DĂNUȚ COMALIMENT S.R.L.
SCHIAU, Sat Schiau, Comuna Bascov, Argeș
În 2025: cifra de afaceri 928 mii lei, profit net 34 mii lei, 7 angajați.
Despre DĂNUȚ COMALIMENT S.R.L.
DĂNUȚ COMALIMENT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 mai 2019 cu numărul J2019001506031 și codul unic de înregistrare (CUI) 41165880, cu sediul în Schiau (com. Bascov), județul Argeș. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 928 mii lei (-18% față de 2024), un profit net de 34 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 278 mii lei la 928 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2021.
Date de identificare
- CUI
- 41165880
- Nr. Registrul Comerțului
- J2019001506031
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 mai 2019
- EUID
- ROONRC.J2019001506031
- Cod poștal
- 117051
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.01.2021
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 928 mii lei
- Profit net
- 34 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 432 mii lei
- Datorii
- 197 mii lei
- Active totale
- 628 mii lei
- Marjă netă
- 3,7%
- Cifră / angajat
- 133 mii lei
-18% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 31% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 173 mii | 343 mii | 278 mii | 495 mii | 683 mii | 1,1 mil | 928 mii |
| Venituri totale | 173 mii | 344 mii | 278 mii | 496 mii | 684 mii | 1,1 mil | 969 mii |
| Cheltuieli totale | 136 mii | 321 mii | 286 mii | 432 mii | 601 mii | 718 mii | 914 mii |
| Profit / pierdere brută | 37 mii | 22 mii | -8.169 | 64 mii | 83 mii | 412 mii | 55 mii |
| Profit / pierdere netă | 34 mii | 19 mii | -9.784 | 59 mii | 77 mii | 383 mii | 34 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | 7 |
| Active imobilizate | 216 | — | — | — | — | 141 mii | 279 mii |
| Active circulante | 45 mii | 62 mii | 60 mii | 123 mii | 214 mii | 366 mii | 330 mii |
| din care stocuri | 27 mii | 41 mii | 12 mii | 15 mii | 47 mii | — | — |
| creanțe | — | 1.948 | 7.752 | 1.293 | 994 | 67 mii | 275 mii |
| casa și conturi la bănci | 18 mii | 19 mii | 39 mii | 107 mii | 166 mii | 299 mii | 55 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | 19 mii |
| Datorii | 11 mii | 8.686 | 16 mii | 21 mii | 34 mii | 107 mii | 197 mii |
| Capitaluri proprii | 34 mii | 53 mii | 44 mii | 103 mii | 180 mii | 400 mii | 432 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 727 din 2.142 în județul Argeș și locul 10.526 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Argeș
- RAUL & ANDREEA SPEED SRL · Slobozia941 mii lei · 2 ang.
- MAN-HOLDING SPEDITION SRL · Pitești940 mii lei · 9 ang.
- EURO TRANS MURANII SRL · Pătuleni (com. Rătești)929 mii lei · 2 ang.
- FEGA MORĂREȘTI SRL · Morărești929 mii lei · 2 ang.
- BDP MASTER TRANSPORT SRL · Câmpulung928 mii lei · 5 ang.
- SAN ALEX & DIANA TRANSPORT SRL · Sinești (com. Cuca)924 mii lei · 3 ang.
- ELD TOP TRANS S.R.L. · Rucăr920 mii lei · 5 ang.
- INTERDAV SPEDITION LKW S.R.L. · Bascov915 mii lei · 6 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 5310 Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
Întrebări frecvente despre DĂNUȚ COMALIMENT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei DĂNUȚ COMALIMENT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DĂNUȚ COMALIMENT S.R.L. este 41165880, iar codul de TVA este RO41165880. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019001506031, iar codul EUID este ROONRC.J2019001506031.
Unde are sediul DĂNUȚ COMALIMENT S.R.L.?
Sediul social al firmei DĂNUȚ COMALIMENT S.R.L. este în SCHIAU, Sat Schiau, Comuna Bascov, Argeș, Schiau (com. Bascov), județul Argeș, cod poștal 117051, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DĂNUȚ COMALIMENT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei DĂNUȚ COMALIMENT S.R.L. este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 17 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DĂNUȚ COMALIMENT S.R.L.?
DĂNUȚ COMALIMENT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 mai 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DĂNUȚ COMALIMENT S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DĂNUȚ COMALIMENT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Schiau (com. Bascov) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are DĂNUȚ COMALIMENT S.R.L.?
În 2025, DĂNUȚ COMALIMENT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 928 mii lei și un profit net de 34 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DĂNUȚ COMALIMENT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. DĂNUȚ COMALIMENT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.