DAF & G CONSTRUCT SRL
B-dul Alexandru Obregia, bl. 18A, sc. 1, et. 8, ap. 50, București Sectorul 4, București
În 2025: cifra de afaceri 1,4 mil lei, profit net 234 mii lei, 5 angajați.
Despre DAF & G CONSTRUCT SRL
DAF & G CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 aprilie 2006 cu numărul J2006006941406 și codul unic de înregistrare (CUI) 18617034, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.” (cod CAEN 4399). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,4 mil lei (-27% față de 2024), un profit net de 234 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,7 mil lei la 1,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 2 mai 2006 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 18617034
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006006941406
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 aprilie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006006941406
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 02.05.2006
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,4 mil lei
- Profit net
- 234 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 234 mii lei
- Datorii
- 1,7 mil lei
- Active totale
- 2 mil lei
- Marjă netă
- 16,2%
- Cifră / angajat
- 289 mii lei
-27% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 88% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 977 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 2,1 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 2 mil | 1,4 mil |
| Venituri totale | 982 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 2,2 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 2 mil | 1,5 mil |
| Cheltuieli totale | 1,3 mil | 773 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,2 mil |
| Profit / pierdere brută | -316 mii | 359 mii | 445 mii | 707 mii | 571 mii | 382 mii | 321 mii | 377 mii | 605 mii | 281 mii |
| Profit / pierdere netă | -323 mii | 346 mii | 430 mii | 685 mii | 555 mii | 365 mii | 306 mii | 361 mii | 545 mii | 234 mii |
| Număr mediu de angajați | 9 | 8 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 6 | 6 | 5 |
| Active imobilizate | 224 mii | 183 mii | 156 mii | 560 mii | 554 mii | 584 mii | 487 mii | 258 mii | 300 mii | 293 mii |
| Active circulante | 538 mii | 744 mii | 1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,7 mil |
| creanțe | 470 mii | 492 mii | 356 mii | 575 mii | 563 mii | 553 mii | 558 mii | 658 mii | 593 mii | 734 mii |
| casa și conturi la bănci | 69 mii | 252 mii | 648 mii | 597 mii | 668 mii | 714 mii | 752 mii | 1 mil | 1,1 mil | 919 mii |
| Cheltuieli în avans | 4.815 | 2.918 | 1.355 | 1.650 | 1.145 | 5.489 | 5.106 | 2.909 | 4.943 | 6.883 |
| Datorii | 358 mii | 584 mii | 386 mii | 1 mil | 546 mii | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,7 mil |
| Capitaluri proprii | 409 mii | 346 mii | 775 mii | 686 mii | 1,2 mil | 366 mii | 306 mii | 668 mii | 546 mii | 234 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 107 din 410 în județul București și locul 568 din 2.787 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a..
Firme similare din județul București
- ALPIN DECOR BUILDING S.R.L. · București Sector 61,5 mil lei · 2 ang.
- HIDRO FIX IZOLATII CONSTRUCT S.R.L. · București Sector 21,4 mil lei · 3 ang.
- CLARIS CONSTRUCT SRL · București Sector 21,4 mil lei · 3 ang.
- COCHET ART & CONSTRUCT SRL · București Sector 61,4 mil lei · 2 ang.
- MADCON SERV SRL · București Sector 21,4 mil lei · 14 ang.
- DESIGN CONSTRUCT MONTAJ S.R.L. · București Sector 41,4 mil lei · 1 ang.
- DID & DID SCHELE METALICE S.R.L. · București Sector 31,4 mil lei · 3 ang.
- S & S PISCINE SRL · București Sector 61,4 mil lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre DAF & G CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei DAF & G CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DAF & G CONSTRUCT SRL este 18617034, iar codul de TVA este RO18617034. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006006941406, iar codul EUID este ROONRC.J2006006941406.
Unde are sediul DAF & G CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei DAF & G CONSTRUCT SRL este în B-dul Alexandru Obregia, bl. 18A, sc. 1, et. 8, ap. 50, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DAF & G CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei DAF & G CONSTRUCT SRL este „Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.”, cod CAEN 4399. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DAF & G CONSTRUCT SRL?
DAF & G CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 aprilie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DAF & G CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 825). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DAF & G CONSTRUCT SRL?
În 2025, DAF & G CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,4 mil lei și un profit net de 234 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DAF & G CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. DAF & G CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 2 mai 2006 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.