DAVNIC AUTO SRL
Str. MIRON COSTIN, bl. 75, sc. A, et. P, ap. 2, Municipiul Bacău, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 191 mii lei, profit net 1.782 lei, 3 angajați.
Despre DAVNIC AUTO SRL
DAVNIC AUTO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 septembrie 2005 cu numărul J04/1683/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 17959195, cu sediul în Bacău, județul Bacău. Activitatea principală este „Școli de conducere (pilotaj)” (cod CAEN 8553). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 191 mii lei (-9% față de 2024), un profit net de 1.782 lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 76 mii lei la 191 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 17959195
- Nr. Registrul Comerțului
- J04/1683/2005
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 septembrie 2005
- EUID
- ROONRC.J04/1683/2005
- Cod poștal
- 600125
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
reactivat 24.07.2025
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 191 mii lei
- Profit net
- 1.782 lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 120 mii lei
- Datorii
- 7.752 lei
- Active totale
- 128 mii lei
- Marjă netă
- 0,9%
- Cifră / angajat
- 64 mii lei
-9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 6% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | — | 91 mii | 74 mii | 76 mii | 106 mii | 161 mii | 211 mii | 191 mii |
| Venituri totale | 0 | 0 | 0 | 91 mii | 77 mii | 77 mii | 106 mii | 161 mii | 215 mii | 192 mii |
| Cheltuieli totale | — | — | 5.620 | 106 mii | 77 mii | 85 mii | 125 mii | 154 mii | 207 mii | 195 mii |
| Profit / pierdere brută | 0 | 0 | -5.620 | -15 mii | 289 | -7.973 | -19 mii | 7.536 | 8.065 | -3.145 |
| Profit / pierdere netă | 0 | 0 | -5.620 | -16 mii | -225 | -8.744 | -20 mii | 5.958 | 6.101 | 1.782 |
| Număr mediu de angajați | — | — | 1 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | — | — | 5.750 | 11 mii | 8.410 | 2.295 | 4.167 | 16 mii | 10 mii | 24 mii |
| Active circulante | 158 mii | 158 mii | 159 mii | 159 mii | 165 mii | 161 mii | 163 mii | 159 mii | 114 mii | 104 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 2.164 |
| creanțe | 158 mii | 158 mii | 158 mii | 158 mii | 158 mii | 158 mii | 158 mii | 158 mii | 79 mii | 79 mii |
| casa și conturi la bănci | — | — | 630 | 927 | 7.016 | 3.677 | 4.994 | 840 | 35 mii | 23 mii |
| Datorii | 156 | 156 | 12 mii | 34 mii | 38 mii | 37 mii | 60 mii | 62 mii | 6.063 | 7.752 |
| Capitaluri proprii | 158 mii | 158 mii | 152 mii | 136 mii | 136 mii | 127 mii | 107 mii | 113 mii | 119 mii | 120 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 36 din 52 în județul Bacău și locul 1.038 din 1.525 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8553 – Școli de conducere (pilotaj).
Firme similare din județul Bacău
- ACSIDRIVE SRL · Bacău234 mii lei · 2 ang.
- TONCU MARINEL 76 S.R.L. · Agăș212 mii lei · 2 ang.
- LIA 1 CL SRL · Onești211 mii lei · 3 ang.
- AUTO FAB 54 SRL · Târgu Ocna204 mii lei · 3 ang.
- PROVOIAJ SRL · Bacău191 mii lei · 2 ang.
- CONNECT DRIVE 68 S.R.L. · Bacău190 mii lei · 2 ang.
- AUTO GAS COM SRL · Comănești180 mii lei · 2 ang.
- AUTO EDI DRIVE S.R.L. · Onești164 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8553 – Școli de conducere (pilotaj)
- 8553 Școli de conducere (pilotaj)
Întrebări frecvente despre DAVNIC AUTO SRL
Care este CUI-ul firmei DAVNIC AUTO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DAVNIC AUTO SRL este 17959195. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J04/1683/2005, iar codul EUID este ROONRC.J04/1683/2005.
Unde are sediul DAVNIC AUTO SRL?
Sediul social al firmei DAVNIC AUTO SRL este în Str. MIRON COSTIN, bl. 75, sc. A, et. P, ap. 2, Municipiul Bacău, Bacău, județul Bacău, cod poștal 600125, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DAVNIC AUTO SRL?
Activitatea principală a firmei DAVNIC AUTO SRL este „Școli de conducere (pilotaj)”, cod CAEN 8553.
Când a fost înființată DAVNIC AUTO SRL?
DAVNIC AUTO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 septembrie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DAVNIC AUTO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 121). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DAVNIC AUTO SRL?
În 2025, DAVNIC AUTO SRL a raportat o cifră de afaceri de 191 mii lei și un profit net de 1.782 lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DAVNIC AUTO SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, DAVNIC AUTO SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.