Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare20 ani pe piață

DEMENTOR STUDIO SRL

CUI 18867863J2006011822400

D. I. MENDELEEV, et. 4, București Sectorul 1, București

În 2025: cifra de afaceri 699 mii lei, pierdere netă 44 mii lei, 3 angajați.

Despre DEMENTOR STUDIO SRL

DEMENTOR STUDIO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 iulie 2006 cu numărul J2006011822400 și codul unic de înregistrare (CUI) 18867863, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune” (cod CAEN 5912). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 699 mii lei (-33% față de 2024), o pierdere netă de 44 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,8 mil lei la 699 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 2 august 2006 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
18867863
Nr. Registrul Comerțului
J2006011822400
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
20 iulie 2006
EUID
ROONRC.J2006011822400
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 02.08.2006

TVA la încasare
Da

din 01.02.2018

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
699 mii lei

-33% față de 2024

Pierdere netă
44 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
1,6 mil lei
Datorii
328 mii lei
Active totale
2 mil lei
Marjă netă
-6,3%
Cifră / angajat
233 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 33% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2 mil2016: cifra de afaceri 435.217 lei; profit net 245.593 lei20162017: cifra de afaceri 840.433 lei; profit net 193.554 lei20172018: cifra de afaceri 1.330.690 lei; profit net 514.903 lei20182019: cifra de afaceri 1.556.676 lei; profit net 614.472 lei20192020: cifra de afaceri 850.740 lei; pierdere netă 26.546 lei20202021: cifra de afaceri 1.812.755 lei; profit net 186.401 lei20212022: cifra de afaceri 1.471.079 lei; profit net 605.687 lei20222023: cifra de afaceri 1.153.763 lei; profit net 599.269 lei20232024: cifra de afaceri 1.049.523 lei; profit net 400.291 lei20242025: cifra de afaceri 698.906 lei; pierdere netă 44.026 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă435 mii840 mii1,3 mil1,6 mil851 mii1,8 mil1,5 mil1,2 mil1 mil699 mii
Venituri totale472 mii850 mii1,3 mil1,6 mil851 mii1,8 mil1,5 mil1,2 mil1,2 mil703 mii
Cheltuieli totale221 mii648 mii803 mii927 mii870 mii1,6 mil854 mii550 mii727 mii743 mii
Profit / pierdere brută250 mii202 mii528 mii630 mii-19 mii204 mii619 mii608 mii468 mii-41 mii
Profit / pierdere netă246 mii194 mii515 mii614 mii-27 mii186 mii606 mii599 mii400 mii-44 mii
Număr mediu de angajați2333222233
Active imobilizate24 mii80 mii70 mii239 mii166 mii235 mii494 mii692 mii1 mil966 mii
Active circulante321 mii443 mii1 mil1,3 mil359 mii766 mii569 mii1,3 mil976 mii977 mii
din care stocuri27 mii27 mii32 mii32 mii40 mii221 mii225 mii228 mii229 mii—
creanțe53 mii282 mii883 mii885 mii199 mii317 mii340 mii996 mii1,1 mil973 mii
casa și conturi la bănci241 mii133 mii117 mii375 mii120 mii228 mii3.97534 mii-307 mii3.670
Cheltuieli în avans—————974.3416.8818.0198.776
Datorii78 mii236 mii587 mii599 mii410 mii815 mii366 mii660 mii344 mii328 mii
Venituri în avans——————15 mii11 mii6.5312.406
Capitaluri proprii267 mii286 mii515 mii931 mii115 mii187 mii686 mii1,3 mil1,7 mil1,6 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 22 din 196 în județul București și locul 28 din 386 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5912 – Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune.

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 5912 – Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune

  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
  • 5912 Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
  • 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă

Întrebări frecvente despre DEMENTOR STUDIO SRL

Care este CUI-ul firmei DEMENTOR STUDIO SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DEMENTOR STUDIO SRL este 18867863, iar codul de TVA este RO18867863. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006011822400, iar codul EUID este ROONRC.J2006011822400.

Unde are sediul DEMENTOR STUDIO SRL?

Sediul social al firmei DEMENTOR STUDIO SRL este în D. I. MENDELEEV, et. 4, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are DEMENTOR STUDIO SRL?

Activitatea principală a firmei DEMENTOR STUDIO SRL este „Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune”, cod CAEN 5912. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată DEMENTOR STUDIO SRL?

DEMENTOR STUDIO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 iulie 2006, deci are 20 ani de activitate.

Cum pot contacta firma DEMENTOR STUDIO SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0721 *** 249). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are DEMENTOR STUDIO SRL?

În 2025, DEMENTOR STUDIO SRL a raportat o cifră de afaceri de 699 mii lei și o pierdere netă de 44 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este DEMENTOR STUDIO SRL plătitoare de TVA?

Da. DEMENTOR STUDIO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 2 august 2006 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează