DACLIM HVAC SRL
VITAN BÂRZEȘTI, bl. 1, sc. B, et. 6, ap. 109, București Sectorul 4, București
A primit finanțare publică (7 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 66,8 mil lei, profit net 6,6 mil lei, 96 angajați.
Despre DACLIM HVAC SRL
DACLIM HVAC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 aprilie 2012 cu numărul J40/4344/2012 și codul unic de înregistrare (CUI) 30076345, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 66,8 mil lei (-5% față de 2024), un profit net de 6,6 mil lei și 96 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 38 mil lei la 66,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2013.
Date de identificare
- CUI
- 30076345
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/4344/2012
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 aprilie 2012
- EUID
- ROONRC.J40/4344/2012
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.02.2013
Organ fiscal competent: Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 66,8 mil lei
- Profit net
- 6,6 mil lei
- Angajați (medie)
- 96
- Capitaluri proprii
- 8 mil lei
- Datorii
- 51,8 mil lei
- Active totale
- 59,8 mil lei
- Marjă netă
- 9,8%
- Cifră / angajat
- 696 mii lei
-5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 87% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 8,5 mil | 11,3 mil | 15,8 mil | 23,2 mil | 24,2 mil | 38 mil | 44,8 mil | 49,2 mil | 70,3 mil | 66,8 mil |
| Venituri totale | 12,2 mil | 13,3 mil | 14 mil | 28,6 mil | 23,2 mil | 38 mil | 37 mil | 51,2 mil | 76,4 mil | 80,2 mil |
| Cheltuieli totale | 11,7 mil | 12,1 mil | 12,8 mil | 26,9 mil | 21,4 mil | 36,1 mil | 34,4 mil | 43,5 mil | 68,5 mil | 72,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 478 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 2,6 mil | 7,7 mil | 7,9 mil | 7,8 mil |
| Profit / pierdere netă | 383 mii | 969 mii | 1 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 2,1 mil | 6,5 mil | 6,7 mil | 6,6 mil |
| Număr mediu de angajați | 29 | 26 | 25 | 35 | 45 | 41 | 49 | 62 | 71 | 96 |
| Active imobilizate | 861 mii | 822 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 3 mil | 3,7 mil | 4 mil |
| Active circulante | 8,7 mil | 10,9 mil | 8 mil | 27,1 mil | 16,9 mil | 22,6 mil | 12,7 mil | 36,4 mil | 44,3 mil | 55,7 mil |
| din care stocuri | 5,1 mil | 7,4 mil | 5,1 mil | 10,5 mil | 9,9 mil | 9,8 mil | 1,2 mil | 2,7 mil | 9 mil | 22,3 mil |
| creanțe | 2,6 mil | 2,1 mil | 1,6 mil | 13,9 mil | 5,2 mil | 10,6 mil | 10 mil | 21,3 mil | 30,3 mil | 30,3 mil |
| casa și conturi la bănci | 928 mii | 1,4 mil | 1,3 mil | 2,7 mil | 1,9 mil | 2,2 mil | 1,5 mil | 12,4 mil | 5 mil | 3,1 mil |
| Cheltuieli în avans | 217 mii | 9.988 | 1.068 | 1.854 | 1.825 | 6.719 | 11 mii | 3.958 | 11 mii | 27 mii |
| Datorii | 8,6 mil | 10,7 mil | 8 mil | 26,1 mil | 14,2 mil | 19,5 mil | 10,9 mil | 31,4 mil | 39,8 mil | 51,8 mil |
| Venituri în avans | 387 mii | 7.279 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 754 mii | 974 mii | 1 mil | 2,4 mil | 3,8 mil | 4,6 mil | 3,7 mil | 8 mil | 8,2 mil | 8 mil |
| din care capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 800 mii | 800 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,2 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 14 din 1.822 în județul București și locul 35 din 9.074 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
Firme similare din județul București
- ENGIE BUILDING SOLUTIONS SRL · București Sector 476 mil lei · 183 ang.
- CLIMTEH SRL · București Sector 273,4 mil lei · 94 ang.
- HAM TEHNIC SRL · București Sector 372,1 mil lei · 69 ang.
- GLOBAL MAT INSTALL SRL · București Sector 568,7 mil lei · 132 ang.
- CLIMATICO LINE SRL · București Sector 267,3 mil lei · 41 ang.
- AVI COMPACT SRL · București Sector 363,3 mil lei · 34 ang.
- PRO REFRIGERATION TEAM SRL · București Sector 261,4 mil lei · 33 ang.
- BOG'ART BUILDING MANAGEMENT SRL · București Sector 357,6 mil lei · 187 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre DACLIM HVAC SRL
Care este CUI-ul firmei DACLIM HVAC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DACLIM HVAC SRL este 30076345, iar codul de TVA este RO30076345. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/4344/2012, iar codul EUID este ROONRC.J40/4344/2012.
Unde are sediul DACLIM HVAC SRL?
Sediul social al firmei DACLIM HVAC SRL este în VITAN BÂRZEȘTI, bl. 1, sc. B, et. 6, ap. 109, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DACLIM HVAC SRL?
Activitatea principală a firmei DACLIM HVAC SRL este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DACLIM HVAC SRL?
DACLIM HVAC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 aprilie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DACLIM HVAC SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DACLIM HVAC SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 4 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are DACLIM HVAC SRL?
În 2025, DACLIM HVAC SRL a raportat o cifră de afaceri de 66,8 mil lei și un profit net de 6,6 mil lei, cu 96 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DACLIM HVAC SRL plătitoare de TVA?
Da. DACLIM HVAC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2013. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
Explorează
- Firme din București Sector 4
- Firme cu CAEN 4322 din județul București
- CAEN 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 4322
- Firme noi din județul București
- Beneficiari de fonduri din județul București
- Compară DACLIM HVAC SRL cu alte firme