Sari la conținut
raspundere penala cf. Legii 286/2009, Legii 135/2010; funcțiunePlătitor TVA18 ani pe piață

DANI BUILDING SRL

CUI 23989654J2008009706400

Str. Peciu Nou, et. 1, București Sectorul 5, București

În 2025: cifra de afaceri 7,2 mil lei, profit net 2,3 mil lei, 20 angajați.

Despre DANI BUILDING SRL

DANI BUILDING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iunie 2008 cu numărul J2008009706400 și codul unic de înregistrare (CUI) 23989654, cu sediul în București Sector 5, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 7,2 mil lei (-34% față de 2024), un profit net de 2,3 mil lei și 20 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4,5 mil lei la 7,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2008.

Date de identificare

CUI
23989654
Nr. Registrul Comerțului
J2008009706400
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
03 iunie 2008
EUID
ROONRC.J2008009706400
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.07.2008

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
09.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
7,2 mil lei

-34% față de 2024

Profit net
2,3 mil lei
Angajați (medie)
20
Capitaluri proprii
2,3 mil lei
Datorii
4,8 mil lei
Active totale
7 mil lei
Marjă netă
31,5%
Cifră / angajat
359 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 34% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
05 mil10 mil15 mil2016: cifra de afaceri 2.373.771 lei; profit net 850.516 lei20162017: cifra de afaceri 2.188.860 lei; profit net 406.454 lei20172018: cifra de afaceri 3.336.242 lei; profit net 1.720.695 lei20182019: cifra de afaceri 3.392.518 lei; profit net 1.225.962 lei20192020: cifra de afaceri 3.511.794 lei; profit net 1.104.368 lei20202021: cifra de afaceri 4.494.863 lei; profit net 1.380.653 lei20212022: cifra de afaceri 4.930.293 lei; profit net 1.448.429 lei20222023: cifra de afaceri 5.446.915 lei; profit net 1.319.890 lei20232024: cifra de afaceri 10.947.180 lei; profit net 5.588.071 lei20242025: cifra de afaceri 7.182.641 lei; profit net 2.260.362 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă2,4 mil2,2 mil3,3 mil3,4 mil3,5 mil4,5 mil4,9 mil5,4 mil10,9 mil7,2 mil
Venituri totale2,4 mil2,2 mil3,3 mil3,5 mil3,5 mil4,5 mil4,9 mil5,4 mil11 mil7,2 mil
Cheltuieli totale1,4 mil1,7 mil1,6 mil2,2 mil2,4 mil3,1 mil3,4 mil3,8 mil4,3 mil4,5 mil
Profit / pierdere brută1 mil480 mii1,8 mil1,3 mil1,1 mil1,4 mil1,5 mil1,7 mil6,7 mil2,7 mil
Profit / pierdere netă851 mii406 mii1,7 mil1,2 mil1,1 mil1,4 mil1,4 mil1,3 mil5,6 mil2,3 mil
Număr mediu de angajați17171823222526252220
Active imobilizate337 mii6.111189 mii197 mii153 mii316 mii259 mii201 mii371 mii2 mil
Active circulante7 mil3,5 mil2,4 mil2,4 mil3,3 mil3,4 mil3,9 mil5,8 mil8,9 mil5 mil
din care stocuri3.935—50 mii1.3461354.94310—1.053671
creanțe3,3 mil1,4 mil1,6 mil2,1 mil1,7 mil2,1 mil3,1 mil5,6 mil3,8 mil3,8 mil
casa și conturi la bănci3,7 mil2,1 mil744 mii321 mii1,6 mil1,4 mil882 mii254 mii5,1 mil1,3 mil
Cheltuieli în avans—99 mii310—————5.51912 mii
Datorii2,2 mil883 mii465 mii1,4 mil1,8 mil870 mii1,8 mil2,3 mil3,7 mil4,8 mil
Capitaluri proprii5,1 mil2,7 mil2,1 mil1,2 mil1,7 mil2,9 mil2,4 mil3,8 mil5,6 mil2,3 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 185 din 3.462 în județul București și locul 436 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport

Întrebări frecvente despre DANI BUILDING SRL

Care este CUI-ul firmei DANI BUILDING SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DANI BUILDING SRL este 23989654, iar codul de TVA este RO23989654. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008009706400, iar codul EUID este ROONRC.J2008009706400.

Unde are sediul DANI BUILDING SRL?

Sediul social al firmei DANI BUILDING SRL este în Str. Peciu Nou, et. 1, București Sectorul 5, București, București Sector 5, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are DANI BUILDING SRL?

Activitatea principală a firmei DANI BUILDING SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată DANI BUILDING SRL?

DANI BUILDING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iunie 2008, deci are 18 ani de activitate.

Cum pot contacta firma DANI BUILDING SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0763 *** 690). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are DANI BUILDING SRL?

În 2025, DANI BUILDING SRL a raportat o cifră de afaceri de 7,2 mil lei și un profit net de 2,3 mil lei, cu 20 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este DANI BUILDING SRL plătitoare de TVA?

Da. DANI BUILDING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.

Explorează