Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare9 ani pe piață

DACO INFRA SRL

CUI 37893192J2017001887086

GEORGE COȘBUC, Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Brașov

În 2025: cifra de afaceri 4,2 mil lei, profit net 13 mii lei, 20 angajați.

Despre DACO INFRA SRL

DACO INFRA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iulie 2017 cu numărul J2017001887086 și codul unic de înregistrare (CUI) 37893192, cu sediul în Sânpetru, județul Brașov. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,2 mil lei (+50% față de 2024), un profit net de 13 mii lei și 20 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,1 mil lei la 4,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2020 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
37893192
Nr. Registrul Comerțului
J2017001887086
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
05 iulie 2017
EUID
ROONRC.J2017001887086
Cod poștal
507190

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.11.2020

TVA la încasare
Da

din 01.11.2020

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
15.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
4,2 mil lei

+50% față de 2024

Profit net
13 mii lei
Angajați (medie)
20
Capitaluri proprii
99 mii lei
Datorii
1,2 mil lei
Active totale
1,3 mil lei
Marjă netă
0,3%
Cifră / angajat
210 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 92% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil6 mil2017: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 1.494 lei20172018: cifra de afaceri 6.220 lei; profit net 4.933 lei20182019: cifra de afaceri 144.811 lei; profit net 62.244 lei20192020: cifra de afaceri 416.666 lei; profit net 28.881 lei20202021: cifra de afaceri 1.079.161 lei; profit net 177.146 lei20212022: cifra de afaceri 3.637.424 lei; profit net 124.930 lei20222023: cifra de afaceri 1.851.427 lei; profit net 26.005 lei20232024: cifra de afaceri 2.803.056 lei; pierdere netă 336.854 lei20242025: cifra de afaceri 4.191.061 lei; profit net 12.659 lei2025
Indicator (lei)201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă—6.220145 mii417 mii1,1 mil3,6 mil1,9 mil2,8 mil4,2 mil
Venituri totale06.220145 mii418 mii1,1 mil3,6 mil1,9 mil2,9 mil4,2 mil
Cheltuieli totale1.4941.10080 mii385 mii905 mii3,5 mil1,8 mil3,2 mil4,2 mil
Profit / pierdere brută-1.4945.12065 mii33 mii187 mii156 mii40 mii-337 mii15 mii
Profit / pierdere netă-1.4944.93362 mii29 mii177 mii125 mii26 mii-337 mii13 mii
Număr mediu de angajați——23410101420
Active imobilizate———14 mii103 mii141 mii88 mii395 mii498 mii
Active circulante1063.92682 mii125 mii257 mii408 mii766 mii744 mii794 mii
din care stocuri——620—671.58469 mii225 mii247 mii
creanțe——8.77943 mii158 mii284 mii493 mii500 mii672 mii
casa și conturi la bănci1063.92673 mii83 mii99 mii123 mii204 mii19 mii-125 mii
Datorii1.60028716 mii45 mii88 mii152 mii431 mii1,1 mil1,2 mil
Capitaluri proprii-1.4943.63966 mii95 mii272 mii397 mii423 mii86 mii99 mii
din care capital subscris vărsat—200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 90 din 674 în județul Brașov și locul 2.505 din 19.580 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Brașov

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5590 Alte servicii de cazare
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8129 Alte activități de curățenie
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Întrebări frecvente despre DACO INFRA SRL

Care este CUI-ul firmei DACO INFRA SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DACO INFRA SRL este 37893192, iar codul de TVA este RO37893192. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017001887086, iar codul EUID este ROONRC.J2017001887086.

Unde are sediul DACO INFRA SRL?

Sediul social al firmei DACO INFRA SRL este în GEORGE COȘBUC, Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Brașov, județul Brașov, cod poștal 507190, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are DACO INFRA SRL?

Activitatea principală a firmei DACO INFRA SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 38 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată DACO INFRA SRL?

DACO INFRA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iulie 2017, deci are 9 ani de activitate.

Cum pot contacta firma DACO INFRA SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DACO INFRA SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sânpetru sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are DACO INFRA SRL?

În 2025, DACO INFRA SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,2 mil lei și un profit net de 13 mii lei, cu 20 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este DACO INFRA SRL plătitoare de TVA?

Da. DACO INFRA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2020 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.

Explorează