Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA18 ani pe piață

DANCLEAN FRESH SRL

CUI 24440980J2008003241138

Str. OVIDIU, Loc. Hârșova, Oraș Hârșova, Constanța

În 2025: cifra de afaceri 3 mil lei, profit net 3.687 lei, 14 angajați.

Despre DANCLEAN FRESH SRL

DANCLEAN FRESH SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 septembrie 2008 cu numărul J2008003241138 și codul unic de înregistrare (CUI) 24440980, cu sediul în Hârșova, județul Constanța. Activitatea principală este „Activități generale de curățenie a clădirilor” (cod CAEN 8121). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3 mil lei (-1% față de 2024), un profit net de 3.687 lei și 14 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 4,9 mil lei la 3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 12 septembrie 2008.

Date de identificare

CUI
24440980
Nr. Registrul Comerțului
J2008003241138
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
09 septembrie 2008
EUID
ROONRC.J2008003241138
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 12.09.2008

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
03.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Hârşova

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
3 mil lei

-1% față de 2024

Profit net
3.687 lei
Angajați (medie)
14
Capitaluri proprii
2,2 mil lei
Datorii
770 mii lei
Active totale
3 mil lei
Marjă netă
0,1%
Cifră / angajat
216 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 26% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil6 mil2016: cifra de afaceri 372.377 lei; pierdere netă 114.746 lei20162017: cifra de afaceri 1.454.005 lei; profit net 68.824 lei20172018: cifra de afaceri 1.599.662 lei; pierdere netă 217.186 lei20182019: cifra de afaceri 3.151.443 lei; profit net 748.293 lei20192020: cifra de afaceri 2.718.277 lei; profit net 80.036 lei20202021: cifra de afaceri 4.862.952 lei; profit net 597.306 lei20212022: cifra de afaceri 4.021.739 lei; profit net 9.212 lei20222023: cifra de afaceri 3.477.303 lei; profit net 223.551 lei20232024: cifra de afaceri 3.060.928 lei; profit net 64.378 lei20242025: cifra de afaceri 3.020.108 lei; profit net 3.687 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă372 mii1,5 mil1,6 mil3,2 mil2,7 mil4,9 mil4 mil3,5 mil3,1 mil3 mil
Venituri totale372 mii1,5 mil1,6 mil3,2 mil2,7 mil4,9 mil4,1 mil3,5 mil3,1 mil3 mil
Cheltuieli totale487 mii1,4 mil1,8 mil2,4 mil2,6 mil4,2 mil4 mil3,2 mil3 mil3 mil
Profit / pierdere brută-115 mii83 mii-201 mii776 mii107 mii645 mii49 mii250 mii81 mii6.789
Profit / pierdere netă-115 mii69 mii-217 mii748 mii80 mii597 mii9.212224 mii64 mii3.687
Număr mediu de angajați8101016192019141314
Active imobilizate749 mii983 mii1,1 mil1,2 mil988 mii874 mii949 mii890 mii676 mii484 mii
Active circulante1,1 mil1,2 mil888 mii1,4 mil1,6 mil1,4 mil1,8 mil1,7 mil2,3 mil2,5 mil
din care stocuri4.57244 mii135 mii304 mii343 mii304 mii281 mii326 mii574 mii723 mii
creanțe1,1 mil1,3 mil944 mii1,2 mil1,3 mil1,1 mil1,3 mil1,5 mil1,7 mil1,7 mil
casa și conturi la bănci3.470-156 mii-192 mii-155 mii-135 mii40 mii236 mii-129 mii37 mii72 mii
Datorii1,3 mil1,5 mil1,6 mil1,3 mil1,3 mil436 mii884 mii464 mii800 mii770 mii
Capitaluri proprii610 mii678 mii461 mii1,2 mil1,3 mil1,9 mil1,9 mil2,1 mil2,2 mil2,2 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200——200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 8 din 174 în județul Constanța și locul 147 din 3.706 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8121 – Activități generale de curățenie a clădirilor.

Firme similare din județul Constanța

Dosare în instanță

4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 101/36/2026/a104.03.2026

    reexaminare taxe de timbru

    Curtea de Apel Constanta · Contestaţie în anulare - Recurs · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat Pârât

  • 101/36/202626.02.2026

    pretenţii

    Curtea de Apel Constanta · Contestaţie în anulare - Recurs · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat Pârât

  • 103/842/201929.10.2025

    pretenţii

    Curtea de Apel Constanta · Recurs · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat Pârât

  • 103/842/201923.06.2021

    pretenţii

    Tribunalul Constanta · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 8121 – Activități generale de curățenie a clădirilor

  • 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8123 Alte activități de curățenie
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Întrebări frecvente despre DANCLEAN FRESH SRL

Care este CUI-ul firmei DANCLEAN FRESH SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DANCLEAN FRESH SRL este 24440980, iar codul de TVA este RO24440980. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008003241138, iar codul EUID este ROONRC.J2008003241138.

Unde are sediul DANCLEAN FRESH SRL?

Sediul social al firmei DANCLEAN FRESH SRL este în Str. OVIDIU, Loc. Hârșova, Oraș Hârșova, Constanța, județul Constanța, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are DANCLEAN FRESH SRL?

Activitatea principală a firmei DANCLEAN FRESH SRL este „Activități generale de curățenie a clădirilor”, cod CAEN 8121. În Registrul Comerțului are autorizate în total 29 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată DANCLEAN FRESH SRL?

DANCLEAN FRESH SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 septembrie 2008, deci are 18 ani de activitate.

Cum pot contacta firma DANCLEAN FRESH SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 466). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are DANCLEAN FRESH SRL?

În 2025, DANCLEAN FRESH SRL a raportat o cifră de afaceri de 3 mil lei și un profit net de 3.687 lei, cu 14 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este DANCLEAN FRESH SRL plătitoare de TVA?

Da. DANCLEAN FRESH SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 12 septembrie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.

Explorează