DECATOP CONS SRL
Sat Stanciova, Oraș Recaș, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 151 mii lei, profit net 108 lei, 1 angajați.
Despre DECATOP CONS SRL
DECATOP CONS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 decembrie 2006 cu numărul J35/4057/2006 și codul unic de înregistrare (CUI) 19707321, cu sediul în Sat Stanciova, Oraș Recaș, județul Timiș. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 151 mii lei (-11% față de 2024), un profit net de 108 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 166 mii lei la 151 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 19707321
- Nr. Registrul Comerțului
- J35/4057/2006
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 decembrie 2006
- EUID
- ROONRC.J35/4057/2006
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
reactivat 24.10.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 151 mii lei
- Profit net
- 108 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 66 mii lei
- Datorii
- 39 mii lei
- Active totale
- 105 mii lei
- Marjă netă
- 0,1%
- Cifră / angajat
- 151 mii lei
-11% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 37% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 41 mii | 87 mii | 116 mii | 134 mii | 137 mii | 166 mii | 214 mii | 189 mii | 169 mii | 151 mii |
| Venituri totale | 41 mii | 87 mii | 116 mii | 134 mii | 137 mii | 167 mii | 214 mii | 189 mii | 171 mii | 151 mii |
| Cheltuieli totale | 16 mii | 54 mii | 84 mii | 93 mii | 90 mii | 94 mii | 128 mii | 137 mii | 112 mii | 149 mii |
| Profit / pierdere brută | 25 mii | 32 mii | 32 mii | 41 mii | 47 mii | 72 mii | 86 mii | 52 mii | 59 mii | 1.585 |
| Profit / pierdere netă | 24 mii | 31 mii | 31 mii | 40 mii | 46 mii | 71 mii | 84 mii | 51 mii | 58 mii | 108 |
| Număr mediu de angajați | — | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 355 | 1.155 | 6.212 | 14 mii | 11 mii | 8.657 | 6.956 | 5.255 | 3.818 | 2.539 |
| Active circulante | 36 mii | 36 mii | 54 mii | 101 mii | 153 mii | 231 mii | 139 mii | 143 mii | 197 mii | 102 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 4.658 |
| creanțe | 2.000 | 4.200 | 14 mii | 44 mii | 80 mii | 79 mii | 82 mii | 86 mii | 190 mii | 75 mii |
| casa și conturi la bănci | 34 mii | 32 mii | 41 mii | 57 mii | 73 mii | 151 mii | 57 mii | 57 mii | 7.545 | 22 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 11 mii | 6.838 | 2.479 | 6.127 | 3.725 | 777 | 533 | 260 | 670 |
| Datorii | 12 mii | 16 mii | 5.089 | 16 mii | 22 mii | 24 mii | 63 mii | 33 mii | 28 mii | 39 mii |
| Capitaluri proprii | 24 mii | 32 mii | 62 mii | 102 mii | 148 mii | 219 mii | 84 mii | 116 mii | 174 mii | 66 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 592 din 883 în județul Timiș și locul 10.547 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Timiș
- LINEWAY S.R.L. · Timișoara152 mii lei · 0 ang.
- URBATOPTRUST S.R.L. · Giroc152 mii lei · 3 ang.
- IRMA PROIECT SRL · Dumbrăvița151 mii lei · 1 ang.
- FP STRUCTURAL SRL · Dumbrăvița151 mii lei · 0 ang.
- D & S PROJECT CONSTRUCT SRL · Timișoara151 mii lei · 2 ang.
- GTF PROIECT ENGINEERING S.R.L. · Sânmihaiu Român (com. Sânmihaiu Roman)150 mii lei · 0 ang.
- ALPHA ENGINEERING SRL · Chișoda (com. Giroc)150 mii lei · 0 ang.
- ROADONE PRODUCTIONS S.R.L. · Beregsău Mare (com. Săcălaz)149 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Întrebări frecvente despre DECATOP CONS SRL
Care este CUI-ul firmei DECATOP CONS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DECATOP CONS SRL este 19707321. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J35/4057/2006, iar codul EUID este ROONRC.J35/4057/2006.
Unde are sediul DECATOP CONS SRL?
Sediul social al firmei DECATOP CONS SRL este în Sat Stanciova, Oraș Recaș, Timiș, județul Timiș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DECATOP CONS SRL?
Activitatea principală a firmei DECATOP CONS SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DECATOP CONS SRL?
DECATOP CONS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 decembrie 2006, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DECATOP CONS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 982). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DECATOP CONS SRL?
În 2025, DECATOP CONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 151 mii lei și un profit net de 108 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DECATOP CONS SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, DECATOP CONS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.