DANA FARM SRL
P-ta REVOLUTIEI, Municipiul Caransebeș, Caraș-Severin
În 2025: cifra de afaceri 4,6 mil lei, profit net 4.493 lei, 9 angajați.
Despre DANA FARM SRL
DANA FARM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 iunie 1992 cu numărul J1992000739116 și codul unic de înregistrare (CUI) 1066917, cu sediul în Caransebeș, județul Caraș-Severin. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice” (cod CAEN 4773). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,6 mil lei (+6% față de 2024), un profit net de 4.493 lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3,9 mil lei la 4,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 1066917
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992000739116
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 iunie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992000739116
- Cod poștal
- 325400
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Caransebeş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,6 mil lei
- Profit net
- 4.493 lei
- Angajați (medie)
- 9
- Capitaluri proprii
- 3,1 mil lei
- Datorii
- 1,6 mil lei
- Active totale
- 4,6 mil lei
- Marjă netă
- 0,1%
- Cifră / angajat
- 516 mii lei
+6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 34% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,2 mil | 3,6 mil | 3,6 mil | 4,2 mil | 4,4 mil | 3,9 mil | 3,7 mil | 3,9 mil | 4,4 mil | 4,6 mil |
| Venituri totale | 3,3 mil | 3,7 mil | 3,8 mil | 4,2 mil | 4,5 mil | 3,9 mil | 3,7 mil | 3,9 mil | 4,5 mil | 4,7 mil |
| Cheltuieli totale | 2,9 mil | 3,2 mil | 3,4 mil | 4 mil | 4,2 mil | 3,8 mil | 3,8 mil | 4,1 mil | 4,5 mil | 4,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 473 mii | 529 mii | 367 mii | 195 mii | 296 mii | 132 mii | -53 mii | -145 mii | 28 mii | 17 mii |
| Profit / pierdere netă | 393 mii | 436 mii | 329 mii | 153 mii | 256 mii | 96 mii | -89 mii | -164 mii | 4.839 | 4.493 |
| Număr mediu de angajați | 10 | 10 | 11 | 13 | 10 | 10 | 11 | 9 | 9 | 9 |
| Active imobilizate | 975 mii | 1,1 mil | 1 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 2,9 mil | 2,7 mil | 2,6 mil | 2,5 mil |
| Active circulante | 1,9 mil | 2,2 mil | 2,6 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 2,7 mil | 2,2 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 2,1 mil |
| din care stocuri | 879 mii | 1,1 mil | 1 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,6 mil |
| creanțe | 359 mii | 342 mii | 476 mii | 483 mii | 541 mii | 525 mii | 543 mii | 492 mii | 331 mii | 330 mii |
| casa și conturi la bănci | 697 mii | 804 mii | 1,1 mil | 505 mii | 431 mii | 778 mii | 234 mii | 136 mii | 184 mii | 226 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.072 |
| Datorii | 173 mii | 122 mii | 133 mii | 195 mii | 267 mii | 580 mii | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,6 mil |
| Capitaluri proprii | 2,7 mil | 3,2 mil | 3,5 mil | 3,6 mil | 3,9 mil | 3,9 mil | 3,5 mil | 3,3 mil | 3,3 mil | 3,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 159 mii | 159 mii | 159 mii | 159 mii | 159 mii | 159 mii | 159 mii | 159 mii | 159 mii | 159 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 11 din 30 în județul Caraș-Severin și locul 744 din 2.708 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice.
Firme similare din județul Caraș-Severin
- SAROTAMNUS SRL · Oțelu Roșu7,3 mil lei · 9 ang.
- ARAFARM MEDIPLUS SRL · Caransebeș5 mil lei · 8 ang.
- ASCOM PHARMA SRL · Moldova Nouă4 mil lei · 4 ang.
- ELIXIR FARM SRL · Oțelu Roșu3,5 mil lei · 6 ang.
- G.C.S. NORMA SRL · Oravița3 mil lei · 9 ang.
- REMEDIUM SRL · Bocșa2,7 mil lei · 6 ang.
- LYRAFARM 2003 SRL · Oravița2,3 mil lei · 0 ang.
- BN NICOFARM SRL · Bozovici2,2 mil lei · 4 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 9699 Alte servicii personale n.c.a.
Întrebări frecvente despre DANA FARM SRL
Care este CUI-ul firmei DANA FARM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DANA FARM SRL este 1066917, iar codul de TVA este RO1066917. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992000739116, iar codul EUID este ROONRC.J1992000739116.
Unde are sediul DANA FARM SRL?
Sediul social al firmei DANA FARM SRL este în P-ta REVOLUTIEI, Municipiul Caransebeș, Caraș-Severin, județul Caraș-Severin, cod poștal 325400, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DANA FARM SRL?
Activitatea principală a firmei DANA FARM SRL este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice”, cod CAEN 4773. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DANA FARM SRL?
DANA FARM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 iunie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DANA FARM SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DANA FARM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Caransebeș sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are DANA FARM SRL?
În 2025, DANA FARM SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,6 mil lei și un profit net de 4.493 lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DANA FARM SRL plătitoare de TVA?
Da. DANA FARM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.