DEKI TELCONS SRL
ATOMIȘTILOR, et. 2, Oraș Măgurele, Ilfov
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 9,6 mil lei, profit net 345 mii lei, 31 angajați.
Despre DEKI TELCONS SRL
DEKI TELCONS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 decembrie 2013 cu numărul J2013003820238 și codul unic de înregistrare (CUI) 32608414, cu sediul în Măgurele, județul Ilfov. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor” (cod CAEN 4211). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 9,6 mil lei (-13% față de 2024), un profit net de 345 mii lei și 31 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 9,6 mil lei la 9,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 februarie 2014.
Date de identificare
- CUI
- 32608414
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013003820238
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 decembrie 2013
- EUID
- ROONRC.J2013003820238
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 17.02.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Ilfov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 9,6 mil lei
- Profit net
- 345 mii lei
- Angajați (medie)
- 31
- Capitaluri proprii
- 767 mii lei
- Datorii
- 4,2 mil lei
- Active totale
- 5,1 mil lei
- Marjă netă
- 3,6%
- Cifră / angajat
- 311 mii lei
-13% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 83% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 5,9 mil | 5,4 mil | 6,6 mil | 11,3 mil | 8,2 mil | 9,6 mil | 13,8 mil | 10,3 mil | 11,1 mil | 9,6 mil |
| Venituri totale | 6 mil | 5,5 mil | 6,7 mil | 11,5 mil | 8,5 mil | 9,7 mil | 14,1 mil | 10,2 mil | 11,5 mil | 9,6 mil |
| Cheltuieli totale | 4,4 mil | 5,3 mil | 6,2 mil | 9,9 mil | 7,6 mil | 9,4 mil | 12,8 mil | 9,8 mil | 10,7 mil | 9,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 1,6 mil | 212 mii | 450 mii | 1,7 mil | 865 mii | 303 mii | 1,3 mil | 346 mii | 802 mii | 420 mii |
| Profit / pierdere netă | 1,3 mil | 167 mii | 376 mii | 1,4 mil | 760 mii | 261 mii | 1,1 mil | 299 mii | 682 mii | 345 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 28 | 39 | 34 | 37 | 35 | 34 | 33 | 32 | 31 |
| Active imobilizate | 473 mii | 1,6 mil | 1,8 mil | 2,4 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | 932 mii | 816 mii |
| Active circulante | 2,1 mil | 2,1 mil | 2,7 mil | 3,5 mil | 2,1 mil | 3,3 mil | 4,7 mil | 4 mil | 3,9 mil | 4,2 mil |
| din care stocuri | 348 mii | 413 mii | 215 mii | 187 mii | 192 mii | 141 mii | 259 mii | 149 mii | 517 mii | 480 mii |
| creanțe | 1,3 mil | 1,2 mil | 2,1 mil | 2,5 mil | 1,7 mil | 2,7 mil | 4,4 mil | 3,2 mil | 3,4 mil | 3,7 mil |
| casa și conturi la bănci | 477 mii | 494 mii | 299 mii | 675 mii | 133 mii | 480 mii | 93 mii | 666 mii | 24 mii | 22 mii |
| Cheltuieli în avans | 399 | 6.595 | 20 mii | 5.504 | 12 mii | 13 mii | 21 mii | 52 mii | 55 mii | 66 mii |
| Datorii | 1,1 mil | 2,2 mil | 2,4 mil | 2,9 mil | 2 mil | 3,5 mil | 5 mil | 3,7 mil | 3,3 mil | 4,2 mil |
| Venituri în avans | — | — | 777 mii | 583 mii | 399 mii | 215 mii | 31 mii | — | 7.466 | 4.480 |
| Provizioane | — | 105 mii | 105 mii | 105 mii | 105 mii | 105 mii | 105 mii | 105 mii | 105 mii | 105 mii |
| Capitaluri proprii | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 2,3 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 767 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 19 din 92 în județul Ilfov și locul 392 din 1.950 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4211 – Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor.
Firme similare din județul Ilfov
- COMPANIA DE DRUMURI SI PODURI S.R.L. · Otopeni9,8 mil lei · 4 ang.
- UTILROM MACHINERY S.R.L. · Tunari9,8 mil lei · 19 ang.
- GRICO EDILITARE CONSTRUCT S.R.L. · Cornetu9,4 mil lei · 23 ang.
- TECNOTON CONSTRUCT S.R.L. · Dumbrăveni (com. Balotești)9,3 mil lei · 12 ang.
- GOSPODARIRE, MONITORIZARE ȘI TRANSPORT BRĂNEȘTI SRL · Brănești9,1 mil lei · 62 ang.
- AURORA CONSTRUCT MONTAJ SA · Voluntari9 mil lei · 17 ang.
- REVO STREET S.R.L. · Voluntari9 mil lei · 15 ang.
- BELGRAVIA INVEST S.R.L. · Mogoșoaia8,8 mil lei · 26 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4211 – Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
- 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
- 7820 Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului
- 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă
Întrebări frecvente despre DEKI TELCONS SRL
Care este CUI-ul firmei DEKI TELCONS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DEKI TELCONS SRL este 32608414, iar codul de TVA este RO32608414. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013003820238, iar codul EUID este ROONRC.J2013003820238.
Unde are sediul DEKI TELCONS SRL?
Sediul social al firmei DEKI TELCONS SRL este în ATOMIȘTILOR, et. 2, Oraș Măgurele, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DEKI TELCONS SRL?
Activitatea principală a firmei DEKI TELCONS SRL este „Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor”, cod CAEN 4211. În Registrul Comerțului are autorizate în total 24 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DEKI TELCONS SRL?
DEKI TELCONS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 decembrie 2013, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DEKI TELCONS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DEKI TELCONS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Măgurele sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are DEKI TELCONS SRL?
În 2025, DEKI TELCONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 9,6 mil lei și un profit net de 345 mii lei, cu 31 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DEKI TELCONS SRL plătitoare de TVA?
Da. DEKI TELCONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 februarie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.