DEMONICO PLUS SRL
CALEA BUCUREȘTI, Sat Valea Mare-Podgoria, Oraș Ștefănești, Argeș
În 2025: cifra de afaceri 490 mii lei, profit net 359 mii lei, 1 angajați.
Despre DEMONICO PLUS SRL
DEMONICO PLUS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iulie 2016 cu numărul J3/1235/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 36309237, cu sediul în Sat Valea Mare-Podgoria, Oraș Ștefănești, județul Argeș. Activitatea principală este „Intermedieri în comerțul cu produse diverse” (cod CAEN 4619). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 490 mii lei (-57% față de 2024), un profit net de 359 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 275 mii lei la 490 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 36309237
- Nr. Registrul Comerțului
- J3/1235/2016
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 iulie 2016
- EUID
- ROONRC.J3/1235/2016
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.02.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 490 mii lei
- Profit net
- 359 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 359 mii lei
- Datorii
- 299 mii lei
- Active totale
- 658 mii lei
- Marjă netă
- 73,2%
- Cifră / angajat
- 490 mii lei
-57% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 57% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 282 mii | 591 mii | 391 mii | 444 mii | 317 mii | 275 mii | 491 mii | 947 mii | 1,1 mil | 490 mii |
| Venituri totale | 282 mii | 591 mii | 391 mii | 444 mii | 317 mii | 275 mii | 491 mii | 947 mii | 1,1 mil | 490 mii |
| Cheltuieli totale | 19 mii | 98 mii | 112 mii | 117 mii | 125 mii | 96 mii | 90 mii | 113 mii | 272 mii | 122 mii |
| Profit / pierdere brută | 262 mii | 493 mii | 279 mii | 327 mii | 192 mii | 179 mii | 401 mii | 834 mii | 860 mii | 368 mii |
| Profit / pierdere netă | 257 mii | 487 mii | 275 mii | 323 mii | 189 mii | 176 mii | 396 mii | 825 mii | 831 mii | 359 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | 173 mii | 128 mii | 89 mii | 42 mii | 105 mii | 327 mii | 317 mii | 319 mii | 325 mii |
| Active circulante | 263 mii | 409 mii | 379 mii | 353 mii | 251 mii | 251 mii | 387 mii | 839 mii | 869 mii | 333 mii |
| creanțe | 20 mii | — | — | 63 mii | — | — | 282 mii | 803 mii | 821 mii | 331 mii |
| casa și conturi la bănci | 243 mii | 409 mii | 379 mii | 290 mii | 251 mii | 251 mii | 105 mii | 36 mii | 49 mii | 1.430 |
| Datorii | 6.087 | 95 mii | 232 mii | 117 mii | 103 mii | 178 mii | 317 mii | 331 mii | 358 mii | 299 mii |
| Capitaluri proprii | 257 mii | 488 mii | 276 mii | 325 mii | 191 mii | 178 mii | 398 mii | 825 mii | 831 mii | 359 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 64 din 205 în județul Argeș și locul 2.246 din 6.751 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4619 – Intermedieri în comerțul cu produse diverse.
Firme similare din județul Argeș
- DINAMIC TOP MANAGEMENT RESOURCES SRL · Geamăna (com. Bradu)513 mii lei · 0 ang.
- CONSTRUCT AUTOMOTIVE TOOLS SRL · Pitești508 mii lei · 1 ang.
- ARGESIS GEOMAR DISTRIBUTION S.R.L. · Pitești507 mii lei · 1 ang.
- MADISON EUROCONECT SRL · Bascov506 mii lei · 1 ang.
- CARD TRANS AGENT S.R.L. · Sat Valea Mare-Podgoria, Oraș Ștefănești490 mii lei · 2 ang.
- NCI BIOMEDICAL SOLUTION SRL · Bascov488 mii lei · 1 ang.
- DOUBLE MOBIPLAST INVEST SRL · Pitești472 mii lei · 0 ang.
- KING CELL BATTERY SRL · Pitești468 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4619 – Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
Întrebări frecvente despre DEMONICO PLUS SRL
Care este CUI-ul firmei DEMONICO PLUS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DEMONICO PLUS SRL este 36309237, iar codul de TVA este RO36309237. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J3/1235/2016, iar codul EUID este ROONRC.J3/1235/2016.
Unde are sediul DEMONICO PLUS SRL?
Sediul social al firmei DEMONICO PLUS SRL este în CALEA BUCUREȘTI, Sat Valea Mare-Podgoria, Oraș Ștefănești, Argeș, județul Argeș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DEMONICO PLUS SRL?
Activitatea principală a firmei DEMONICO PLUS SRL este „Intermedieri în comerțul cu produse diverse”, cod CAEN 4619. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DEMONICO PLUS SRL?
DEMONICO PLUS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iulie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DEMONICO PLUS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DEMONICO PLUS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sat Valea Mare-Podgoria, Oraș Ștefănești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are DEMONICO PLUS SRL?
În 2025, DEMONICO PLUS SRL a raportat o cifră de afaceri de 490 mii lei și un profit net de 359 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DEMONICO PLUS SRL plătitoare de TVA?
Da. DEMONICO PLUS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.