DA & DI SERV SRL
Str. LĂCRĂMIOARELOR, Municipiul Făgăraș, Brașov
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 4,3 mil lei, profit net 238 mii lei.
Despre DA & DI SERV SRL
DA & DI SERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 octombrie 2003 cu numărul J2003002066081 și codul unic de înregistrare (CUI) 15846319, cu sediul în Făgăraș, județul Brașov. Activitatea principală este „Restaurante” (cod CAEN 5611). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,3 mil lei (-2% față de 2024), un profit net de 238 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3,1 mil lei la 4,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 octombrie 2003.
Date de identificare
- CUI
- 15846319
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003002066081
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 octombrie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003002066081
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 27.10.2003
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Făgăraş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,3 mil lei
- Profit net
- 238 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 788 mii lei
- Datorii
- 381 mii lei
- Active totale
- 1,2 mil lei
- Marjă netă
- 5,5%
-2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 33% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 892 mii | 1,5 mil | 2,2 mil | 3,2 mil | 2,1 mil | 3,1 mil | 3,5 mil | 3,3 mil | 4,4 mil | 4,3 mil |
| Venituri totale | 898 mii | 1,5 mil | 2,2 mil | 3,2 mil | 2,1 mil | 3,1 mil | 3,7 mil | 3,4 mil | 4,4 mil | 4,6 mil |
| Cheltuieli totale | 797 mii | 1,4 mil | 2,1 mil | 2,5 mil | 2 mil | 2,3 mil | 2,7 mil | 3,1 mil | 4,2 mil | 4,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 101 mii | 69 mii | 98 mii | 659 mii | 56 mii | 855 mii | 1,1 mil | 357 mii | 212 mii | 287 mii |
| Profit / pierdere netă | 85 mii | 56 mii | 75 mii | 628 mii | 37 mii | 828 mii | 1 mil | 328 mii | 169 mii | 238 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 14 | 19 | 21 | 5 | — | 12 | 10 | — | — |
| Active imobilizate | 140 mii | 208 mii | 236 mii | 162 mii | 142 mii | 69 mii | 411 mii | 531 mii | 535 mii | 536 mii |
| Active circulante | 157 mii | 155 mii | 286 mii | 913 mii | 257 mii | 1,1 mil | 949 mii | 1,2 mil | 545 mii | 629 mii |
| din care stocuri | 71 mii | 48 mii | 128 mii | 115 mii | 69 mii | 117 mii | 139 mii | 170 mii | 119 mii | 87 mii |
| creanțe | 85 mii | 53 mii | 136 mii | 798 mii | 176 mii | 746 mii | 777 mii | 993 mii | 139 mii | 467 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.309 | 54 mii | 22 mii | 4 | 12 mii | 209 mii | 33 mii | 75 mii | 287 mii | 75 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.723 | 3.308 |
| Datorii | 204 mii | 213 mii | 297 mii | 272 mii | 261 mii | 85 mii | 321 mii | 402 mii | 535 mii | 381 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | 90 mii | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 93 mii | 149 mii | 225 mii | 802 mii | 139 mii | 967 mii | 1 mil | 1,4 mil | 547 mii | 788 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 59 din 377 în județul Brașov și locul 1.160 din 10.027 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5611 – Restaurante.
Firme similare din județul Brașov
- REPS SRL · Rupea4,4 mil lei · 21 ang.
- ONESOUL RESTAURANT S.R.L. · Brașov4,4 mil lei · 13 ang.
- WINE BAR CONCEPT S.R.L. · Brașov4,4 mil lei · 20 ang.
- AVEM PIZZERIE SRL · Drăguș4,3 mil lei · 31 ang.
- WAU EVENT SRL · Brașov4,2 mil lei · 13 ang.
- CREMBURG SRL · Brașov4,2 mil lei · 18 ang.
- FANCEA PROD SRL · Brașov4,1 mil lei · 18 ang.
- BARMIKOR S.R.L. · Brașov4,1 mil lei · 18 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 3245/226/202523.06.2025
validare poprire
Judecătoria Fagaras · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 13489/3/202515.04.2025
drept de autor şi drepturi conexe
Tribunalul Bucuresti · Fond · Proprietate Intelectuală · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5611 – Restaurante
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
- 1086 Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 9311 Activități ale bazelor sportive
- 9610 Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană
Întrebări frecvente despre DA & DI SERV SRL
Care este CUI-ul firmei DA & DI SERV SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DA & DI SERV SRL este 15846319, iar codul de TVA este RO15846319. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003002066081, iar codul EUID este ROONRC.J2003002066081.
Unde are sediul DA & DI SERV SRL?
Sediul social al firmei DA & DI SERV SRL este în Str. LĂCRĂMIOARELOR, Municipiul Făgăraș, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DA & DI SERV SRL?
Activitatea principală a firmei DA & DI SERV SRL este „Restaurante”, cod CAEN 5611. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DA & DI SERV SRL?
DA & DI SERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 octombrie 2003, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DA & DI SERV SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 814). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DA & DI SERV SRL?
În 2025, DA & DI SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,3 mil lei și un profit net de 238 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DA & DI SERV SRL plătitoare de TVA?
Da. DA & DI SERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 octombrie 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.