DANVER SRL
CETĂȚIANU IOAN, ap. BIROU NR.1, Municipiul Galați, Galați
În 2025: cifra de afaceri 715 mii lei, profit net 138 mii lei, 3 angajați.
Despre DANVER SRL
DANVER SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 februarie 2001 cu numărul J17/69/2001 și codul unic de înregistrare (CUI) 13691714, cu sediul în Galați, județul Galați. Activitatea principală este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 715 mii lei (+4% față de 2024), un profit net de 138 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 695 mii lei la 715 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2001 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 13691714
- Nr. Registrul Comerțului
- J17/69/2001
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 februarie 2001
- EUID
- ROONRC.J17/69/2001
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 01.03.2001
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 715 mii lei
- Profit net
- 138 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 907 mii lei
- Datorii
- 65 mii lei
- Active totale
- 972 mii lei
- Marjă netă
- 19,3%
- Cifră / angajat
- 238 mii lei
+4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 7% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 368 mii | 391 mii | 466 mii | 544 mii | 645 mii | 695 mii | 594 mii | 648 mii | 686 mii | 715 mii |
| Venituri totale | 450 mii | 465 mii | 469 mii | 561 mii | 648 mii | 710 mii | 594 mii | 648 mii | 693 mii | 728 mii |
| Cheltuieli totale | 422 mii | 456 mii | 426 mii | 435 mii | 440 mii | 432 mii | 517 mii | 556 mii | 536 mii | 572 mii |
| Profit / pierdere brută | 29 mii | 9.591 | 43 mii | 126 mii | 207 mii | 279 mii | 77 mii | 93 mii | 157 mii | 156 mii |
| Profit / pierdere netă | 25 mii | 5.674 | 38 mii | 120 mii | 201 mii | 272 mii | 71 mii | 86 mii | 140 mii | 138 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 6 | 5 | 5 | 4 | 5 | 5 | 5 | 4 | 3 |
| Active imobilizate | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1 mil | 1 mil | 957 mii | 911 mii | 871 mii | 840 mii |
| Active circulante | 103 mii | 46 mii | 25 mii | 19 mii | 117 mii | 80 mii | 55 mii | 77 mii | 87 mii | 132 mii |
| din care stocuri | 5.288 | 4.742 | 2.269 | 1.792 | 2.771 | — | — | — | — | — |
| creanțe | 82 mii | 26 mii | 18 mii | 14 mii | 21 mii | 54 mii | 47 mii | 59 mii | 39 mii | 51 mii |
| casa și conturi la bănci | 16 mii | 16 mii | 4.392 | 3.022 | 93 mii | 26 mii | 7.402 | 18 mii | 48 mii | 80 mii |
| Datorii | 73 mii | 47 mii | 111 mii | 69 mii | 45 mii | 46 mii | 50 mii | 63 mii | 49 mii | 65 mii |
| Capitaluri proprii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1 mil | 962 mii | 925 mii | 909 mii | 907 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 51 din 270 în județul Galați și locul 3.552 din 14.558 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul Galați
- STRAMAD STIL SERVICE S.R.L. · Galați762 mii lei · 1 ang.
- EXTREM REZIDENCE S.R.L. · Galați735 mii lei · 1 ang.
- CRIGAL SRL · Costi (com. Vânători)720 mii lei · 0 ang.
- MOBILKAT SRL · Galați683 mii lei · 3 ang.
- ZODIAR LIVE EVENTS SRL · Galați683 mii lei · 2 ang.
- DIMA & FIII SA · Galați679 mii lei · 1 ang.
- CECILIA SRL · Galați676 mii lei · 1 ang.
- UNIREA SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ · Galați670 mii lei · 7 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre DANVER SRL
Care este CUI-ul firmei DANVER SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DANVER SRL este 13691714, iar codul de TVA este RO13691714. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J17/69/2001, iar codul EUID este ROONRC.J17/69/2001.
Unde are sediul DANVER SRL?
Sediul social al firmei DANVER SRL este în CETĂȚIANU IOAN, ap. BIROU NR.1, Municipiul Galați, Galați, județul Galați, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DANVER SRL?
Activitatea principală a firmei DANVER SRL este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DANVER SRL?
DANVER SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 februarie 2001, deci are 25 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DANVER SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0236 *** 138). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DANVER SRL?
În 2025, DANVER SRL a raportat o cifră de afaceri de 715 mii lei și un profit net de 138 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DANVER SRL plătitoare de TVA?
Da. DANVER SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2001 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.