DACIS SRL
Str. BISTRIȚEI, bl. 1 HASDEU, et. 5, ap. 24, Municipiul Buzău, Buzău
În 2025: cifra de afaceri 8,7 mil lei, pierdere netă 194 mii lei, 80 angajați.
Despre DACIS SRL
DACIS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 iulie 1993 cu numărul J1993001316108 și codul unic de înregistrare (CUI) 4385287, cu sediul în Buzău, județul Buzău. Activitatea principală este „Alte activități poștale și de curier” (cod CAEN 5320). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 8,7 mil lei (+13% față de 2024), o pierdere netă de 194 mii lei și 80 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 5,4 mil lei la 8,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2001.
Date de identificare
- CUI
- 4385287
- Nr. Registrul Comerțului
- J1993001316108
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 iulie 1993
- EUID
- ROONRC.J1993001316108
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.01.2001
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 8,7 mil lei
- Pierdere netă
- 194 mii lei
- Angajați (medie)
- 80
- Capitaluri proprii
- 322 mii lei
- Datorii
- 1,4 mil lei
- Active totale
- 1,7 mil lei
- Marjă netă
- -2,2%
- Cifră / angajat
- 109 mii lei
+13% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; datorii de 81% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,1 mil | 2,5 mil | 3 mil | 3,7 mil | 4,8 mil | 5,4 mil | 5,7 mil | 6,6 mil | 7,7 mil | 8,7 mil |
| Venituri totale | 2,1 mil | 2,6 mil | 3 mil | 3,7 mil | 4,9 mil | 5,4 mil | 5,8 mil | 6,7 mil | 7,8 mil | 8,9 mil |
| Cheltuieli totale | 1,9 mil | 2,3 mil | 2,7 mil | 3,5 mil | 3,9 mil | 3,9 mil | 5,2 mil | 5,9 mil | 7 mil | 9,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 297 mii | 317 mii | 365 mii | 194 mii | 998 mii | 1,5 mil | 571 mii | 864 mii | 713 mii | -194 mii |
| Profit / pierdere netă | 248 mii | 292 mii | 335 mii | 157 mii | 950 mii | 1,4 mil | 475 mii | 724 mii | 592 mii | -194 mii |
| Număr mediu de angajați | 31 | 38 | 44 | 54 | 63 | 62 | 66 | 76 | 95 | 80 |
| Active imobilizate | 575 mii | 722 mii | 675 mii | 907 mii | 1 mil | 928 mii | 824 mii | 1 mil | 978 mii | 919 mii |
| Active circulante | 348 mii | 354 mii | 437 mii | 473 mii | 1,1 mil | 1,8 mil | 693 mii | 944 mii | 1 mil | 786 mii |
| creanțe | 269 mii | 269 mii | 274 mii | 359 mii | 270 mii | 403 mii | 436 mii | 398 mii | 473 mii | 514 mii |
| casa și conturi la bănci | 79 mii | 84 mii | 162 mii | 114 mii | 815 mii | 1,4 mil | 257 mii | 546 mii | 569 mii | 272 mii |
| Cheltuieli în avans | 0 | — | — | 1.353 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 358 mii | 218 mii | 267 mii | 908 mii | 704 mii | 463 mii | 724 mii | 924 mii | 1,1 mil | 1,4 mil |
| Capitaluri proprii | 566 mii | 858 mii | 844 mii | 474 mii | 1,4 mil | 2,2 mil | 792 mii | 1 mil | 909 mii | 322 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 5.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 40 în județul Buzău și locul 63 din 3.970 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5320 – Alte activități poștale și de curier.
Firme similare din județul Buzău
- VDF DYNAMIC LOGISTIC SRL · Buzău6,7 mil lei · 29 ang.
- TRANSCURIER SRL · Potoceni (com. Mărăcineni)6,7 mil lei · 38 ang.
- NAT-ANDU EXPRES SRL · Buzău5,4 mil lei · 20 ang.
- RADKONSTRUCT COURIER SRL · Gălbinași2 mil lei · 23 ang.
- VDF REWIND ASSIST S.R.L. · Buzău1,3 mil lei · 8 ang.
- DIALEX PERFECT BUSINESS S.R.L. · Berca1,3 mil lei · 1 ang.
- LOGISKING INVEST S.R.L. · Pîrscov1,2 mil lei · 4 ang.
- DORY CURIER TRANSPORT SRL · Zărnești740 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 239/330/202616.01.2026
validare poprire
Judecătoria Urziceni · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 19934/200/202520.11.2025
validare poprire 3643/2017
Judecătoria Buzau · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
- 18317/200/202524.10.2025
validare poprire 1118/2025
Judecătoria Buzau · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
- 2085/330/202415.03.2024
plângere contravenţională
Judecătoria Urziceni · Fond · Civil · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5320 – Alte activități poștale și de curier
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 5330 Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
Întrebări frecvente despre DACIS SRL
Care este CUI-ul firmei DACIS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DACIS SRL este 4385287, iar codul de TVA este RO4385287. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1993001316108, iar codul EUID este ROONRC.J1993001316108.
Unde are sediul DACIS SRL?
Sediul social al firmei DACIS SRL este în Str. BISTRIȚEI, bl. 1 HASDEU, et. 5, ap. 24, Municipiul Buzău, Buzău, județul Buzău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DACIS SRL?
Activitatea principală a firmei DACIS SRL este „Alte activități poștale și de curier”, cod CAEN 5320. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DACIS SRL?
DACIS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 iulie 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DACIS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0728 *** 512). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DACIS SRL?
În 2025, DACIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 8,7 mil lei și o pierdere netă de 194 mii lei, cu 80 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DACIS SRL plătitoare de TVA?
Da. DACIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2001. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.