DACIAN SECOND SRL
MIHAIL KOGĂLNICEANU, et. 7, București Sectorul 5, București
În 2025: cifra de afaceri 8,6 mil lei, pierdere netă 13,5 mil lei, 0 angajați.
Despre DACIAN SECOND SRL
DACIAN SECOND SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 noiembrie 2006 cu numărul J2006018311400 și codul unic de înregistrare (CUI) 19193212, cu sediul în București Sector 5, municipiul București. Activitatea principală este „Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii” (cod CAEN 6810). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 8,6 mil lei (+59% față de 2024), o pierdere netă de 13,5 mil lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 5,5 mil lei la 8,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 noiembrie 2006.
Date de identificare
- CUI
- 19193212
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006018311400
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 noiembrie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006018311400
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 17.11.2006
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 8,6 mil lei
- Pierdere netă
- 13,5 mil lei
- Angajați (medie)
- 0
- Capitaluri proprii
- -15,6 mil lei
- Datorii
- 171 mil lei
- Active totale
- 156 mil lei
- Marjă netă
- -156,7%
+59% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (110%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 4,6 mil | 4,9 mil | 3,6 mil | 4,2 mil | 5,1 mil | 5,5 mil | 6,3 mil | 5 mil | 5,4 mil | 8,6 mil |
| Venituri totale | 8,1 mil | 6,2 mil | 4,9 mil | 5,1 mil | 6,5 mil | 5,7 mil | 7,8 mil | 7,7 mil | 7,4 mil | 9,5 mil |
| Cheltuieli totale | 10,9 mil | 9 mil | 5,4 mil | 7,2 mil | 6,9 mil | 7,1 mil | 7,9 mil | 8,9 mil | 11,5 mil | 22,9 mil |
| Profit / pierdere brută | -2,7 mil | -2,8 mil | -496 mii | -2 mil | -334 mii | -1,4 mil | -115 mii | -1,2 mil | -4,1 mil | -13,5 mil |
| Profit / pierdere netă | -2,7 mil | -2,8 mil | -496 mii | -2 mil | -334 mii | -1,4 mil | -115 mii | -1,2 mil | -4,1 mil | -13,5 mil |
| Active imobilizate | 47,2 mil | 46 mil | 44,7 mil | 45,9 mil | 44,8 mil | 44,7 mil | 43,4 mil | 53,3 mil | 107 mil | 132 mil |
| Active circulante | 3,3 mil | 4,3 mil | 4,5 mil | 2,3 mil | 4,3 mil | 5,9 mil | 6,5 mil | 5 mil | 12,7 mil | 24,1 mil |
| creanțe | 180 mii | 278 mii | 2,7 mil | 1,2 mil | 3,1 mil | 4,5 mil | 3,2 mil | 4,4 mil | 12,6 mil | 23,1 mil |
| casa și conturi la bănci | 3,1 mil | 4,1 mil | 1,8 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 3,3 mil | 543 mii | 52 mii | 974 mii |
| Cheltuieli în avans | 276 mii | 210 mii | 16 mii | -29 mii | 27 mii | 24 mii | 29 mii | 314 mii | 230 mii | 182 mii |
| Datorii | 60,6 mil | 43,3 mil | 43 mil | 43,6 mil | 44,6 mil | 47,3 mil | 46,9 mil | 56,9 mil | 122 mil | 171 mil |
| Venituri în avans | -702 mii | -449 mii | -750 mii | -333 mii | -62 mii | — | -127 mii | -166 mii | -569 mii | 173 mii |
| Capitaluri proprii | -9,2 mil | 7,7 mil | 7 mil | 4,9 mil | 4,6 mil | 3,2 mil | 3,1 mil | 1,9 mil | -2,2 mil | -15,6 mil |
| din care capital subscris vărsat | 39,3 mil | 16,6 mil | 16,6 mil | 12,2 mil | 12,2 mil | 12,2 mil | 12,2 mil | 12,2 mil | 12,2 mil | 12,2 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4 din 347 în județul București și locul 8 din 890 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6810 – Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii.
Firme similare din județul București
- AGRI TERENURI SA · București Sector 210,6 mil lei · 32 ang.
- EDAN ONE RESIDENCE S.R.L. · București Sector 310 mil lei · 1 ang.
- ASM PROPERTIES S.R.L. · București Sector 26,7 mil lei · 0 ang.
- PANTELIMON II DEVELOPMENT SRL · București Sector 55,7 mil lei · 0 ang.
- GIMASO INVESTMENT SRL · București Sector 54,7 mil lei · 0 ang.
- AURORA PRINCEPS S.R.L. · București Sector 24,6 mil lei · 1 ang.
- MAGNUM REAL ESTATE SERVICES S.R.L. · București Sector 24,5 mil lei · 0 ang.
- NUFERILOR 22A IMO SRL · București Sector 24,2 mil lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6810 – Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 5210 Depozitări
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 8110 Activități de servicii suport combinate
Întrebări frecvente despre DACIAN SECOND SRL
Care este CUI-ul firmei DACIAN SECOND SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DACIAN SECOND SRL este 19193212, iar codul de TVA este RO19193212. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006018311400, iar codul EUID este ROONRC.J2006018311400.
Unde are sediul DACIAN SECOND SRL?
Sediul social al firmei DACIAN SECOND SRL este în MIHAIL KOGĂLNICEANU, et. 7, București Sectorul 5, București, București Sector 5, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DACIAN SECOND SRL?
Activitatea principală a firmei DACIAN SECOND SRL este „Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii”, cod CAEN 6810. În Registrul Comerțului are autorizate în total 16 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DACIAN SECOND SRL?
DACIAN SECOND SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 noiembrie 2006, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DACIAN SECOND SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DACIAN SECOND SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 5 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are DACIAN SECOND SRL?
În 2025, DACIAN SECOND SRL a raportat o cifră de afaceri de 8,6 mil lei și o pierdere netă de 13,5 mil lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DACIAN SECOND SRL plătitoare de TVA?
Da. DACIAN SECOND SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 noiembrie 2006. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.