DAIALOV COM SRL
BAISA, Sat Baisa, Comuna Mihai Eminescu, Botoșani
A primit finanțare publică (3 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 15 mil lei, profit net 7,2 mil lei, 10 angajați.
Despre DAIALOV COM SRL
DAIALOV COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 ianuarie 2010 cu numărul J2010000001075 și codul unic de înregistrare (CUI) 26379740, cu sediul în Baisa (com. Mihai Eminescu), județul Botoșani. Activitatea principală este „Restaurante” (cod CAEN 5611). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 15 mil lei (+9% față de 2024), un profit net de 7,2 mil lei și 10 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 8 mil lei la 15 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 ianuarie 2010.
Date de identificare
- CUI
- 26379740
- Nr. Registrul Comerțului
- J2010000001075
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 ianuarie 2010
- EUID
- ROONRC.J2010000001075
- Cod poștal
- 717246
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 28.01.2010
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Botoşani
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 15 mil lei
- Profit net
- 7,2 mil lei
- Angajați (medie)
- 10
- Capitaluri proprii
- 23 mil lei
- Datorii
- 1,8 mil lei
- Active totale
- 24,9 mil lei
- Marjă netă
- 48%
- Cifră / angajat
- 1,5 mil lei
+9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 7% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,3 mil | 1,8 mil | 3,8 mil | 5,1 mil | 797 mii | 8 mil | 12,1 mil | 12,7 mil | 13,7 mil | 15 mil |
| Venituri totale | 1,4 mil | 2 mil | 3,9 mil | 5,1 mil | 1,2 mil | 9,1 mil | 12,8 mil | 13,3 mil | 15,6 mil | 15,6 mil |
| Cheltuieli totale | 1,2 mil | 1,3 mil | 2,1 mil | 2,4 mil | 1,7 mil | 2,5 mil | 3,7 mil | 6,7 mil | 7,6 mil | 7,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 201 mii | 735 mii | 1,8 mil | 2,7 mil | -534 mii | 6,6 mil | 9,1 mil | 6,6 mil | 8,1 mil | 8,4 mil |
| Profit / pierdere netă | 144 mii | 735 mii | 1,8 mil | 2,6 mil | -534 mii | 6,6 mil | 9,1 mil | 6,5 mil | 6,9 mil | 7,2 mil |
| Număr mediu de angajați | 9 | 5 | 7 | 7 | 4 | 6 | 7 | 9 | 14 | 10 |
| Active imobilizate | 831 mii | 3,5 mil | 3,6 mil | 3,8 mil | 3,7 mil | 4,8 mil | 5,2 mil | 12,2 mil | 12,9 mil | 12,3 mil |
| Active circulante | 124 mii | 481 mii | 851 mii | 3 mil | 3,6 mil | 7,5 mil | 11 mil | 5,6 mil | 9,2 mil | 12,5 mil |
| din care stocuri | 1.388 | 18 mii | 158 mii | 556 | 443 | 231 mii | 1,1 mil | 76 mii | 81 mii | 878 mii |
| creanțe | 119 mii | 201 mii | 170 mii | 182 mii | 281 mii | 198 mii | 148 mii | 625 mii | 345 mii | 254 mii |
| casa și conturi la bănci | 3.678 | 263 mii | 522 mii | 2,8 mil | 3,3 mil | 7,1 mil | 8,5 mil | 4,2 mil | 4,2 mil | 9 mil |
| Cheltuieli în avans | — | — | 81 mii | — | — | — | — | 532 | — | — |
| Datorii | 556 mii | 2,8 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 6,6 mil | 2,7 mil | 2,2 mil | 1,8 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 726 mii | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 400 mii | 1,1 mil | 2,9 mil | 5,5 mil | 4,9 mil | 10,4 mil | 9,6 mil | 15 mil | 19,9 mil | 23 mil |
| din care capital subscris vărsat | 518 mii | 518 mii | 518 mii | 518 mii | 518 mii | 518 mii | 518 mii | 518 mii | 518 mii | 518 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 105 în județul Botoșani și locul 196 din 10.027 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5611 – Restaurante.
Firme similare din județul Botoșani
- LUX AUTO SRL · Botoșani22,3 mil lei · 69 ang.
- BANDBOX COMPANY SRL · Botoșani13 mil lei · 49 ang.
- PANAIOTIS GENERAL S.R.L. · Botoșani11 mil lei · 49 ang.
- BELVEDERE SRL · Botoșani9,2 mil lei · 37 ang.
- BSIE LOUNGE S.R.L. · Botoșani8,2 mil lei · 35 ang.
- SILVESTER LANALIA S.R.L. · Curtești5,9 mil lei · 20 ang.
- TEA-TIME SELECT SRL · Balușeni5,1 mil lei · 20 ang.
- COMTRANS SRL · Dorohoi4,7 mil lei · 16 ang.
Dosare în instanță
8 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 6784/193/2020/a220.08.2026
îndreptare eroare materială
Judecătoria Botosani · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 8369/193/202628.05.2026
plângere contravenţională PV NR. 1219
Judecătoria Botosani · Fond · Civil · calitate: Petent
- 33240/3/202526.09.2025
ordonanţă preşedinţială
Tribunalul Bucuresti · Fond · Proprietate Intelectuală · calitate: Reclamant
- 13962/193/202504.09.2025
validare poprire
Judecătoria Botosani · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 6784/193/2020/a107.05.2025
abţinere
Judecătoria Botosani · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 12532/193/202427.08.2024
plângere contravenţională PV seria DGAF nr. 0160559
Judecătoria Botosani · Fond · Civil · calitate: Petent
- 8233/193/202218.07.2023
Clauze abuzive Legea 193/2000
Tribunalul Botosani · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat Pârât
- 8233/193/202215.07.2022
Clauze abuzive Legea 193/2000
Judecătoria Botosani · Fond · Civil · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5611 – Restaurante
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 5611 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
- 8291 Activități ale agențiilor de colectare și ale birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
Întrebări frecvente despre DAIALOV COM SRL
Care este CUI-ul firmei DAIALOV COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DAIALOV COM SRL este 26379740, iar codul de TVA este RO26379740. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2010000001075, iar codul EUID este ROONRC.J2010000001075.
Unde are sediul DAIALOV COM SRL?
Sediul social al firmei DAIALOV COM SRL este în BAISA, Sat Baisa, Comuna Mihai Eminescu, Botoșani, Baisa (com. Mihai Eminescu), județul Botoșani, cod poștal 717246, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DAIALOV COM SRL?
Activitatea principală a firmei DAIALOV COM SRL este „Restaurante”, cod CAEN 5611. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DAIALOV COM SRL?
DAIALOV COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 ianuarie 2010, deci are 16 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DAIALOV COM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0756 *** 885). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DAIALOV COM SRL?
În 2025, DAIALOV COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 15 mil lei și un profit net de 7,2 mil lei, cu 10 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DAIALOV COM SRL plătitoare de TVA?
Da. DAIALOV COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 ianuarie 2010. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.