Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare22 ani pe piață

DELTA SERV SRL

CUI 16804605J2004003505126

TINERETULUI, et. parter+etaj, Sat Sânnicoara, Comuna Apahida, Cluj

În 2024: cifra de afaceri 2,8 mil lei, profit net 576 mii lei, 17 angajați.

Despre DELTA SERV SRL

DELTA SERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 septembrie 2004 cu numărul J2004003505126 și codul unic de înregistrare (CUI) 16804605, cu sediul în Sânnicoara (com. Apahida), județul Cluj. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane” (cod CAEN 4212). Firma are 22 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,8 mil lei (+65% față de 2023), un profit net de 576 mii lei și 17 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 1,2 mil lei la 2,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 13 octombrie 2004 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
16804605
Nr. Registrul Comerțului
J2004003505126
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
29 septembrie 2004
EUID
ROONRC.J2004003505126
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 13.10.2004

TVA la încasare
Da

din 01.02.2020

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
03.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2024

Cifra de afaceri
2,8 mil lei

+65% față de 2023

Profit net
576 mii lei
Angajați (medie)
17
Capitaluri proprii
1,1 mil lei
Datorii
864 mii lei
Active totale
2 mil lei
Marjă netă
20,8%
Cifră / angajat
163 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 44% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-1 mil01 mil2 mil3 mil2016: cifra de afaceri 2.720.433 lei; profit net 478.650 lei20162017: cifra de afaceri 1.775.313 lei; profit net 207.688 lei20172018: cifra de afaceri 1.559.676 lei; profit net 128.195 lei20182019: cifra de afaceri 1.488.801 lei; profit net 395.953 lei20192020: cifra de afaceri 1.151.627 lei; pierdere netă 45.907 lei20202021: cifra de afaceri 1.012.061 lei; pierdere netă 44.661 lei20212022: cifra de afaceri 967.350 lei; profit net 14.666 lei20222023: cifra de afaceri 1.676.893 lei; profit net 141.342 lei20232024: cifra de afaceri 2.769.176 lei; profit net 575.805 lei2024
Indicator (lei)201620172018201920202021202220232024
Cifra de afaceri netă2,7 mil1,8 mil1,6 mil1,5 mil1,2 mil1 mil967 mii1,7 mil2,8 mil
Venituri totale2,8 mil1,8 mil1,6 mil1,5 mil1,2 mil1,1 mil968 mii1,7 mil2,9 mil
Cheltuieli totale2,2 mil1,5 mil1,4 mil1,1 mil1,2 mil1,1 mil945 mii1,5 mil2,2 mil
Profit / pierdere brută572 mii254 mii144 mii411 mii-34 mii-34 mii24 mii157 mii703 mii
Profit / pierdere netă479 mii208 mii128 mii396 mii-46 mii-45 mii15 mii141 mii576 mii
Număr mediu de angajați201617161816191617
Active imobilizate1,2 mil1,4 mil1,5 mil1,5 mil949 mii759 mii1,1 mil1 mil667 mii
Active circulante505 mii491 mii322 mii570 mii857 mii649 mii490 mii585 mii1,3 mil
din care stocuri61 mii63 mii18 mii18 mii13 mii13 mii13 mii—668
creanțe332 mii325 mii272 mii493 mii604 mii261 mii322 mii434 mii744 mii
casa și conturi la bănci111 mii103 mii33 mii58 mii241 mii375 mii155 mii151 mii534 mii
Cheltuieli în avans1.0771.077——38798 mii113 mii—13 mii
Datorii466 mii431 mii262 mii201 mii98 mii138 mii398 mii385 mii864 mii
Venituri în avans14 mii31 mii———————
Capitaluri proprii1,2 mil1,4 mil1,5 mil1,8 mil1,7 mil1,4 mil1,3 mil1,2 mil1,1 mil
din care capital subscris vărsat10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 6 din 8 în județul Cluj și locul 43 din 103 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4212 – Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane.

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 170 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 506/88/2024/a1111.09.2026

    contestaţie TABEL DEFINITIV

    Tribunalul Tulcea · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 1264/113/2023/a1809.09.2026

    alte cereri obiectiuni la raportul de evaluare

    Tribunalul Braila · Fond · Faliment · calitate: Debitor

  • 506/88/2024/a1008.09.2026

    contestaţie

    Tribunalul Tulcea · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 27244/3/202603.07.2026

    contestaţie la executare dosar electronic

    Tribunalul Bucuresti · Apel · Civil · calitate: Apelant Pârât

  • 1264/113/2023/a1719.05.2026

    contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar

    Tribunalul Braila · Fond · Faliment · calitate: Intimat

  • 1264/113/2023/a1214.05.2026

    procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată SUPLIMENT A9

    Curtea de Apel Galati · Apel · Faliment · calitate: Intimat

  • 1264/113/2023/a1312.05.2026

    procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată SUPLIMENT A8

    Curtea de Apel Galati · Apel · Faliment · calitate: Intimat Debitor

  • 1264/113/2023/a1624.04.2026

    contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar

    Tribunalul Braila · Fond · Faliment · calitate: Debitor

  • 1264/113/2023/a1531.03.2026

    alte cereri obiecţiuni la raportul de evaluare

    Tribunalul Braila · Fond · Faliment · calitate: Debitor

  • 21145/303/2022**20.02.2026

    contestaţie la executare rejudecare

    Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Intimat

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4212 – Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Întrebări frecvente despre DELTA SERV SRL

Care este CUI-ul firmei DELTA SERV SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DELTA SERV SRL este 16804605, iar codul de TVA este RO16804605. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004003505126, iar codul EUID este ROONRC.J2004003505126.

Unde are sediul DELTA SERV SRL?

Sediul social al firmei DELTA SERV SRL este în TINERETULUI, et. parter+etaj, Sat Sânnicoara, Comuna Apahida, Cluj, Sânnicoara (com. Apahida), județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are DELTA SERV SRL?

Activitatea principală a firmei DELTA SERV SRL este „Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane”, cod CAEN 4212. În Registrul Comerțului are autorizate în total 16 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată DELTA SERV SRL?

DELTA SERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 septembrie 2004, deci are 22 ani de activitate.

Cum pot contacta firma DELTA SERV SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DELTA SERV SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sânnicoara (com. Apahida) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are DELTA SERV SRL?

În 2024, DELTA SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,8 mil lei și un profit net de 576 mii lei, cu 17 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este DELTA SERV SRL plătitoare de TVA?

Da. DELTA SERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13 octombrie 2004 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.

Explorează