DARIA INTERSPEED S.R.L.
TUDOR VLADIMIRESCU, bl. C, ap. 1, Municipiul Alba Iulia, Alba
În 2025: cifra de afaceri 889 mii lei, profit net 202 mii lei, 3 angajați.
Despre DARIA INTERSPEED S.R.L.
DARIA INTERSPEED S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 octombrie 2019 cu numărul J1/1641/2019 și codul unic de înregistrare (CUI) 41754443, cu sediul în Alba Iulia, județul Alba. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 889 mii lei (+3% față de 2024), un profit net de 202 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 771 mii lei la 889 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 23 octombrie 2019 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 41754443
- Nr. Registrul Comerțului
- J1/1641/2019
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 octombrie 2019
- EUID
- ROONRC.J1/1641/2019
- Cod poștal
- 510167
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 23.10.2019
din 23.10.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 889 mii lei
- Profit net
- 202 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 40 mii lei
- Datorii
- 562 mii lei
- Active totale
- 602 mii lei
- Marjă netă
- 22,7%
- Cifră / angajat
- 296 mii lei
+3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 93% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 97 mii | 677 mii | 771 mii | 876 mii | 855 mii | 862 mii | 889 mii |
| Venituri totale | 97 mii | 677 mii | 775 mii | 878 mii | 856 mii | 865 mii | 897 mii |
| Cheltuieli totale | 105 mii | 528 mii | 609 mii | 771 mii | 693 mii | 741 mii | 686 mii |
| Profit / pierdere brută | -7.617 | 149 mii | 166 mii | 107 mii | 163 mii | 123 mii | 211 mii |
| Profit / pierdere netă | -8.585 | 143 mii | 158 mii | 98 mii | 154 mii | 115 mii | 202 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 23 mii | 18 mii | 13 mii | 8.714 | 53 mii | 207 mii | 155 mii |
| Active circulante | 43 mii | 138 mii | 297 mii | 219 mii | 317 mii | 200 mii | 447 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | 750 | 750 |
| creanțe | 14 mii | 41 mii | 74 mii | 101 mii | 98 mii | 70 mii | 248 mii |
| casa și conturi la bănci | 29 mii | 97 mii | 223 mii | 119 mii | 220 mii | 130 mii | 198 mii |
| Datorii | 74 mii | 22 mii | 18 mii | 129 mii | 117 mii | 39 mii | 562 mii |
| Capitaluri proprii | -8.385 | 134 mii | 293 mii | 99 mii | 253 mii | 368 mii | 40 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 246 din 768 în județul Alba și locul 10.816 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Alba
- FLORISIL HAFLO COMPANY S.R.L. · Crăciunelu De Jos901 mii lei · 5 ang.
- DARI BEST PAL SRL · Alba Iulia898 mii lei · 3 ang.
- AUREL TRANS SRL · Nădăștia (com. Almașu Mare)898 mii lei · 3 ang.
- CARLA MARIA TRANS S.R.L. · Dobra (com. Șugag)893 mii lei · 3 ang.
- NICO&ROBERT TRANS S.R.L. · Aiud890 mii lei · 2 ang.
- EUROTRUCK CONSTRUCT SRL · Alba Iulia889 mii lei · 2 ang.
- ARSIN LOGISTIC S.R.L. · Micești (mun. Alba Iulia)882 mii lei · 2 ang.
- RINADE TRANS S.R.L. · Sebeș880 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5229 Alte activități anexe transporturilor
Întrebări frecvente despre DARIA INTERSPEED S.R.L.
Care este CUI-ul firmei DARIA INTERSPEED S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DARIA INTERSPEED S.R.L. este 41754443, iar codul de TVA este RO41754443. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1/1641/2019, iar codul EUID este ROONRC.J1/1641/2019.
Unde are sediul DARIA INTERSPEED S.R.L.?
Sediul social al firmei DARIA INTERSPEED S.R.L. este în TUDOR VLADIMIRESCU, bl. C, ap. 1, Municipiul Alba Iulia, Alba, județul Alba, cod poștal 510167, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DARIA INTERSPEED S.R.L.?
Activitatea principală a firmei DARIA INTERSPEED S.R.L. este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DARIA INTERSPEED S.R.L.?
DARIA INTERSPEED S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 octombrie 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DARIA INTERSPEED S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DARIA INTERSPEED S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Alba Iulia sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are DARIA INTERSPEED S.R.L.?
În 2025, DARIA INTERSPEED S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 889 mii lei și un profit net de 202 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DARIA INTERSPEED S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. DARIA INTERSPEED S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 23 octombrie 2019 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.