DAWN ROM SRL
Str. CARPAȚI, bl. 908A, et. P, Municipiul Iași, Iași
În 2025: cifra de afaceri 168 mii lei, profit net 80 mii lei, 1 angajați.
Despre DAWN ROM SRL
DAWN ROM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 aprilie 1991 cu numărul J1991000469227 și codul unic de înregistrare (CUI) 1974350, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații” (cod CAEN 9510). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 168 mii lei (-1% față de 2024), un profit net de 80 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 134 mii lei la 168 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1993 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 1974350
- Nr. Registrul Comerțului
- J1991000469227
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 aprilie 1991
- EUID
- ROONRC.J1991000469227
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.11.1993
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 168 mii lei
- Profit net
- 80 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 16,9 mil lei
- Datorii
- 6,2 mil lei
- Active totale
- 23,1 mil lei
- Marjă netă
- 47,8%
- Cifră / angajat
- 168 mii lei
-1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 27% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 120 mii | 119 mii | 119 mii | 156 mii | 147 mii | 134 mii | 127 mii | 148 mii | 169 mii | 168 mii |
| Venituri totale | 121 mii | 119 mii | 119 mii | 156 mii | 147 mii | 160 mii | 127 mii | 1,2 mil | 169 mii | 168 mii |
| Cheltuieli totale | 32 mii | 31 mii | 30 mii | 33 mii | 17 mii | 11 mii | 70 mii | 1,1 mil | 64 mii | 73 mii |
| Profit / pierdere brută | 89 mii | 89 mii | 90 mii | 123 mii | 130 mii | 149 mii | 57 mii | 133 mii | 105 mii | 95 mii |
| Profit / pierdere netă | 85 mii | 85 mii | 86 mii | 118 mii | 126 mii | 145 mii | 53 mii | 121 mii | 91 mii | 80 mii |
| Număr mediu de angajați | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 26 mil | 26 mil | 26 mil | 26 mil | 26 mil | 26 mil | 23,7 mil | 23,7 mil | 23,7 mil | 23,7 mil |
| Active circulante | 1,2 mil | 1,1 mil | 993 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 663 mii | -573 mii | -510 mii | -572 mii |
| din care stocuri | 603 mii | 603 mii | 603 mii | 603 mii | 603 mii | 604 mii | 29 | — | — | 304 |
| creanțe | 536 mii | 410 mii | 295 mii | 317 mii | 418 mii | 442 mii | 441 mii | -777 mii | -742 mii | -721 mii |
| casa și conturi la bănci | 13 mii | 88 mii | 95 mii | 91 mii | 116 mii | 233 mii | 222 mii | 205 mii | 233 mii | 149 mii |
| Datorii | 15,3 mil | 15,2 mil | 15 mil | 14,8 mil | 14,8 mil | 14,8 mil | 14,2 mil | 6,4 mil | 6,4 mil | 6,2 mil |
| Venituri în avans | 288 mii | 288 mii | 288 mii | 288 mii | 288 mii | 288 mii | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 11,6 mil | 11,7 mil | 11,7 mil | 11,9 mil | 12 mil | 12,1 mil | 10,2 mil | 16,7 mil | 16,8 mil | 16,9 mil |
| din care capital subscris vărsat | 8,2 mil | 8,2 mil | 8,2 mil | 8,2 mil | 8,2 mil | 8,2 mil | 6 mil | 6 mil | 6 mil | 6 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 46 din 56 în județul Iași și locul 977 din 1.641 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9510 – Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații.
Firme similare din județul Iași
- MIVRE S.R.L. · Iași210 mii lei · 2 ang.
- TUDOR GSM SRL · Iași207 mii lei · 2 ang.
- MAC MOBILE SERV SRL · Iași202 mii lei · 0 ang.
- PROFYGSM SRL · Iași181 mii lei · 1 ang.
- FIX SERVICE GSM S.R.L. · Iași173 mii lei · 1 ang.
- RIHANNA DREAM TEAM S.R.L. · Valea Adâncă (com. Miroslava)172 mii lei · 0 ang.
- NEO SISTEM PLUS SRL · Iași170 mii lei · 1 ang.
- CENTRULGSM LINE S.R.L. · Tomești161 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 235/95/202331.01.2023
obligaţie de a face
Tribunalul Gorj · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9510 – Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
- 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7410 Activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 8211 Activități combinate de secretariat
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
- 9512 Repararea echipamentelor de comunicații
Întrebări frecvente despre DAWN ROM SRL
Care este CUI-ul firmei DAWN ROM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DAWN ROM SRL este 1974350, iar codul de TVA este RO1974350. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991000469227, iar codul EUID este ROONRC.J1991000469227.
Unde are sediul DAWN ROM SRL?
Sediul social al firmei DAWN ROM SRL este în Str. CARPAȚI, bl. 908A, et. P, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DAWN ROM SRL?
Activitatea principală a firmei DAWN ROM SRL este „Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații”, cod CAEN 9510. În Registrul Comerțului are autorizate în total 27 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DAWN ROM SRL?
DAWN ROM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 aprilie 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DAWN ROM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0232 *** 133). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DAWN ROM SRL?
În 2025, DAWN ROM SRL a raportat o cifră de afaceri de 168 mii lei și un profit net de 80 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DAWN ROM SRL plătitoare de TVA?
Da. DAWN ROM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1993 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.