DANIFLOR SRL
SOLARIILOR, Sat Clinceni, Comuna Clinceni, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 210 mii lei, profit net 104 mii lei, 1 angajați.
Despre DANIFLOR SRL
DANIFLOR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iunie 2005 cu numărul J2005001261236 și codul unic de înregistrare (CUI) 17742055, cu sediul în Clinceni, județul Ilfov. Activitatea principală este „Activități de pompe funebre și similare” (cod CAEN 9630). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 210 mii lei (-19% față de 2024), un profit net de 104 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 238 mii lei la 210 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 17742055
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005001261236
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 iunie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005001261236
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 210 mii lei
- Profit net
- 104 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 981 mii lei
- Datorii
- 12 mii lei
- Active totale
- 992 mii lei
- Marjă netă
- 49,7%
- Cifră / angajat
- 210 mii lei
-19% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 1% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 218 mii | 187 mii | 266 mii | 185 mii | 224 mii | 238 mii | 210 mii | 248 mii | 259 mii | 210 mii |
| Venituri totale | 218 mii | 188 mii | 276 mii | 185 mii | 224 mii | 238 mii | 210 mii | 248 mii | 259 mii | 210 mii |
| Cheltuieli totale | 120 mii | 171 mii | 216 mii | 136 mii | 113 mii | 95 mii | 106 mii | 118 mii | 82 mii | 104 mii |
| Profit / pierdere brută | 98 mii | 17 mii | 60 mii | 50 mii | 111 mii | 143 mii | 103 mii | 129 mii | 178 mii | 106 mii |
| Profit / pierdere netă | 94 mii | 15 mii | 57 mii | 48 mii | 108 mii | 141 mii | 101 mii | 127 mii | 175 mii | 104 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 4 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 47 mii | 22 mii | 3.368 | 40 mii | 28 mii | 17 mii | 5.169 | 0 | — | — |
| Active circulante | 172 mii | 157 mii | 242 mii | 394 mii | 445 mii | 564 mii | 665 mii | 734 mii | 892 mii | 992 mii |
| din care stocuri | 147 mii | 140 mii | 54 mii | 70 mii | 71 mii | 55 mii | 47 mii | 21 mii | 23 mii | 14 mii |
| creanțe | 24 mii | 42 | 126 | 126 | 0 | — | — | 693 mii | 853 mii | 932 mii |
| casa și conturi la bănci | 725 | 17 mii | 188 mii | 323 mii | 373 mii | 509 mii | 619 mii | 21 mii | 16 mii | 46 mii |
| Cheltuieli în avans | 12 mii | 0 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 129 mii | 61 mii | 70 mii | 211 mii | 141 mii | 108 mii | 96 mii | 33 mii | 16 mii | 12 mii |
| Capitaluri proprii | 102 mii | 118 mii | 175 mii | 223 mii | 332 mii | 473 mii | 574 mii | 701 mii | 876 mii | 981 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 22 din 52 în județul Ilfov și locul 481 din 843 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9630 – Activități de pompe funebre și similare.
Firme similare din județul Ilfov
- ETERNITY LAND S.R.L. · Fundeni (com. Dobroești)208 mii lei · 2 ang.
- SMR SERVICII S.R.L. · Buftea208 mii lei · 0 ang.
- CASA FUNERARA MONALISA S.R.L. · Voluntari200 mii lei · 2 ang.
- EMINENT RONIN GRUP S.R.L. · Ciorogârla200 mii lei · 1 ang.
- ZAPPY FUNERARE S.R.L. · Domnești196 mii lei · 1 ang.
- SERVICII FUNERARE PREMIUM S.R.L. · Mogoșoaia182 mii lei · 1 ang.
- ETERNITY HOPE S.R.L. · Grădiștea180 mii lei · 1 ang.
- BETTYMAR CONCEPT S.R.L. · Chitila177 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 16 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 35313/212/202601.10.2026
actiune in raspundere contractuala
Judecătoria Constanta · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 1727/90/2025*24.04.2026
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată rejudecare-Decizia nr.119/A-COM/20.03.2026 a CA Piteşti
Tribunalul Valcea · Fond · Faliment · calitate: Debitor Debitor
- 10681/3/202620.03.2026
reziliere contract constatare reziliere de drept Scrisoare de intentie/Oferta de servicii de proiectare
Tribunalul Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 3028/90/202509.02.2026
anulare act administrativ măsura nr. 1 cuprinsă în anexa 1.4 a procesului-verbal de control nr. 417/06.05.2025
Curtea de Apel Pitesti · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Recurent Reclamant
- 1727/90/202512.01.2026
deschiderea procedurii la cererea creditorului
Curtea de Apel Pitesti · Apel · Faliment · calitate: Intimat Debitor
- 3028/90/202509.12.2025
anulare act administrativ măsura nr. 1 cuprinsă în anexa 1.4 a procesului-verbal de control nr. 417/06.05.2025
Tribunalul Valcea · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 15819/303/202525.07.2025
validare poprire
Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 14563/303/202510.07.2025
validare poprire
Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 1727/90/202508.07.2025
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Tribunalul Valcea · Fond · Faliment · calitate: Debitor
- 21607/3/202524.06.2025
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Debitor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9630 – Activități de pompe funebre și similare
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 9630 Activități de pompe funebre și similare
Întrebări frecvente despre DANIFLOR SRL
Care este CUI-ul firmei DANIFLOR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DANIFLOR SRL este 17742055. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005001261236, iar codul EUID este ROONRC.J2005001261236.
Unde are sediul DANIFLOR SRL?
Sediul social al firmei DANIFLOR SRL este în SOLARIILOR, Sat Clinceni, Comuna Clinceni, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DANIFLOR SRL?
Activitatea principală a firmei DANIFLOR SRL este „Activități de pompe funebre și similare”, cod CAEN 9630. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DANIFLOR SRL?
DANIFLOR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iunie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DANIFLOR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 150). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DANIFLOR SRL?
În 2025, DANIFLOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 210 mii lei și un profit net de 104 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DANIFLOR SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, DANIFLOR SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.