DABBRO AUTOMATION SRL
HEMEIUȘ, Sat Hemeiuș, Comuna Hemeiuș, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 273 mii lei, profit net 146 mii lei, 2 angajați.
Despre DABBRO AUTOMATION SRL
DABBRO AUTOMATION SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 noiembrie 2012 cu numărul J4/1198/2012 și codul unic de înregistrare (CUI) 30941713, cu sediul în Hemeiuș, județul Bacău. Activitatea principală este „Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.” (cod CAEN 2899). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 273 mii lei (-51% față de 2024), un profit net de 146 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 6.735 lei la 273 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 30941713
- Nr. Registrul Comerțului
- J4/1198/2012
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 noiembrie 2012
- EUID
- ROONRC.J4/1198/2012
- Cod poștal
- 607235
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.02.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 273 mii lei
- Profit net
- 146 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 266 mii lei
- Datorii
- 631 mii lei
- Active totale
- 897 mii lei
- Marjă netă
- 53,4%
- Cifră / angajat
- 136 mii lei
-51% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 51% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 319 mii | 232 mii | 357 mii | 158 mii | 15 mii | 6.735 | 398 mii | 411 mii | 556 mii | 273 mii |
| Venituri totale | 332 mii | 241 mii | 364 mii | 172 mii | 26 mii | 14 mii | 410 mii | 422 mii | 558 mii | 291 mii |
| Cheltuieli totale | 87 mii | 131 mii | 143 mii | 78 mii | 15 mii | 12 mii | 33 mii | 64 mii | 256 mii | 143 mii |
| Profit / pierdere brută | 245 mii | 110 mii | 222 mii | 94 mii | 10 mii | 2.101 | 377 mii | 358 mii | 302 mii | 149 mii |
| Profit / pierdere netă | 235 mii | 103 mii | 211 mii | 89 mii | 9.395 | 1.738 | 368 mii | 354 mii | 290 mii | 146 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | — | 112 mii | 115 mii | 114 mii | 113 mii | 112 mii | 112 mii | 112 mii | 86 mii | 58 mii |
| Active circulante | 380 mii | 365 mii | 508 mii | 494 mii | 450 mii | 405 mii | 430 mii | 774 mii | 735 mii | 839 mii |
| din care stocuri | 12 mii | 12 mii | — | — | 44 | 44 | 44 | 44 | — | — |
| creanțe | 131 mii | 91 mii | 131 mii | 77 mii | 78 mii | 81 mii | 121 mii | 120 mii | 142 mii | 67 mii |
| casa și conturi la bănci | 236 mii | 262 mii | 377 mii | 417 mii | 372 mii | 325 mii | 309 mii | 654 mii | 593 mii | 772 mii |
| Datorii | 20 mii | 35 mii | 45 mii | 25 mii | 12 mii | 12 mii | 31 mii | 456 mii | 101 mii | 631 mii |
| Capitaluri proprii | 360 mii | 441 mii | 579 mii | 583 mii | 551 mii | 505 mii | 510 mii | 429 mii | 720 mii | 266 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 3 în județul Bacău și locul 118 din 157 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2899 – Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a..
Firme similare din județul Bacău
- MARADEL BUSINESS SRL · Comănești2 mil lei · 4 ang.
- CMB ROBOTICS S.R.L. · Bacău11 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2899 – Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
- 2611 Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
- 2612 Fabricarea altor componente electronice
- 2849 Fabricarea altor mașini-unelte n.c.a.
- 2899 Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
- 3312 Repararea mașinilor
- 3314 Repararea echipamentelor electrice
- 3319 Repararea altor echipamente
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre DABBRO AUTOMATION SRL
Care este CUI-ul firmei DABBRO AUTOMATION SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DABBRO AUTOMATION SRL este 30941713, iar codul de TVA este RO30941713. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J4/1198/2012, iar codul EUID este ROONRC.J4/1198/2012.
Unde are sediul DABBRO AUTOMATION SRL?
Sediul social al firmei DABBRO AUTOMATION SRL este în HEMEIUȘ, Sat Hemeiuș, Comuna Hemeiuș, Bacău, județul Bacău, cod poștal 607235, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DABBRO AUTOMATION SRL?
Activitatea principală a firmei DABBRO AUTOMATION SRL este „Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.”, cod CAEN 2899. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DABBRO AUTOMATION SRL?
DABBRO AUTOMATION SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 noiembrie 2012, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DABBRO AUTOMATION SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 970). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DABBRO AUTOMATION SRL?
În 2025, DABBRO AUTOMATION SRL a raportat o cifră de afaceri de 273 mii lei și un profit net de 146 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DABBRO AUTOMATION SRL plătitoare de TVA?
Da. DABBRO AUTOMATION SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.