DACOMET CONSTRUCT SRL
Str. 1 DECEMBRIE 1918, bl. T2, sc. 1, et. 3, ap. 11, Municipiul Tecuci, Galați
În 2025: cifra de afaceri 88 mii lei, pierdere netă 27 mii lei, 1 angajați.
Despre DACOMET CONSTRUCT SRL
DACOMET CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iunie 2011 cu numărul J2011000775175 și codul unic de înregistrare (CUI) 28605851, cu sediul în Tecuci, județul Galați. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice” (cod CAEN 4682). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 88 mii lei (-86% față de 2024), o pierdere netă de 27 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 473 mii lei la 88 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 3 noiembrie 2020.
Date de identificare
- CUI
- 28605851
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011000775175
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 iunie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011000775175
- Cod poștal
- 805300
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 03.11.2020
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Tecuci
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 88 mii lei
- Pierdere netă
- 27 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 18 mii lei
- Datorii
- 68 mii lei
- Active totale
- 86 mii lei
- Marjă netă
- -30,8%
- Cifră / angajat
- 88 mii lei
-86% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 86% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 311 mii | 933 mii | 388 mii | 184 mii | 123 mii | 473 mii | 332 mii | 245 mii | 607 mii | 88 mii |
| Venituri totale | 311 mii | 933 mii | 388 mii | 184 mii | 123 mii | 473 mii | 332 mii | 245 mii | 607 mii | 88 mii |
| Cheltuieli totale | 221 mii | 675 mii | 150 mii | 246 mii | 95 mii | 232 mii | 188 mii | 150 mii | 511 mii | 114 mii |
| Profit / pierdere brută | 90 mii | 258 mii | 238 mii | -62 mii | 28 mii | 241 mii | 144 mii | 95 mii | 97 mii | -26 mii |
| Profit / pierdere netă | 81 mii | 230 mii | 227 mii | -67 mii | 25 mii | 227 mii | 135 mii | 93 mii | 81 mii | -27 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 21 mii | 8.842 | 6.362 | 3.306 | 827 | 5.333 | 2.133 | — | — | — |
| Active circulante | 134 mii | 442 mii | 583 mii | 296 mii | 335 mii | 576 mii | 147 mii | 245 mii | 329 mii | 86 mii |
| din care stocuri | 2.708 | 20 mii | 42 mii | 19 mii | 4.153 | 13 mii | 16 mii | 5.062 | 620 | 4.790 |
| creanțe | 44 mii | 54 mii | 42 mii | 30 mii | 539 | 173 mii | 35 mii | 108 mii | 110 mii | 9.072 |
| casa și conturi la bănci | 88 mii | 368 mii | 499 mii | 247 mii | 330 mii | 391 mii | 96 mii | 132 mii | 218 mii | 72 mii |
| Datorii | 50 mii | 116 mii | 28 mii | 4.935 | 17 mii | 36 mii | 14 mii | 18 mii | 20 mii | 68 mii |
| Capitaluri proprii | 105 mii | 335 mii | 562 mii | 294 mii | 319 mii | 546 mii | 135 mii | 228 mii | 309 mii | 18 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 35 din 42 în județul Galați și locul 291 din 316 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4682 – Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice.
Firme similare din județul Galați
- MASTER TUB 12 SRL · Liești78 mii lei · 0 ang.
- STAHLMET SRL · Galați66 mii lei · 0 ang.
- KLEINE NAV SRL · Galați33 mii lei · 1 ang.
- BAISINVEST SRL · Galați32 mii lei · 0 ang.
- CERASTEEL TRADE S.R.L. · Liești26 mii lei · 0 ang.
- VICKY ANCA & CO LTD TRADE MARK SRL · Galați23 mii lei · 0 ang.
- ADISMET SRL · Galați12 mii lei · 0 ang.
- CM SUPPLIES S.R.L. · Galați0 lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4682 – Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Întrebări frecvente despre DACOMET CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei DACOMET CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DACOMET CONSTRUCT SRL este 28605851, iar codul de TVA este RO28605851. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011000775175, iar codul EUID este ROONRC.J2011000775175.
Unde are sediul DACOMET CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei DACOMET CONSTRUCT SRL este în Str. 1 DECEMBRIE 1918, bl. T2, sc. 1, et. 3, ap. 11, Municipiul Tecuci, Galați, județul Galați, cod poștal 805300, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DACOMET CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei DACOMET CONSTRUCT SRL este „Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice”, cod CAEN 4682. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DACOMET CONSTRUCT SRL?
DACOMET CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iunie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DACOMET CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0236 *** 395). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DACOMET CONSTRUCT SRL?
În 2025, DACOMET CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 88 mii lei și o pierdere netă de 27 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DACOMET CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. DACOMET CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 3 noiembrie 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.