DASPET SRL
Sat Moțca, Comuna Moțca, Iași
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 2,4 mil lei, pierdere netă 597 mii lei, 15 angajați.
Despre DASPET SRL
DASPET SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 ianuarie 2005 cu numărul J22/73/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 17115722, cu sediul în Moțca, județul Iași. Activitatea principală este „Activități auxiliare pentru producția vegetală” (cod CAEN 0161). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,4 mil lei (-26% față de 2024), o pierdere netă de 597 mii lei și 15 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2,8 mil lei la 2,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 9 aprilie 2013.
Date de identificare
- CUI
- 17115722
- Nr. Registrul Comerțului
- J22/73/2005
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 ianuarie 2005
- EUID
- ROONRC.J22/73/2005
- Cod poștal
- 707345
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 09.04.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Paşcani
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,4 mil lei
- Pierdere netă
- 597 mii lei
- Angajați (medie)
- 15
- Capitaluri proprii
- 2,9 mil lei
- Datorii
- 283 mii lei
- Active totale
- 3,2 mil lei
- Marjă netă
- -25,1%
- Cifră / angajat
- 159 mii lei
-26% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2 mil | 1,4 mil | 925 mii | 1,7 mil | 1,7 mil | 2,8 mil | 2,3 mil | 1,6 mil | 3,2 mil | 2,4 mil |
| Venituri totale | 2,6 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 2,1 mil | 1,9 mil | 3,2 mil | 3,1 mil | 1,6 mil | 3,9 mil | 3 mil |
| Cheltuieli totale | 2 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 2 mil | 2,7 mil | 1,8 mil | 3,5 mil | 3,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 644 mii | -131 mii | -236 mii | 598 mii | 399 mii | 1,2 mil | 405 mii | -150 mii | 457 mii | -597 mii |
| Profit / pierdere netă | 549 mii | -145 mii | -245 mii | 581 mii | 382 mii | 1,1 mil | 385 mii | -165 mii | 373 mii | -597 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 8 | 11 | 11 | 11 | 10 | 11 | 4 | 15 | 15 |
| Active imobilizate | 2,1 mil | 2,1 mil | 2 mil | 2 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 2,1 mil | 2,3 mil | 2,2 mil | 1,9 mil |
| Active circulante | 725 mii | 646 mii | 600 mii | 1 mil | 1,2 mil | 2,1 mil | 2 mil | 1 mil | 1,6 mil | 1,2 mil |
| din care stocuri | 180 mii | 97 mii | 353 mii | 310 mii | 126 mii | 205 mii | 527 mii | 161 mii | 102 mii | 298 mii |
| creanțe | 175 mii | 148 mii | 196 mii | 400 mii | 154 mii | 144 mii | 141 mii | 152 mii | 102 mii | 141 mii |
| casa și conturi la bănci | 370 mii | 400 mii | 51 mii | 331 mii | 936 mii | 1,7 mil | 1,3 mil | 721 mii | 1,4 mil | 775 mii |
| Datorii | 665 mii | 719 mii | 867 mii | 648 mii | 350 mii | 305 mii | 304 mii | 190 mii | 280 mii | 283 mii |
| Capitaluri proprii | 2,2 mil | 2 mil | 1,8 mil | 2,4 mil | 2,7 mil | 3,7 mil | 3,7 mil | 3,1 mil | 3,5 mil | 2,9 mil |
| din care capital subscris vărsat | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 5 din 20 în județul Iași și locul 139 din 970 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0161 – Activități auxiliare pentru producția vegetală.
Firme similare din județul Iași
- AGROSYL SRL · Miroslava4 mil lei · 4 ang.
- AURORA STAR SRL · Totoești (com. Erbiceni)2,9 mil lei · 5 ang.
- AGROIND COZIA SRL · Răducăneni2,6 mil lei · 6 ang.
- SPICUL HOLBOCA SRL · Holboca2 mil lei · 2 ang.
- AGROSERV CORPORATE SRL · Valea Adâncă (com. Miroslava)1,7 mil lei · 1 ang.
- COMALEX AGRO SERV SRL · Pașcani1,1 mil lei · 2 ang.
- COMPROD SERV AGRO SRL · Bursuc-Deal (com. Lespezi)947 mii lei · 1 ang.
- VITIS BOHOTIN S.R.L. · Cozmești854 mii lei · 10 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 7630/866/202522.10.2025
cerere de valoare redusă
Judecătoria Pascani · Fond · Civil · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0161 – Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase
- 0129 Cultivarea altor plante permanente
- 0141 Creșterea bovinelor de lapte
- 0143 Creșterea cailor și a altor cabaline
- 0147 Creșterea păsărilor
- 0149 Creșterea altor animale
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor
- 0163 Activități după recoltare
- 0164 Pregătirea semințelor
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
- 5210 Depozitări
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5610 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 9319 Alte activități sportive
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre DASPET SRL
Care este CUI-ul firmei DASPET SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DASPET SRL este 17115722, iar codul de TVA este RO17115722. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J22/73/2005, iar codul EUID este ROONRC.J22/73/2005.
Unde are sediul DASPET SRL?
Sediul social al firmei DASPET SRL este în Sat Moțca, Comuna Moțca, Iași, județul Iași, cod poștal 707345, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DASPET SRL?
Activitatea principală a firmei DASPET SRL este „Activități auxiliare pentru producția vegetală”, cod CAEN 0161. În Registrul Comerțului are autorizate în total 25 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DASPET SRL?
DASPET SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 ianuarie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DASPET SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0232 *** 088). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DASPET SRL?
În 2025, DASPET SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,4 mil lei și o pierdere netă de 597 mii lei, cu 15 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DASPET SRL plătitoare de TVA?
Da. DASPET SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 9 aprilie 2013. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.