DALPREST GROUP SRL
NICOLAE BĂLCESCU, Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 258 mii lei, pierdere netă 17 mii lei, 3 angajați.
Despre DALPREST GROUP SRL
DALPREST GROUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 martie 2015 cu numărul J4/328/2015 și codul unic de înregistrare (CUI) 34293002, cu sediul în Nicolae Bălcescu, județul Bacău. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 258 mii lei (-13% față de 2024), o pierdere netă de 17 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 284 mii lei la 258 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 34293002
- Nr. Registrul Comerțului
- J4/328/2015
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 martie 2015
- EUID
- ROONRC.J4/328/2015
- Cod poștal
- 607355
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 258 mii lei
- Pierdere netă
- 17 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- -27 mii lei
- Datorii
- 78 mii lei
- Active totale
- 51 mii lei
- Marjă netă
- -6,7%
- Cifră / angajat
- 86 mii lei
-13% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (153%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 75 mii | 139 mii | 196 mii | 283 mii | 300 mii | 284 mii | 286 mii | 299 mii | 295 mii | 258 mii |
| Venituri totale | 75 mii | 139 mii | 196 mii | 283 mii | 300 mii | 284 mii | 286 mii | 299 mii | 295 mii | 258 mii |
| Cheltuieli totale | 61 mii | 81 mii | 118 mii | 163 mii | 230 mii | 229 mii | 245 mii | 244 mii | 302 mii | 273 mii |
| Profit / pierdere brută | 15 mii | 58 mii | 78 mii | 120 mii | 70 mii | 56 mii | 41 mii | 54 mii | -7.199 | -15 mii |
| Profit / pierdere netă | 13 mii | 56 mii | 77 mii | 117 mii | 67 mii | 53 mii | 39 mii | 51 mii | -10 mii | -17 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 6 | 4 | 8 | 7 | 6 | 6 | 5 | 5 | 3 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | 51 mii | 41 mii |
| Active circulante | 65 mii | 126 mii | 160 mii | 233 mii | 128 mii | 68 mii | 87 mii | 93 mii | 32 mii | 9.807 |
| din care stocuri | 170 | 12 mii | 4.142 | 2.374 | 181 | 181 | 181 | 181 | — | — |
| creanțe | 17 mii | 15 mii | 3.283 | 171 mii | 2.860 | 2.700 | 2.700 | 47 mii | 31 mii | 250 |
| casa și conturi la bănci | 47 mii | 99 mii | 153 mii | 59 mii | 125 mii | 66 mii | 84 mii | 46 mii | 857 | 9.557 |
| Datorii | 5.158 | 56 mii | 83 mii | 219 mii | 61 mii | 15 mii | 27 mii | 42 mii | 93 mii | 78 mii |
| Capitaluri proprii | 59 mii | 71 mii | 77 mii | 14 mii | 67 mii | 53 mii | 60 mii | 51 mii | -9.911 | -27 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 169 din 462 în județul Bacău și locul 7.350 din 16.144 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Bacău
- IACOB RI SPEDITION SRL · Cleja270 mii lei · 2 ang.
- FLOVIAN PROLIVE SRL · Buhuși266 mii lei · 2 ang.
- MADPER CONSTRUCT SRL · Fundu Răcăciuni (com. Răcăciuni)257 mii lei · 5 ang.
- S.D.I. SUPER EDIL SRL · Oituz256 mii lei · 3 ang.
- VICBENAD SRL · Slănic Moldova254 mii lei · 1 ang.
- CECILIA & ADRIAN CONSTRUCT S.R.L. · Comănești253 mii lei · 1 ang.
- CONSTRUCȚII DIVERSE S.R.L. · Târgu Ocna252 mii lei · 1 ang.
- CONDEP SRL · Onești250 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 12824/180/202603.07.2026
confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)
Judecătoria Bacau · Fond · Penal · calitate: Făptuitor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
Întrebări frecvente despre DALPREST GROUP SRL
Care este CUI-ul firmei DALPREST GROUP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DALPREST GROUP SRL este 34293002. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J4/328/2015, iar codul EUID este ROONRC.J4/328/2015.
Unde are sediul DALPREST GROUP SRL?
Sediul social al firmei DALPREST GROUP SRL este în NICOLAE BĂLCESCU, Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău, județul Bacău, cod poștal 607355, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DALPREST GROUP SRL?
Activitatea principală a firmei DALPREST GROUP SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DALPREST GROUP SRL?
DALPREST GROUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 martie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DALPREST GROUP SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 638). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DALPREST GROUP SRL?
În 2025, DALPREST GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 258 mii lei și o pierdere netă de 17 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DALPREST GROUP SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, DALPREST GROUP SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.