DAMEN WORKFORCE ROMANIA SRL
ALEXANDRU MORUZZI, et. 2, Municipiul Galați, Galați
În 2024: cifra de afaceri 94,8 mil lei, profit net 3 mil lei, 385 angajați.
Despre DAMEN WORKFORCE ROMANIA SRL
DAMEN WORKFORCE ROMANIA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 decembrie 2004 cu numărul J2004002072179 și codul unic de înregistrare (CUI) 17079042, cu sediul în Galați, județul Galați. Activitatea principală este „Construcția de nave civile și structuri plutitoare” (cod CAEN 3011). Firma are 21 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 94,8 mil lei (+7% față de 2023), un profit net de 3 mil lei și 385 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 10,1 mil lei la 94,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 16 iulie 2014.
Date de identificare
- CUI
- 17079042
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004002072179
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 decembrie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004002072179
- Cod poștal
- 800223
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 16.07.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Galaţi
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 94,8 mil lei
- Profit net
- 3 mil lei
- Angajați (medie)
- 385
- Capitaluri proprii
- 21,6 mil lei
- Datorii
- 57,1 mil lei
- Active totale
- 82 mil lei
- Marjă netă
- 3,2%
- Cifră / angajat
- 246 mii lei
+7% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 70% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3 mil | 3,9 mil | 4,1 mil | 6,9 mil | 10,1 mil | 23,4 mil | 44,4 mil | 89 mil | 94,8 mil |
| Venituri totale | 3 mil | 3,9 mil | 4,1 mil | 6,9 mil | 10,2 mil | 23,5 mil | 45 mil | 89,9 mil | 95,5 mil |
| Cheltuieli totale | 2,8 mil | 3,7 mil | 3,9 mil | 6,1 mil | 9 mil | 20,9 mil | 39,8 mil | 78,7 mil | 91,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 262 mii | 250 mii | 220 mii | 776 mii | 1,1 mil | 2,5 mil | 5,2 mil | 11,2 mil | 3,9 mil |
| Profit / pierdere netă | 214 mii | 210 mii | 182 mii | 637 mii | 958 mii | 1,9 mil | 4,6 mil | 9,6 mil | 3 mil |
| Număr mediu de angajați | 20 | 24 | 23 | 20 | 30 | 119 | 209 | 348 | 385 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | 38 mil | 55 mil |
| Active circulante | 713 mii | 904 mii | 1,1 mil | 2,8 mil | 3,7 mil | 9,3 mil | 13,5 mil | 21 mil | 27 mil |
| din care stocuri | — | — | — | — | 91 | — | — | — | — |
| creanțe | 587 mii | 564 mii | 695 mii | 1,2 mil | 2,2 mil | 12 mil | 31 mil | 21 mil | 26,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 126 mii | 340 mii | 423 mii | 1,5 mil | 1,5 mil | -2,7 mil | -17,5 mil | -39 mii | 353 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.352 | 538 | — | 25 mii | 20 mii | 143 | 0 | — | 1 |
| Datorii | 225 mii | 205 mii | 238 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 4,7 mil | 4,3 mil | 38,3 mil | 57,1 mil |
| Provizioane | — | — | — | — | — | 192 mii | 215 mii | 2,1 mil | 3,3 mil |
| Capitaluri proprii | 489 mii | 699 mii | 881 mii | 1,5 mil | 2,5 mil | 4,4 mil | 9 mil | 18,6 mil | 21,6 mil |
| din care capital subscris vărsat | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 31 în județul Galați și locul 9 din 270 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 3011 – Construcția de nave civile și structuri plutitoare.
Firme similare din județul Galați
- FRANCU ROMANIA S.R.L. · Galați63,6 mil lei · 218 ang.
- HEINEN SI HOPMAN MAR SRL · Galați32,9 mil lei · 72 ang.
- INSTALSHIP STEELWORK SRL · Vânători22,4 mil lei · 136 ang.
- AKTIV SHIP SRL · Galați21,1 mil lei · 173 ang.
- PRIMA CONSTRUCT SRL · Galați15,2 mil lei · 58 ang.
- VERBLAS CO SRL · Galați13,2 mil lei · 28 ang.
- NEW PIPING SISTEM S.R.L. · Galați12,5 mil lei · 38 ang.
