 mii lei
- Marjă netă
- 0%
- Cifră / angajat
- 107 mii lei
+49% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (778%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 273 mii | 748 mii | 417 mii | 426 mii | 377 mii | 454 mii | 289 mii | 430 mii |
| Venituri totale | 0 | 361 mii | 662 mii | 439 mii | 444 mii | 580 mii | 472 mii | 307 mii | 676 mii |
| Cheltuieli totale | 4.222 | 385 mii | 642 mii | 755 mii | 749 mii | 569 mii | 721 mii | 534 mii | 676 mii |
| Profit / pierdere brută | -4.222 | -24 mii | 20 mii | -317 mii | -304 mii | 11 mii | -249 mii | -227 mii | 39 |
| Profit / pierdere netă | -4.222 | -27 mii | 13 mii | -320 mii | -308 mii | 6.373 | -249 mii | -227 mii | 20 |
| Număr mediu de angajați | — | 2 | 3 | — | 7 | 4 | 5 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | — | 30 mii | 20 mii | 159 mii | 135 mii | 114 mii | 95 mii | 76 mii | 58 mii |
| Active circulante | 206 | 93 mii | 212 mii | 40 mii | 172 mii | 297 mii | 128 mii | 147 mii | 93 mii |
| din care stocuri | — | 91 mii | 9.843 | 8.529 | 59 mii | 230 mii | 85 mii | 103 mii | 2.282 |
| creanțe | — | 1.393 | 200 mii | 31 mii | 104 mii | 67 mii | 35 mii | 37 mii | 68 mii |
| casa și conturi la bănci | 206 | 33 | 2.609 | 135 | 8.641 | 217 | 8.155 | 6.072 | 22 mii |
| Datorii | 4.228 | 154 mii | 51 mii | 357 mii | 791 mii | 906 mii | 985 mii | 1,2 mil | 1,2 mil |
| Venituri în avans | — | — | 200 mii | 178 mii | 160 mii | 142 mii | 124 mii | 106 mii | 88 mii |
| Capitaluri proprii | -4.022 | -31 mii | -18 mii | -336 mii | -644 mii | -638 mii | -887 mii | -1,1 mil | -1,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 6 din 12 în județul Iași și locul 149 din 273 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2312 – Prelucrarea și fasonarea sticlei plate.
Firme similare din județul Iași
- DIO GLASS S.R.L. · Iași481 mii lei · 4 ang.
- YALOGRAFIMA S.R.L. · Lețcani366 mii lei · 2 ang.
- CAMARAD COMPANY TERM S.R.L. · Podu Iloaiei300 mii lei · 2 ang.
- DIAMANTUL SRL · Iași294 mii lei · 3 ang.
- CIPGLASS DESIGN S.R.L. · Valea Adâncă (com. Miroslava)258 mii lei · 2 ang.
- VIDROART S.R.L. · Horpaz (com. Miroslava)118 mii lei · 1 ang.
- MOZAIC GLASSART S.R.L. · Iași10 mii lei · 2 ang.
- ALEXA TERMOPAN SRL · Podu Iloaiei0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2312 – Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
- 2312 Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
Întrebări frecvente despre DEMSELF S.R.L.
Care este CUI-ul firmei DEMSELF S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DEMSELF S.R.L. este 37845837, iar codul de TVA este RO37845837. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J22/4080/2021, iar codul EUID este ROONRC.J22/4080/2021.
Unde are sediul DEMSELF S.R.L.?
Sediul social al firmei DEMSELF S.R.L. este în BUTNARI, bl. B5-2, sc. B, et. 2, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700155, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DEMSELF S.R.L.?
Activitatea principală a firmei DEMSELF S.R.L. este „Prelucrarea și fasonarea sticlei plate”, cod CAEN 2312.
Când a fost înființată DEMSELF S.R.L.?
DEMSELF S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 noiembrie 2021, deci are 4 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DEMSELF S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DEMSELF S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Iași sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are DEMSELF S.R.L.?
În 2025, DEMSELF S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 430 mii lei și un profit net de 20 lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DEMSELF S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. DEMSELF S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.