DACHSER ROMANIA SRL
INDUSTRIILOR, Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 113 mil lei, profit net 629 mii lei, 101 angajați.
Despre DACHSER ROMANIA SRL
DACHSER ROMANIA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 iunie 2008 cu numărul J2008010547405 și codul unic de înregistrare (CUI) 24056785, cu sediul în Chiajna, județul Ilfov. Activitatea principală este „Alte activități anexe transporturilor” (cod CAEN 5226). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 113 mil lei (+6% față de 2024), un profit net de 629 mii lei și 101 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 98 mil lei la 113 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 iunie 2008.
Date de identificare
- CUI
- 24056785
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008010547405
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 iunie 2008
- EUID
- ROONRC.J2008010547405
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 18.06.2008
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Ilfov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 113 mil lei
- Profit net
- 629 mii lei
- Angajați (medie)
- 101
- Capitaluri proprii
- 24 mil lei
- Datorii
- 15 mil lei
- Active totale
- 39,4 mil lei
- Marjă netă
- 0,6%
- Cifră / angajat
- 1,1 mil lei
+6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 38% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 60,8 mil | 71,5 mil | 83,1 mil | 85,6 mil | 90,3 mil | 98 mil | 113 mil | 111 mil | 106 mil | 113 mil |
| Venituri totale | 61,4 mil | 72,4 mil | 84 mil | 86,5 mil | 91 mil | 98,9 mil | 114 mil | 112 mil | 107 mil | 113 mil |
| Cheltuieli totale | 56,6 mil | 66,5 mil | 78,1 mil | 80 mil | 84,8 mil | 91,8 mil | 111 mil | 110 mil | 107 mil | 112 mil |
| Profit / pierdere brută | 4,9 mil | 5,9 mil | 5,9 mil | 6,5 mil | 6,1 mil | 7 mil | 3,3 mil | 1,5 mil | 333 mii | 865 mii |
| Profit / pierdere netă | 4,1 mil | 5,1 mil | 5,1 mil | 5,6 mil | 5,3 mil | 6,2 mil | 2,8 mil | 1,2 mil | 163 mii | 629 mii |
| Număr mediu de angajați | 80 | 85 | 83 | 93 | 94 | 98 | 99 | 108 | 104 | 101 |
| Active imobilizate | 5,5 mil | 3,4 mil | 3,3 mil | 8,3 mil | 20 mil | 23,3 mil | 23 mil | 19,9 mil | 18,6 mil | 19 mil |
| Active circulante | 9,7 mil | 18,2 mil | 19,2 mil | 19,2 mil | 28,5 mil | 31,8 mil | 23,4 mil | 23,3 mil | 21,2 mil | 20,4 mil |
| din care stocuri | 7.139 | 28 mii | 38 mii | — | — | — | — | — | 7.630 | — |
| creanțe | 8,2 mil | 11,3 mil | 13,5 mil | 11,8 mil | 15,4 mil | 13,4 mil | 20,9 mil | 17,5 mil | 18,5 mil | 16 mil |
| casa și conturi la bănci | 1,5 mil | 6,8 mil | 5,7 mil | 7,3 mil | 13,1 mil | 18,4 mil | 2,5 mil | 5,8 mil | 2,7 mil | 4,4 mil |
| Cheltuieli în avans | 22 mii | 14 mii | 15 mii | 7.510 | 24 mii | 40 mii | 20 mii | 7.511 | 39 mii | 48 mii |
| Datorii | 7,6 mil | 8,8 mil | 10,3 mil | 9,8 mil | 25,6 mil | 26 mil | 24 mil | 19,6 mil | 15,9 mil | 15 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 6.814 | 3.123 | 0 | 22 mii | 26 mii | 17 mii |
| Provizioane | 70 mii | 65 mii | 65 mii | 65 mii | 65 mii | 65 mii | 414 mii | 368 mii | 524 mii | 321 mii |
| Capitaluri proprii | 7,6 mil | 12,7 mil | 12 mil | 17,6 mil | 22,9 mil | 29,1 mil | 22 mil | 23,2 mil | 23,4 mil | 24 mil |
| din care capital subscris vărsat | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,5 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 89 în județul Ilfov și locul 14 din 932 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5226 – Alte activități anexe transporturilor.
Firme similare din județul Ilfov
- ORBIT STREEM S.R.L. · Olteni (com. Clinceni)124 mil lei · 47 ang.
- A&C TRANS COMPANY INTERNATIONAL SRL · 1 Decembrie74 mil lei · 19 ang.
- SDL EMERGENCY LOGISTICS S.R.L. · Otopeni21,2 mil lei · 8 ang.
- PEGASUS SUPPLY - CHAIN SOLUTIONS SRL · Otopeni20,6 mil lei · 34 ang.
- EOPS SOLUTIONS SRL · Dragomirești-Deal (com. Dragomirești-Vale)18,4 mil lei · 57 ang.
- UPS SCS ROMANIA SRL · Otopeni16,3 mil lei · 5 ang.
- AS WORLD CARGO S.R.L. · Otopeni15,6 mil lei · 18 ang.
- ATR SERVICES SRL · Otopeni15 mil lei · 28 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 80 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1631/122/2025/a624.09.2026
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată apel impotriva sc 185/08.07.2026
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 1631/122/2025/a608.09.2026
deschiderea procedurii la cererea debitorului cale de atac
Tribunalul Giurgiu · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 1928/85/2018/a3410.07.2026
contestaţie
Tribunalul Sibiu · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 401/84/2026/a229.06.2026
contestaţie creanţe
Tribunalul Salaj · Fond · Faliment · calitate: Pârât
- 25552/94/202629.06.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Buftea · Fond · Civil · calitate: Creditor
- 25553/94/202629.06.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Buftea · Fond · Civil · calitate: Creditor
- 1928/85/2018/a3309.06.2026
suspendare executare Suspendare efecte licitaţie publică
Tribunalul Sibiu · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 1928/85/2018/a3223.04.2026
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar
Tribunalul Sibiu · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 401/84/202616.04.2026
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)
Tribunalul Salaj · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 10882/94/202630.03.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Buftea · Fond · Civil · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5226 – Alte activități anexe transporturilor
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5222 Activități de servicii anexe transporturilor pe apă
- 5223 Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
- 5224 Manipulări
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
Întrebări frecvente despre DACHSER ROMANIA SRL
Care este CUI-ul firmei DACHSER ROMANIA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DACHSER ROMANIA SRL este 24056785, iar codul de TVA este RO24056785. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008010547405, iar codul EUID este ROONRC.J2008010547405.
Unde are sediul DACHSER ROMANIA SRL?
Sediul social al firmei DACHSER ROMANIA SRL este în INDUSTRIILOR, Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DACHSER ROMANIA SRL?
Activitatea principală a firmei DACHSER ROMANIA SRL este „Alte activități anexe transporturilor”, cod CAEN 5226. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DACHSER ROMANIA SRL?
DACHSER ROMANIA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 iunie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DACHSER ROMANIA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0747 *** 188). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DACHSER ROMANIA SRL?
În 2025, DACHSER ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 113 mil lei și un profit net de 629 mii lei, cu 101 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DACHSER ROMANIA SRL plătitoare de TVA?
Da. DACHSER ROMANIA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 iunie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.