- FRANCU WORKFORCE S.R.L. · Galați4,5 mil lei · 29 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 16 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 3753/118/2024/a6225.09.2026
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată încuviinţare valorificare activului debitoarei
Curtea de Apel Constanta · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 3753/118/2024/a6224.09.2026
deschiderea procedurii la cererea debitorului APEL IMP INCH 1060/07.09.2026
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 3753/118/2024/a6025.08.2026
contestaţie
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Intimat
- 3753/118/2024/a5604.06.2026
contestaţie IMP HOT ADUNARII CREDITORILOR CONSEMNATA IN PROCESUL VERBAL 53/26.05.2026 PUBLICAT IN BPI 13962/27.05.2026
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 3753/118/2024/a5704.06.2026
contestaţie IMP HOT ADUNARII CREDITORILOR DSMA DIN 26.05.2026 PUBLICAT IN BPI 13962/27.05.2026
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 3753/118/2024/a5503.06.2026
contestaţie Faliment - contestaţie - impotriva hotararii Adunarii Creditorilor publicata in BI NR.13962/27.05.2026, nularea HOT.A.C.DSM DIN DATA 26.05.2026
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 3753/118/2024/a5429.05.2026
contestaţie impotriva hotararii Adunarii Creditorilor consemnata in procesul verbal din data de 21.05.2026 publicat in BPI 13524/22.05.2026
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 3753/118/2024/a5327.05.2026
contestaţie impotriva hotararii 2 a Adunarii Creditorilor consemnata in procesul verbal din data de 21.05.2026 publicat in BPI 13524/22.05.2026
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 3753/118/2024/a5201.04.2026
contestaţie impotriva procesului verbal al adunarii creditorilor
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 42893/3/202504.12.2025
contestaţie decizie de concediere
Tribunalul Bucuresti · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 3011 – Construcția de nave civile și structuri plutitoare
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 3011 Construcția de nave civile și structuri plutitoare
- 3013 Construcția de nave și vase militare
- 3315 Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile
- 3318 Repararea și întreținerea vehiculelor militare de luptă, a navelor, vaselor, aeronavelor și navelor spațiale, militare
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3513 Transportul energiei electrice
- 3514 Distribuția energiei electrice
- 3515 Comercializarea energiei electrice
- 3516 Depozitarea energiei electrice
- 3540 Activități ale agenților și brokerilor din domeniul energiei electrice și a gazelor naturale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
- 5330 Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor
- 7752 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul altor bunuri corporale și bunuri intangibile (exceptând financiare)
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8291 Activități ale agențiilor de colectare și ale birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 8561 Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
- 8697 Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
- 8791 Activități de intermediere pentru servicii de îngrijire la domiciliu
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
- 9640 Activități de intermediere pentru servicii personale
Întrebări frecvente despre DAMEN WORKFORCE ROMANIA SRL
Care este CUI-ul firmei DAMEN WORKFORCE ROMANIA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DAMEN WORKFORCE ROMANIA SRL este 17079042, iar codul de TVA este RO17079042. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004002072179, iar codul EUID este ROONRC.J2004002072179.
Unde are sediul DAMEN WORKFORCE ROMANIA SRL?
Sediul social al firmei DAMEN WORKFORCE ROMANIA SRL este în ALEXANDRU MORUZZI, et. 2, Municipiul Galați, Galați, județul Galați, cod poștal 800223, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DAMEN WORKFORCE ROMANIA SRL?
Activitatea principală a firmei DAMEN WORKFORCE ROMANIA SRL este „Construcția de nave civile și structuri plutitoare”, cod CAEN 3011. În Registrul Comerțului are autorizate în total 62 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DAMEN WORKFORCE ROMANIA SRL?
DAMEN WORKFORCE ROMANIA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 decembrie 2004, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DAMEN WORKFORCE ROMANIA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0236 *** 688). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DAMEN WORKFORCE ROMANIA SRL?
În 2024, DAMEN WORKFORCE ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 94,8 mil lei și un profit net de 3 mil lei, cu 385 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DAMEN WORKFORCE ROMANIA SRL plătitoare de TVA?
Da. DAMEN WORKFORCE ROMANIA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 16 iulie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.