DACIAN PIE SRL
Sat Răchițele De Sus, Comuna Cocu, Argeș
A primit finanțare publică (4 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 30 mii lei, profit net 2.947 lei.
Despre DACIAN PIE SRL
DACIAN PIE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 mai 2017 cu numărul J2017001004032 și codul unic de înregistrare (CUI) 37544524, cu sediul în Răchițele De Sus (com. Cocu), județul Argeș. Activitatea principală este „Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor” (cod CAEN 0113). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 30 mii lei (+4830% față de 2024), un profit net de 2.947 lei. Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 30 mii lei la 30 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 8 august 2026.
Date de identificare
- CUI
- 37544524
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017001004032
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 mai 2017
- EUID
- ROONRC.J2017001004032
- Cod poștal
- 117273
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 08.08.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 30 mii lei
- Profit net
- 2.947 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 121 mii lei
- Datorii
- 3.934 lei
- Active totale
- 185 mii lei
- Marjă netă
- 10%
+4830% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 2% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 20 mii | 45 mii | 30 mii | 13 mii | 5.370 | 600 | 30 mii |
| Venituri totale | 156 mii | 45 mii | 35 mii | 13 mii | 11 mii | 16 mii | 42 mii |
| Cheltuieli totale | 24 mii | 32 mii | 20 mii | 11 mii | 36 mii | 27 mii | 38 mii |
| Profit / pierdere brută | 133 mii | 13 mii | 15 mii | 2.576 | -25 mii | -11 mii | 3.495 |
| Profit / pierdere netă | 132 mii | 12 mii | 14 mii | 2.184 | -25 mii | -11 mii | 2.947 |
| Active imobilizate | — | 8.558 | 63 mii | 96 mii | 93 mii | 91 mii | 131 mii |
| Active circulante | 133 mii | 151 mii | 101 mii | 124 mii | 96 mii | 87 mii | 54 mii |
| din care stocuri | -1 | — | — | 448 | — | 4.570 | 4.570 |
| creanțe | 588 | 588 | — | 262 | 41 mii | 41 mii | 6.116 |
| casa și conturi la bănci | 132 mii | 150 mii | 101 mii | 123 mii | 55 mii | 41 mii | 43 mii |
| Datorii | 595 | 11 mii | 674 | -104 | 0 | 347 | 3.934 |
| Venituri în avans | — | 4.616 | 4.616 | 59 mii | 59 mii | 59 mii | 59 mii |
| Capitaluri proprii | 132 mii | 144 mii | 158 mii | 161 mii | 129 mii | 118 mii | 121 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 16 din 21 în județul Argeș și locul 865 din 1.156 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0113 – Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor.
Firme similare din județul Argeș
- HORTICOM ROCIU SA · Negrași57 mii lei · 0 ang.
- SERELE VOICU MIHAELA SRL · Mozăcenii-Vale (com. Bârla)53 mii lei · 0 ang.
- GALINA BLANCA CONCEPT S.R.L. · Cârstieni (com. Călinești)35 mii lei · 0 ang.
- SERE AGROSOLAR MIHĂEȘTI SRL · Valea Popii (com. Mihăești)27 mii lei · 0 ang.
- DIME STORY S.R.L. · Tomșanca (com. Buzoești)26 mii lei · 1 ang.
- BLACKEMY & NIKO BEST SRL · Recea21 mii lei · 0 ang.
- AGRO DAN-TOMA S.R.L. · Furduești (com. Rătești)3.600 lei · 0 ang.
- LEGUME ARGES COOPERATIVĂ AGRICOLĂ · Geamăna (com. Bradu)300 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0113 – Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
- 0129 Cultivarea altor plante permanente
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
- 1031 Prelucrarea și conservarea cartofilor
- 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
- 1052 Fabricarea înghețatei
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
- 1083 Prelucrarea ceaiului și cafelei
- 1105 Fabricarea berii
- 1107 Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4635 Comerț cu ridicata al produselor din tutun
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 5010 Transporturi maritime și costiere de pasageri
- 5030 Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
- 5210 Depozitări
- 5222 Activități de servicii anexe transporturilor pe apă
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7420 Activități fotografice
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
- 7734 Activități de închiriere și leasing cu echipamente de transport pe apă
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor
- 8292 Activități de ambalare
- 8425 Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora
- 9012 Activități de creație în domeniul artelor vizuale
- 9013 Alte activități de creație artistică
- 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole)
- 9319 Alte activități sportive n.c.a
- 9321 Activități ale parcurilor tematice și de distracții
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre DACIAN PIE SRL
Care este CUI-ul firmei DACIAN PIE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DACIAN PIE SRL este 37544524, iar codul de TVA este RO37544524. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017001004032, iar codul EUID este ROONRC.J2017001004032.
Unde are sediul DACIAN PIE SRL?
Sediul social al firmei DACIAN PIE SRL este în Sat Răchițele De Sus, Comuna Cocu, Argeș, Răchițele De Sus (com. Cocu), județul Argeș, cod poștal 117273, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DACIAN PIE SRL?
Activitatea principală a firmei DACIAN PIE SRL este „Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor”, cod CAEN 0113. În Registrul Comerțului are autorizate în total 79 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DACIAN PIE SRL?
DACIAN PIE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 mai 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DACIAN PIE SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DACIAN PIE SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Răchițele De Sus (com. Cocu) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are DACIAN PIE SRL?
În 2025, DACIAN PIE SRL a raportat o cifră de afaceri de 30 mii lei și un profit net de 2.947 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DACIAN PIE SRL plătitoare de TVA?
Da. DACIAN PIE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 8 august 2026. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Răchițele De Sus (com. Cocu)
- Firme cu CAEN 0113 din județul Argeș
- CAEN 0113 – Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- Top firme din județul Argeș
- Top firme cu CAEN 0113
- Firme noi din județul Argeș
- Beneficiari de fonduri din județul Argeș
- Compară DACIAN PIE SRL cu alte firme