DAPHNE COM SRL
Str. ZORILOR, bl. 20, ap. 2, Municipiul Moinești, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 8,6 mil lei, profit net 45 mii lei, 27 angajați.
Despre DAPHNE COM SRL
DAPHNE COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 septembrie 2003 cu numărul J2003001139047 și codul unic de înregistrare (CUI) 15749421, cu sediul în Moinești, județul Bacău. Activitatea principală este „Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)” (cod CAEN 1013). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 8,6 mil lei (-6% față de 2024), un profit net de 45 mii lei și 27 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 8,6 mil lei la 8,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2003.
Date de identificare
- CUI
- 15749421
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003001139047
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 septembrie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003001139047
- Cod poștal
- 605400
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.10.2003
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Moineşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 8,6 mil lei
- Profit net
- 45 mii lei
- Angajați (medie)
- 27
- Capitaluri proprii
- 723 mii lei
- Datorii
- 188 mii lei
- Active totale
- 911 mii lei
- Marjă netă
- 0,5%
- Cifră / angajat
- 317 mii lei
-6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 21% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 6,5 mil | 7,3 mil | 7,9 mil | 9,1 mil | 9,2 mil | 8,6 mil | 8,3 mil | 9,2 mil | 9,1 mil | 8,6 mil |
| Venituri totale | 10,1 mil | 11,5 mil | 12,5 mil | 14,5 mil | 15 mil | 14,1 mil | 13,8 mil | 15,6 mil | 15,4 mil | 14,4 mil |
| Cheltuieli totale | 9,9 mil | 11,3 mil | 12,3 mil | 14,2 mil | 14,5 mil | 13,7 mil | 13,7 mil | 15,5 mil | 15 mil | 14,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 214 mii | 154 mii | 231 mii | 296 mii | 469 mii | 408 mii | 134 mii | 145 mii | 348 mii | 56 mii |
| Profit / pierdere netă | 184 mii | 128 mii | 192 mii | 245 mii | 399 mii | 353 mii | 110 mii | 123 mii | 289 mii | 45 mii |
| Număr mediu de angajați | 29 | 30 | 32 | 33 | 33 | 33 | 28 | 29 | 28 | 27 |
| Active imobilizate | 486 mii | 390 mii | 872 mii | 878 mii | 844 mii | 927 mii | 853 mii | 829 mii | 672 mii | 558 mii |
| Active circulante | 188 mii | 242 mii | 189 mii | 228 mii | 325 mii | 352 mii | 479 mii | 471 mii | 484 mii | 353 mii |
| din care stocuri | 103 mii | 105 mii | 113 mii | 159 mii | 158 mii | 159 mii | 224 mii | 143 mii | 159 mii | 146 mii |
| creanțe | 60 mii | 30 mii | 30 mii | 18 mii | 4.627 | 9.176 | 24 mii | 25 mii | 25 mii | 22 mii |
| casa și conturi la bănci | 25 mii | 107 mii | 46 mii | 51 mii | 162 mii | 184 mii | 231 mii | 304 mii | 300 mii | 185 mii |
| Datorii | 204 mii | 186 mii | 422 mii | 318 mii | 228 mii | 165 mii | 337 mii | 183 mii | 149 mii | 188 mii |
| Capitaluri proprii | 470 mii | 446 mii | 638 mii | 787 mii | 941 mii | 1,1 mil | 994 mii | 1,1 mil | 1 mil | 723 mii |
| din care capital subscris vărsat | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 11 în județul Bacău și locul 109 din 450 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1013 – Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre).
Firme similare din județul Bacău
- VIV CARM 2018 S.R.L. · Negoiești (com. Ștefan Cel Mare)4,6 mil lei · 11 ang.
- DINER IMPEX SRL · Bacău2,8 mil lei · 9 ang.
- OSPAT HAIDUCESC S.R.L. · Apa Asău (com. Asău)980 mii lei · 2 ang.
- CASA URSACHI S.R.L. · Bucșești (com. Poduri)521 mii lei · 6 ang.
- VACA GRASĂ MOV S.R.L. · Mărgineni427 mii lei · 1 ang.
- CARMANGERIE LA NICU S.R.L. · Barați (com. Mărgineni)71 mii lei · 0 ang.
- BIOTA DISTRIBUTION SRL · Hemeiuș62 mii lei · 1 ang.
- SABPROD NATURAL SRL · Târgu Trotuș4.490 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1013 – Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
- 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
Întrebări frecvente despre DAPHNE COM SRL
Care este CUI-ul firmei DAPHNE COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DAPHNE COM SRL este 15749421, iar codul de TVA este RO15749421. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003001139047, iar codul EUID este ROONRC.J2003001139047.
Unde are sediul DAPHNE COM SRL?
Sediul social al firmei DAPHNE COM SRL este în Str. ZORILOR, bl. 20, ap. 2, Municipiul Moinești, Bacău, județul Bacău, cod poștal 605400, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DAPHNE COM SRL?
Activitatea principală a firmei DAPHNE COM SRL este „Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)”, cod CAEN 1013. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DAPHNE COM SRL?
DAPHNE COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 septembrie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DAPHNE COM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 888). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DAPHNE COM SRL?
În 2025, DAPHNE COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 8,6 mil lei și un profit net de 45 mii lei, cu 27 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DAPHNE COM SRL plătitoare de TVA?
Da. DAPHNE COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.