DELFIN-TAR SRL
ORBÁN BALÁZS, Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 78 mii lei, pierdere netă 14 mii lei, 1 angajați.
Despre DELFIN-TAR SRL
DELFIN-TAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 mai 1994 cu numărul J19/478/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 5704880, cu sediul în Odorheiu Secuiesc, județul Harghita. Activitatea principală este „Repararea articolelor fabricate din metal” (cod CAEN 3311). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 78 mii lei (-61% față de 2024), o pierdere netă de 14 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 523 mii lei la 78 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 1995 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 5704880
- Nr. Registrul Comerțului
- J19/478/1994
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 mai 1994
- EUID
- ROONRC.J19/478/1994
- Cod poștal
- 535600
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.02.1995
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Odorheiu Secuiesc
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 78 mii lei
- Pierdere netă
- 14 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 187 mii lei
- Datorii
- 7.357 lei
- Active totale
- 194 mii lei
- Marjă netă
- -18,3%
- Cifră / angajat
- 78 mii lei
-61% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 61% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 315 mii | 303 mii | 429 mii | 451 mii | 402 mii | 523 mii | 437 mii | 558 mii | 199 mii | 78 mii |
| Venituri totale | 315 mii | 305 mii | 436 mii | 488 mii | 460 mii | 549 mii | 486 mii | 583 mii | 894 mii | 78 mii |
| Cheltuieli totale | 314 mii | 295 mii | 428 mii | 483 mii | 434 mii | 485 mii | 460 mii | 547 mii | 691 mii | 92 mii |
| Profit / pierdere brută | 1.333 | 9.668 | 8.313 | 5.179 | 27 mii | 64 mii | 26 mii | 36 mii | 202 mii | -14 mii |
| Profit / pierdere netă | 554 | 8.190 | 3.949 | 672 | 23 mii | 60 mii | 23 mii | 32 mii | 189 mii | -14 mii |
| Număr mediu de angajați | 9 | 9 | 9 | 10 | 10 | 10 | 7 | 4 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 184 mii | 137 mii | 733 mii | 780 mii | 731 mii | 682 mii | 635 mii | 616 mii | 136 mii | 133 mii |
| Active circulante | 404 mii | 344 mii | 400 mii | 381 mii | 331 mii | 406 mii | 366 mii | 195 mii | 61 mii | 51 mii |
| din care stocuri | 191 mii | 186 mii | 180 mii | 160 mii | 144 mii | 139 mii | 144 mii | 2.516 | — | 130 |
| creanțe | 63 mii | 95 mii | 216 mii | 105 mii | 67 mii | 129 mii | 70 mii | 70 mii | 18 mii | 13 mii |
| casa și conturi la bănci | 150 mii | 63 mii | 4.083 | 116 mii | 119 mii | 139 mii | 152 mii | 122 mii | 43 mii | 38 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 37 | — | 14 mii | 11 mii | 13 mii | 21 mii | 9.843 |
| Datorii | 163 mii | 79 mii | 210 mii | 233 mii | 135 mii | 142 mii | 54 mii | 43 mii | 17 mii | 7.357 |
| Venituri în avans | — | — | 518 mii | 492 mii | 467 mii | 441 mii | 415 mii | 390 mii | — | — |
| Capitaluri proprii | 425 mii | 402 mii | 405 mii | 436 mii | 460 mii | 519 mii | 543 mii | 392 mii | 201 mii | 187 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 3 în județul Harghita și locul 147 din 198 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3311 – Repararea articolelor fabricate din metal.
Firme similare din județul Harghita
- EXIMP MARATON SRL · Sâncrăieni1,1 mil lei · 4 ang.
- LAZAR SERVICE SRL · Miercurea Ciuc67 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 3311 – Repararea articolelor fabricate din metal
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2562 Operațiuni de mecanică generală
- 2573 Fabricarea uneltelor
- 3311 Repararea articolelor fabricate din metal
- 3312 Repararea mașinilor
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre DELFIN-TAR SRL
Care este CUI-ul firmei DELFIN-TAR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DELFIN-TAR SRL este 5704880, iar codul de TVA este RO5704880. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J19/478/1994, iar codul EUID este ROONRC.J19/478/1994.
Unde are sediul DELFIN-TAR SRL?
Sediul social al firmei DELFIN-TAR SRL este în ORBÁN BALÁZS, Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita, județul Harghita, cod poștal 535600, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DELFIN-TAR SRL?
Activitatea principală a firmei DELFIN-TAR SRL este „Repararea articolelor fabricate din metal”, cod CAEN 3311. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DELFIN-TAR SRL?
DELFIN-TAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 mai 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DELFIN-TAR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 860). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DELFIN-TAR SRL?
În 2025, DELFIN-TAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 78 mii lei și o pierdere netă de 14 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DELFIN-TAR SRL plătitoare de TVA?
Da. DELFIN-TAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 1995 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.