DEA EXCLUSIV CONT SRL
Aleea Câmpul cu Flori, bl. M48, sc. 1, et. 6, ap. 40, București Sectorul 6, București
În 2025: cifra de afaceri 597 mii lei, profit net 282 mii lei, 3 angajați.
Despre DEA EXCLUSIV CONT SRL
DEA EXCLUSIV CONT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 iulie 2007 cu numărul J2007013114407 și codul unic de înregistrare (CUI) 22078353, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal” (cod CAEN 6920). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 597 mii lei (+20% față de 2024), un profit net de 282 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 303 mii lei la 597 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2022 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 22078353
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007013114407
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 iulie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007013114407
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.11.2022
din 01.11.2022
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 597 mii lei
- Profit net
- 282 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 283 mii lei
- Datorii
- 241 mii lei
- Active totale
- 523 mii lei
- Marjă netă
- 47,3%
- Cifră / angajat
- 199 mii lei
+20% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 46% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 18 mii | 180 mii | 299 mii | 299 mii | 282 mii | 303 mii | 435 mii | 448 mii | 499 mii | 597 mii |
| Venituri totale | 18 mii | 180 mii | 299 mii | 299 mii | 293 mii | 303 mii | 436 mii | 453 mii | 499 mii | 597 mii |
| Cheltuieli totale | 16 mii | 85 mii | 117 mii | 163 mii | 197 mii | 224 mii | 243 mii | 297 mii | 391 mii | 303 mii |
| Profit / pierdere brută | 2.430 | 95 mii | 182 mii | 136 mii | 97 mii | 79 mii | 193 mii | 156 mii | 108 mii | 294 mii |
| Profit / pierdere netă | 2.249 | 93 mii | 179 mii | 133 mii | 94 mii | 76 mii | 189 mii | 152 mii | 99 mii | 282 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 2 | 3 | 4 | 3 |
| Active imobilizate | 1.245 | 233 | — | — | 83 mii | 68 mii | 56 mii | 46 mii | 27 mii | 7.038 |
| Active circulante | 20 mii | 119 mii | 188 mii | 145 mii | 106 mii | 113 mii | 217 mii | 223 mii | 267 mii | 511 mii |
| creanțe | 18 mii | 58 mii | 78 mii | 134 mii | 83 mii | 89 mii | 146 mii | 179 mii | 232 mii | 498 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.439 | 61 mii | 110 mii | 11 mii | 23 mii | 25 mii | 70 mii | 43 mii | 35 mii | 13 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 489 | 404 | 512 | 771 | 302 | 5.107 |
| Datorii | 18 mii | 23 mii | 8.774 | 12 mii | 94 mii | 98 mii | 83 mii | 116 mii | 195 mii | 241 mii |
| Capitaluri proprii | 2.661 | 96 mii | 179 mii | 134 mii | 95 mii | 83 mii | 190 mii | 152 mii | 99 mii | 283 mii |
| din care capital subscris vărsat | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 610 din 3.245 în județul București și locul 1.476 din 12.435 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal.
Firme similare din județul București
- EXPERT STEFAN TANCU SRL · București Sector 3599 mii lei · 4 ang.
- BIXENTA SRL · București Sector 2598 mii lei · 1 ang.
- DIACONT INVEST SRL · București Sector 1596 mii lei · 2 ang.
- AXIS BUSINESS ACCOUNTING S.R.L. · București Sector 4596 mii lei · 1 ang.
- M&T CONTA-LINK S.R.L. · București Sector 2596 mii lei · 1 ang.
- CTI PERFECT FISCAL-CONTA SRL · București Sector 6596 mii lei · 2 ang.
- CONTAB SOFT EXPERT SRL · București Sector 6595 mii lei · 2 ang.
- MA ACCOUNTING EVIDENCE S.R.L. · București Sector 5594 mii lei · 4 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Întrebări frecvente despre DEA EXCLUSIV CONT SRL
Care este CUI-ul firmei DEA EXCLUSIV CONT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DEA EXCLUSIV CONT SRL este 22078353, iar codul de TVA este RO22078353. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007013114407, iar codul EUID este ROONRC.J2007013114407.
Unde are sediul DEA EXCLUSIV CONT SRL?
Sediul social al firmei DEA EXCLUSIV CONT SRL este în Aleea Câmpul cu Flori, bl. M48, sc. 1, et. 6, ap. 40, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DEA EXCLUSIV CONT SRL?
Activitatea principală a firmei DEA EXCLUSIV CONT SRL este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal”, cod CAEN 6920. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DEA EXCLUSIV CONT SRL?
DEA EXCLUSIV CONT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 iulie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DEA EXCLUSIV CONT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 603). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DEA EXCLUSIV CONT SRL?
În 2025, DEA EXCLUSIV CONT SRL a raportat o cifră de afaceri de 597 mii lei și un profit net de 282 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DEA EXCLUSIV CONT SRL plătitoare de TVA?
Da. DEA EXCLUSIV CONT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2022 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.